Ajax-trainer Ten Hag: goede kans op groepsfase Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft goede hoop dat Ajax komend seizoen niet in de voorronden van de nieuwe editie van de Champions League hoeft uit te komen. "Het gaat er om dat Napoli en Olympique Lyon deze maand de Champions League niet winnen", zei hij. "De andere clubs mogen van mij allemaal winnen. Het lijkt er dus op dat we een goede kans hebben."
Ten Hag lijkt zich niet druk te maken over AZ, dat bij de UEFA protest heeft aangetekend tegen de manier waarop de KNVB de Europese tickets voor het nieuwe seizoen heeft verdeeld. De club uit Alkmaar stond in punten gelijk met Ajax toen de eredivisie in maart werd afgebroken. Ajax had een beter doelsaldo en dat was voor de KNVB doorslaggevend. AZ vindt dat de voetbalbond naar het onderlinge resultaat van de duels met Ajax had moeten kijken. AZ won beide duels met de rivaal uit de hoofdstad.
"Ik houd me niet met AZ maar met Ajax bezig", zei Ten Hag. "Maar het zou voor ons een groot voordeel zijn als we rechtstreeks tot de groepsfase van de Champions League worden toegelaten. De afgelopen seizoen moesten we in de voorronden meteen al presteren. Dat is niet eenvoudig. Een misstap is dan niet meer te repareren."
AZ hoopt maandag van de UEFA te horen of het protest zin heeft gehad. De club kan de beslissing van de Europese voetbalbond nog bij het internationale sporttribunaal CAS aanvechten. AZ begint het Europese avontuur van het komende seizoen in de tweede voorronde van de Champions League als het geen gelijk krijgt.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
7 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
8 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
8 uur geledenOSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.
8 uur geleden