Ajax-trainer Ten Hag gebruikt volle ziekenboeg niet als excuus
GRONINGEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag erkende dat Ajax pas redelijk ging voetballen tegen FC Groningen nadat hij bij een achterstand van 2-0 Carel Eiting en Lassina Traoré in het veld had gebracht. "Zoals we de wedstrijden eindigden, zo hadden we hem ook moeten beginnen", zei hij na een nederlaag van 2-1.
Ten Hag bracht Eiting voor Gravenberch en wisselde Siem de Jong voor Traoré. Het ging hem te ver dat Ajax misschien wel gewonnen had als hij met Eiting en Traoré was begonnen. "De wissels hadden het juiste effect maar we beginnen als team niet goed aan de wedstrijd."
Het was voor Ten Hag geen verrassing dat FC Groningen er een harde wedstrijd van wilde maken. "Maar strijd is een containerbegrip", zei hij. "We moeten gewoon beter aan de bal zijn en in de veldbezetting. We hebben de wedstrijd niet goed gelezen. We moeten betere keuzes maken, dan speel je ze uit elkaar. Anders krijg je veel duels, wat wij niet willen."
Ten Hag wilde de afwezigheid van André Onana, Daley Blind, Hakim Ziyech en David Neres niet als excuus aanvoeren. "Ook met deze jongens moeten hier winnen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
20 uur geleden