Ajax-trainer Ten Hag gebruikt volle ziekenboeg niet als excuus
GRONINGEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag erkende dat Ajax pas redelijk ging voetballen tegen FC Groningen nadat hij bij een achterstand van 2-0 Carel Eiting en Lassina Traoré in het veld had gebracht. "Zoals we de wedstrijden eindigden, zo hadden we hem ook moeten beginnen", zei hij na een nederlaag van 2-1.
Ten Hag bracht Eiting voor Gravenberch en wisselde Siem de Jong voor Traoré. Het ging hem te ver dat Ajax misschien wel gewonnen had als hij met Eiting en Traoré was begonnen. "De wissels hadden het juiste effect maar we beginnen als team niet goed aan de wedstrijd."
Het was voor Ten Hag geen verrassing dat FC Groningen er een harde wedstrijd van wilde maken. "Maar strijd is een containerbegrip", zei hij. "We moeten gewoon beter aan de bal zijn en in de veldbezetting. We hebben de wedstrijd niet goed gelezen. We moeten betere keuzes maken, dan speel je ze uit elkaar. Anders krijg je veel duels, wat wij niet willen."
Ten Hag wilde de afwezigheid van André Onana, Daley Blind, Hakim Ziyech en David Neres niet als excuus aanvoeren. "Ook met deze jongens moeten hier winnen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
11 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
15 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden