Ajax-trainer Ten Hag gebruikt volle ziekenboeg niet als excuus
GRONINGEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag erkende dat Ajax pas redelijk ging voetballen tegen FC Groningen nadat hij bij een achterstand van 2-0 Carel Eiting en Lassina Traoré in het veld had gebracht. "Zoals we de wedstrijden eindigden, zo hadden we hem ook moeten beginnen", zei hij na een nederlaag van 2-1.
Ten Hag bracht Eiting voor Gravenberch en wisselde Siem de Jong voor Traoré. Het ging hem te ver dat Ajax misschien wel gewonnen had als hij met Eiting en Traoré was begonnen. "De wissels hadden het juiste effect maar we beginnen als team niet goed aan de wedstrijd."
Het was voor Ten Hag geen verrassing dat FC Groningen er een harde wedstrijd van wilde maken. "Maar strijd is een containerbegrip", zei hij. "We moeten gewoon beter aan de bal zijn en in de veldbezetting. We hebben de wedstrijd niet goed gelezen. We moeten betere keuzes maken, dan speel je ze uit elkaar. Anders krijg je veel duels, wat wij niet willen."
Ten Hag wilde de afwezigheid van André Onana, Daley Blind, Hakim Ziyech en David Neres niet als excuus aanvoeren. "Ook met deze jongens moeten hier winnen."
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
13 uur geleden