Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Ten Hag: Atalanta is een heel attractieve ploeg

Ajax-trainer Ten Hag: Atalanta is een heel attractieve ploeg

BERGAMO (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde tijdens de laatste persconferentie voor het uitduel van Ajax tegen Atalanta nog niet zeggen of hij Daley Blind dinsdagavond weer nodig heeft op het middenveld. "Dat zou kunnen", zei hij. "Dat gaan we zien."

Blind startte vorige week tijdens het verloren duel met Liverpool als verdedigende middenvelder. Dat ging hem goed af. "Ik weet vaak wel wat de trainer wil", stelde de linksbenige Amsterdammer. "Ik kan dat op het middenveld en in de achterhoede vertalen."

Ten Hag wilde niet mee met de theorie dat het voor Ajax wel heel lastig wordt de achtste finales te halen als het uitduel met Atalanta verloren gaat. "Dat vind ik wel heel negatief gedacht, er komen dan nog vier groepswedstrijden. Bovendien komen we hier om te winnen. Daar wil ik het niet eens over hebben."

Ten Hag is onder de indruk geraakt van Atalanta, de club die het Paris Saint-Germain vorig seizoen heel lastig maakte in de kwartfinale van de Champions League en als derde eindigde in de Serie A. "Ik vind het echt een heel attractieve ploeg, dat is een compliment voor hun trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft Atalanta de laatste vier jaar sterk gemaakt. Hij is met een groep begonnen en selecteert ieder jaar weer door. Ook Hans Hateboer en Marten de Roon zijn meegegroeid. Zij hebben zo het Nederlands elftal gehaald."

Klaas-Jan Huntelaar ontbreekt omdat hij volgens Ten Hag niet wedstrijdfit is. De trainer van Ajax heeft Brian Brobbey als vervanger van Huntelaar mee naar Bergamo genomen. De 18-jarige spits maakte dit seizoen in negen competitieduels vijf doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie. De Braziliaanse Antony staat voor zijn debuut in de Champions League. Hij haakte vorige week op het laatste moment af voor de ontmoeting met Liverpool.

Meer uit Voetbal

Oud-voorzitter Manchester City: clubleiding kan niet aanblijven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.

31 minuten geleden
Engeland boekt bij Tsjechië eerste zege in Nations League

PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.

10 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan van Slowakije

KOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.

10 uur geleden
Lamine Yamal leidt Spanje naar zege op Kroatië

SEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.

10 uur geleden
Labyad ook volgend jaar ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.

12 uur geleden
EK voor Jong Oranje verder weg na zege Jong Israël

PTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.

13 uur geleden
Voetbalsters Oranje zonder Miedema en Van Domselaar in play-offs

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.

14 uur geleden