Ajax-trainer Ten Hag: Atalanta is een heel attractieve ploeg
BERGAMO (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde tijdens de laatste persconferentie voor het uitduel van Ajax tegen Atalanta nog niet zeggen of hij Daley Blind dinsdagavond weer nodig heeft op het middenveld. "Dat zou kunnen", zei hij. "Dat gaan we zien."
Blind startte vorige week tijdens het verloren duel met Liverpool als verdedigende middenvelder. Dat ging hem goed af. "Ik weet vaak wel wat de trainer wil", stelde de linksbenige Amsterdammer. "Ik kan dat op het middenveld en in de achterhoede vertalen."
Ten Hag wilde niet mee met de theorie dat het voor Ajax wel heel lastig wordt de achtste finales te halen als het uitduel met Atalanta verloren gaat. "Dat vind ik wel heel negatief gedacht, er komen dan nog vier groepswedstrijden. Bovendien komen we hier om te winnen. Daar wil ik het niet eens over hebben."
Ten Hag is onder de indruk geraakt van Atalanta, de club die het Paris Saint-Germain vorig seizoen heel lastig maakte in de kwartfinale van de Champions League en als derde eindigde in de Serie A. "Ik vind het echt een heel attractieve ploeg, dat is een compliment voor hun trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft Atalanta de laatste vier jaar sterk gemaakt. Hij is met een groep begonnen en selecteert ieder jaar weer door. Ook Hans Hateboer en Marten de Roon zijn meegegroeid. Zij hebben zo het Nederlands elftal gehaald."
Klaas-Jan Huntelaar ontbreekt omdat hij volgens Ten Hag niet wedstrijdfit is. De trainer van Ajax heeft Brian Brobbey als vervanger van Huntelaar mee naar Bergamo genomen. De 18-jarige spits maakte dit seizoen in negen competitieduels vijf doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie. De Braziliaanse Antony staat voor zijn debuut in de Champions League. Hij haakte vorige week op het laatste moment af voor de ontmoeting met Liverpool.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
16 uur geleden