Ajax-trainer Ten Hag: Atalanta is een heel attractieve ploeg
BERGAMO (ANP) - Trainer Erik ten Hag wilde tijdens de laatste persconferentie voor het uitduel van Ajax tegen Atalanta nog niet zeggen of hij Daley Blind dinsdagavond weer nodig heeft op het middenveld. "Dat zou kunnen", zei hij. "Dat gaan we zien."
Blind startte vorige week tijdens het verloren duel met Liverpool als verdedigende middenvelder. Dat ging hem goed af. "Ik weet vaak wel wat de trainer wil", stelde de linksbenige Amsterdammer. "Ik kan dat op het middenveld en in de achterhoede vertalen."
Ten Hag wilde niet mee met de theorie dat het voor Ajax wel heel lastig wordt de achtste finales te halen als het uitduel met Atalanta verloren gaat. "Dat vind ik wel heel negatief gedacht, er komen dan nog vier groepswedstrijden. Bovendien komen we hier om te winnen. Daar wil ik het niet eens over hebben."
Ten Hag is onder de indruk geraakt van Atalanta, de club die het Paris Saint-Germain vorig seizoen heel lastig maakte in de kwartfinale van de Champions League en als derde eindigde in de Serie A. "Ik vind het echt een heel attractieve ploeg, dat is een compliment voor hun trainer", doelde hij op Gian Piero Gasperini. "Hij heeft Atalanta de laatste vier jaar sterk gemaakt. Hij is met een groep begonnen en selecteert ieder jaar weer door. Ook Hans Hateboer en Marten de Roon zijn meegegroeid. Zij hebben zo het Nederlands elftal gehaald."
Klaas-Jan Huntelaar ontbreekt omdat hij volgens Ten Hag niet wedstrijdfit is. De trainer van Ajax heeft Brian Brobbey als vervanger van Huntelaar mee naar Bergamo genomen. De 18-jarige spits maakte dit seizoen in negen competitieduels vijf doelpunten in de Keuken Kampioen Divisie. De Braziliaanse Antony staat voor zijn debuut in de Champions League. Hij haakte vorige week op het laatste moment af voor de ontmoeting met Liverpool.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
14 uur geleden