Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Steijn spant kort geding aan tegen Van Hooijdonk

Ajax-trainer Steijn spant kort geding aan tegen Van Hooijdonk

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn van Ajax spant een kort geding aan tegen oud-topvoetballer Pierre van Hooijdonk vanwege diens uitlatingen in het NOS-programma Studio Voetbal. Een woordvoerder van Ajax bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf.

Van Hooijdonk zat zondag als vaste tafelgast in Studio Voetbal. Hij betichtte Steijn van "betrokkenheid bij duistere dealtjes met bevriende zaakwaarnemers". Dat gebeurde volgens Van Hooijdonk toen Steijn trainer was van NAC Breda, in het seizoen 2020-2021. Zelf zit de oud-voetballer nu in de raad van commissarissen bij NAC. Het is algemeen bekend dat Van Hooijdonk en Steijn geen goede relatie met elkaar hebben.

Steijn eiste maandag in een brief dat Van Hooijdonk de uitspraken over hem uiterlijk woensdag 12.00 uur zou rectificeren, zowel schriftelijk als in de komende uitzending van Studio Voetbal. Omdat Van Hooijdonk daar geen gehoor aan heeft gegeven, zet Steijn de volgende stap door naar de rechter te gaan. Volgens Jan Kabalt, de advocaat van de Ajax-trainer, spant hij een kort geding aan. De NOS beraadt zich op een reactie.

Brief

De 49-jarige Hagenaar werkt sinds kort bij Ajax, dat hem deze zomer aanstelde als hoofdtrainer. Steijn had afgelopen seizoen Sparta Rotterdam onder zijn hoede en was eerder trainer van onder meer ADO Den Haag en NAC. In Breda zat Sydney van Hooijdonk, de zoon van tv-analyticus Pierre van Hooijdonk, in zijn selectie.

Bij NAC wil vooralsnog niemand inhoudelijk ingaan op de aantijgingen van Van Hooijdonk. Edwin van Baal, in de periode van Steijn voorzitter van de raad van commissarissen bij NAC, schreef een brief naar Ajax. Daarin neemt hij afstand van de "insinuaties en aantijgingen" door de huidige commissaris. Ajax zegt Steijn volledig te steunen.

Tijdens de laatste uitzending van Studio Voetbal herhaalde Van Hooijdonk zijn standpunt dat hij Steijn "geen goede trainer" vindt. "Dat is hij sowieso niet geweest bij NAC. Daar zijn zoveel heel foute dingen gebeurd. In zijn tijd bij NAC was hij een luie trainer. Dan bedoel ik dat hij de spelers soms drie, vier dagen vrij gaf. En dan ga ik me op glad ijs begeven, maar hij sloot duistere dealtjes met bevriende makelaars. Dat kon toen allemaal omdat de directeur van NAC een vriend van hem was." Van Hooijdonk wilde daar verder niet op ingaan, ook niet na aandringen van presentator Sjoerd van Ramshorst en tafelgast Rafael van der Vaart.

Meer uit Voetbal

Courtois heeft maag-darminfectie en mist duel met Olympiakos

MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.

2 uur geleden
Everton-trainer noemt absurde rode kaart niet onoverkomelijk

MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.

11 uur geleden
Benfica-coach Mourinho ziet duel met Ajax als 'essentieel'

AMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.

15 uur geleden
Jeugdinternational Addai twee keer trefzeker bij ruime zege Como

TURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.

17 uur geleden
Ajax praat met Jordi Cruijff voor functie van technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.

19 uur geleden
Bondscoach Veurink ziet drie speelsters afhaken bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.

20 uur geleden
Ajax gaat tegen Benfica op zoek naar vertrouwen en punten

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."

21 uur geleden