Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Steijn spant kort geding aan tegen Van Hooijdonk

Ajax-trainer Steijn spant kort geding aan tegen Van Hooijdonk

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn van Ajax spant een kort geding aan tegen oud-topvoetballer Pierre van Hooijdonk vanwege diens uitlatingen in het NOS-programma Studio Voetbal. Een woordvoerder van Ajax bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf.

Van Hooijdonk zat zondag als vaste tafelgast in Studio Voetbal. Hij betichtte Steijn van "betrokkenheid bij duistere dealtjes met bevriende zaakwaarnemers". Dat gebeurde volgens Van Hooijdonk toen Steijn trainer was van NAC Breda, in het seizoen 2020-2021. Zelf zit de oud-voetballer nu in de raad van commissarissen bij NAC. Het is algemeen bekend dat Van Hooijdonk en Steijn geen goede relatie met elkaar hebben.

Steijn eiste maandag in een brief dat Van Hooijdonk de uitspraken over hem uiterlijk woensdag 12.00 uur zou rectificeren, zowel schriftelijk als in de komende uitzending van Studio Voetbal. Omdat Van Hooijdonk daar geen gehoor aan heeft gegeven, zet Steijn de volgende stap door naar de rechter te gaan. Volgens Jan Kabalt, de advocaat van de Ajax-trainer, spant hij een kort geding aan. De NOS beraadt zich op een reactie.

Brief

De 49-jarige Hagenaar werkt sinds kort bij Ajax, dat hem deze zomer aanstelde als hoofdtrainer. Steijn had afgelopen seizoen Sparta Rotterdam onder zijn hoede en was eerder trainer van onder meer ADO Den Haag en NAC. In Breda zat Sydney van Hooijdonk, de zoon van tv-analyticus Pierre van Hooijdonk, in zijn selectie.

Bij NAC wil vooralsnog niemand inhoudelijk ingaan op de aantijgingen van Van Hooijdonk. Edwin van Baal, in de periode van Steijn voorzitter van de raad van commissarissen bij NAC, schreef een brief naar Ajax. Daarin neemt hij afstand van de "insinuaties en aantijgingen" door de huidige commissaris. Ajax zegt Steijn volledig te steunen.

Tijdens de laatste uitzending van Studio Voetbal herhaalde Van Hooijdonk zijn standpunt dat hij Steijn "geen goede trainer" vindt. "Dat is hij sowieso niet geweest bij NAC. Daar zijn zoveel heel foute dingen gebeurd. In zijn tijd bij NAC was hij een luie trainer. Dan bedoel ik dat hij de spelers soms drie, vier dagen vrij gaf. En dan ga ik me op glad ijs begeven, maar hij sloot duistere dealtjes met bevriende makelaars. Dat kon toen allemaal omdat de directeur van NAC een vriend van hem was." Van Hooijdonk wilde daar verder niet op ingaan, ook niet na aandringen van presentator Sjoerd van Ramshorst en tafelgast Rafael van der Vaart.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

13 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

13 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

14 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

15 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

15 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

15 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

15 uur geleden