Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Schreuder prijst Turkse spits Yilmaz van Fortuna

Ajax-trainer Schreuder prijst Turkse spits Yilmaz van Fortuna

SITTARD (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax heeft genoten van Burak Yilmaz. "Het is toch prachtig dat hij in de Eredivisie is komen spelen", zei Schreuder over de nieuwe Turkse spits van Fortuna Sittard. "Dat is heel mooi voor Nederland en onze competitie. Dat zie je aan zo'n vrije trap van hem. Die jongen kan nog steeds wat."

De 37-jarige Yilmaz is nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd. De Turk, die deze zomer naar Sittard kwam, viel in de 66e minuut van het duel met Ajax in en scoorde in de 87e minuut uit een vrije trap (2-3). Hij passeerde Remko Pasveer met een geplaatst schot, zoals hij bijna anderhalf jaar geleden tijdens het WK-kwalificatieduel tussen Turkije en Oranje-keeper Tim Krul driemaal het nakijken gaf (4-2).

Isitan Gün, de Turkse eigenaar van Fortuna, slaagde er deze zomer in Yilmaz naar Sittard te halen. De geroutineerde spits tekende voor maar liefst vijf jaar, waarvan hij er minimaal twee als voetballer op het veld wil staan. Het is de bedoeling dat hij daarna start met een traject om trainer te worden. De Turk kwam transfervrij over van Lille OSC en speelde eerder voor onder meer Fenerbahçe, Besiktas en Trabzonspor.

Yilmaz had na het duel met Ajax geen zin in de media. "Hij wil niemand te woord staan", zei de persvoorlichter van Fortuna Sittard. "Hij had dat wel gedaan als we niet hadden verloren. Nu vindt hij alle aandacht voor zijn persoon ongepast. Dus jullie moeten nog maar een keer naar ons toekomen dit seizoen."

Meer uit Voetbal

Trainer Slot wil eerst terug naar top 4 met zwalkend Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.

3 uur geleden
PSV nog zonder Perisic tegen sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.

3 uur geleden
Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

4 uur geleden
Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

5 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

5 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

18 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

18 uur geleden