Ajax-trainer Schreuder prijst Turkse spits Yilmaz van Fortuna
SITTARD (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax heeft genoten van Burak Yilmaz. "Het is toch prachtig dat hij in de Eredivisie is komen spelen", zei Schreuder over de nieuwe Turkse spits van Fortuna Sittard. "Dat is heel mooi voor Nederland en onze competitie. Dat zie je aan zo'n vrije trap van hem. Die jongen kan nog steeds wat."
De 37-jarige Yilmaz is nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd. De Turk, die deze zomer naar Sittard kwam, viel in de 66e minuut van het duel met Ajax in en scoorde in de 87e minuut uit een vrije trap (2-3). Hij passeerde Remko Pasveer met een geplaatst schot, zoals hij bijna anderhalf jaar geleden tijdens het WK-kwalificatieduel tussen Turkije en Oranje-keeper Tim Krul driemaal het nakijken gaf (4-2).
Isitan Gün, de Turkse eigenaar van Fortuna, slaagde er deze zomer in Yilmaz naar Sittard te halen. De geroutineerde spits tekende voor maar liefst vijf jaar, waarvan hij er minimaal twee als voetballer op het veld wil staan. Het is de bedoeling dat hij daarna start met een traject om trainer te worden. De Turk kwam transfervrij over van Lille OSC en speelde eerder voor onder meer Fenerbahçe, Besiktas en Trabzonspor.
Yilmaz had na het duel met Ajax geen zin in de media. "Hij wil niemand te woord staan", zei de persvoorlichter van Fortuna Sittard. "Hij had dat wel gedaan als we niet hadden verloren. Nu vindt hij alle aandacht voor zijn persoon ongepast. Dus jullie moeten nog maar een keer naar ons toekomen dit seizoen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
6 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
15 uur geleden