Ajax-trainer Schreuder prijst Turkse spits Yilmaz van Fortuna
SITTARD (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax heeft genoten van Burak Yilmaz. "Het is toch prachtig dat hij in de Eredivisie is komen spelen", zei Schreuder over de nieuwe Turkse spits van Fortuna Sittard. "Dat is heel mooi voor Nederland en onze competitie. Dat zie je aan zo'n vrije trap van hem. Die jongen kan nog steeds wat."
De 37-jarige Yilmaz is nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd. De Turk, die deze zomer naar Sittard kwam, viel in de 66e minuut van het duel met Ajax in en scoorde in de 87e minuut uit een vrije trap (2-3). Hij passeerde Remko Pasveer met een geplaatst schot, zoals hij bijna anderhalf jaar geleden tijdens het WK-kwalificatieduel tussen Turkije en Oranje-keeper Tim Krul driemaal het nakijken gaf (4-2).
Isitan Gün, de Turkse eigenaar van Fortuna, slaagde er deze zomer in Yilmaz naar Sittard te halen. De geroutineerde spits tekende voor maar liefst vijf jaar, waarvan hij er minimaal twee als voetballer op het veld wil staan. Het is de bedoeling dat hij daarna start met een traject om trainer te worden. De Turk kwam transfervrij over van Lille OSC en speelde eerder voor onder meer Fenerbahçe, Besiktas en Trabzonspor.
Yilmaz had na het duel met Ajax geen zin in de media. "Hij wil niemand te woord staan", zei de persvoorlichter van Fortuna Sittard. "Hij had dat wel gedaan als we niet hadden verloren. Nu vindt hij alle aandacht voor zijn persoon ongepast. Dus jullie moeten nog maar een keer naar ons toekomen dit seizoen."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.
17 minuten geledenCREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.
28 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.
34 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.
39 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
45 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
3 uur geleden