Ajax-trainer Schreuder prijst Turkse spits Yilmaz van Fortuna
SITTARD (ANP) - Trainer Alfred Schreuder van Ajax heeft genoten van Burak Yilmaz. "Het is toch prachtig dat hij in de Eredivisie is komen spelen", zei Schreuder over de nieuwe Turkse spits van Fortuna Sittard. "Dat is heel mooi voor Nederland en onze competitie. Dat zie je aan zo'n vrije trap van hem. Die jongen kan nog steeds wat."
De 37-jarige Yilmaz is nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd. De Turk, die deze zomer naar Sittard kwam, viel in de 66e minuut van het duel met Ajax in en scoorde in de 87e minuut uit een vrije trap (2-3). Hij passeerde Remko Pasveer met een geplaatst schot, zoals hij bijna anderhalf jaar geleden tijdens het WK-kwalificatieduel tussen Turkije en Oranje-keeper Tim Krul driemaal het nakijken gaf (4-2).
Isitan Gün, de Turkse eigenaar van Fortuna, slaagde er deze zomer in Yilmaz naar Sittard te halen. De geroutineerde spits tekende voor maar liefst vijf jaar, waarvan hij er minimaal twee als voetballer op het veld wil staan. Het is de bedoeling dat hij daarna start met een traject om trainer te worden. De Turk kwam transfervrij over van Lille OSC en speelde eerder voor onder meer Fenerbahçe, Besiktas en Trabzonspor.
Yilmaz had na het duel met Ajax geen zin in de media. "Hij wil niemand te woord staan", zei de persvoorlichter van Fortuna Sittard. "Hij had dat wel gedaan als we niet hadden verloren. Nu vindt hij alle aandacht voor zijn persoon ongepast. Dus jullie moeten nog maar een keer naar ons toekomen dit seizoen."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
6 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
9 uur geleden