Ajax-trainer Schreuder positief over speelkansen Berghuis
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis lijkt bij Ajax hersteld van de rugblessure die hij vorige week bij het Nederlands elftal opliep. "Het gaat gelukkig goed, hij heeft vandaag mee kunnen trainen. Steven heeft zich goed laten behandelen en ik heb het gevoel dat het goed zal komen", zo was trainer Alfred Schreuder optimistisch richting het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles van zaterdag.
De 30-jarige Berghuis viel in de eerste gewonnen interland tegen Polen (0-2) al uit vanwege rugklachten maar was op tijd hersteld voor het volgende thuisduel in de Nations League met België (1-0). Maar ook in die wedstrijd moest de middenvelder zich voortijdig laten vervangen.
Verder is volgens Schreuder bijna iedereen fit teruggekeerd van de interlandperiode. "Alleen Ahmetcan Kaplan heeft een knieblessure opgelopen. Dat lijkt mee te vallen, maar het is afwachten hoelang dat gaat duren. Verder heeft Jorge Sánchez nog steeds een lichte blessure. Dat gaat wel beter, we hopen dat hij binnen een week weer kan aansluiten."
Schreuder staat met Ajax voor een drukke periode en wil meer gaan rouleren. "De jongens zijn nu fit, maar we zullen met meerdere spelers gaan spelen. Je kunt deze periode niet maar met elf spelers spelen." Ajax staat tweede met hetzelfde aantal punten als koploper PSV.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
10 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
17 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA gaat een vermeend spuugincident tijdens de Nations League-wedstrijd tussen Ierland en Israël van afgelopen zondag onderzoeken. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese voetbalbond dinsdag aan het ANP. Bij het ingaan van de rust zou een Israëlische speler een staflid van de Ierse selectie hebben bespuugd. De Israëlische voetbalbond ontkent dat het incident heeft plaatsgevonden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
5 uur geleden