Ajax-trainer Schreuder positief over speelkansen Berghuis
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis lijkt bij Ajax hersteld van de rugblessure die hij vorige week bij het Nederlands elftal opliep. "Het gaat gelukkig goed, hij heeft vandaag mee kunnen trainen. Steven heeft zich goed laten behandelen en ik heb het gevoel dat het goed zal komen", zo was trainer Alfred Schreuder optimistisch richting het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles van zaterdag.
De 30-jarige Berghuis viel in de eerste gewonnen interland tegen Polen (0-2) al uit vanwege rugklachten maar was op tijd hersteld voor het volgende thuisduel in de Nations League met België (1-0). Maar ook in die wedstrijd moest de middenvelder zich voortijdig laten vervangen.
Verder is volgens Schreuder bijna iedereen fit teruggekeerd van de interlandperiode. "Alleen Ahmetcan Kaplan heeft een knieblessure opgelopen. Dat lijkt mee te vallen, maar het is afwachten hoelang dat gaat duren. Verder heeft Jorge Sánchez nog steeds een lichte blessure. Dat gaat wel beter, we hopen dat hij binnen een week weer kan aansluiten."
Schreuder staat met Ajax voor een drukke periode en wil meer gaan rouleren. "De jongens zijn nu fit, maar we zullen met meerdere spelers gaan spelen. Je kunt deze periode niet maar met elf spelers spelen." Ajax staat tweede met hetzelfde aantal punten als koploper PSV.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het Nederlands elftal is een dag na het gelijkspel tegen Japan op het wereldkampioenschap (2-2) de voorbereiding op de ontmoeting met Zweden gestart. Bondscoach Ronald Koeman verscheen op het trainingsveld van de Southern Methodist University in Dallas met al zijn 26 selectiespelers. De familieleden, partners en kinderen van de spelers mochten de training op de tribune bijwonen.
13 minuten geledenVALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders gingen massaal naar het toilet tijdens de extra drinkpauzes tijdens de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Japan. Dat blijkt uit cijfers van waterleverancier Vitens. Traditioneel waren de rust en het einde van de wedstrijd ook momenten dat de vraag naar drinkwater verder toenam.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - De Australische assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans wordt ervan beschuldigd zondag een extreemrechts handgebaar te hebben gemaakt bij het WK-duel tussen Duitsland en Curaçao. Voor de aftrap waren de drie videoscheidsrechters tijdens de tv-uitzending kort in beeld. Daar was te zien dat de arbiter met zijn hand langs zijn lichaam een cirkel met zijn duim en wijsvinger maakte, waarbij de rest van zijn vingers gestrekt bleven.
4 uur geledenEINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - WK-deelnemers als Curaçao, Kaapverdië en Haïti hebben in een gezamenlijke verklaring hun onvrede geuit over uitspraken van voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen zei dat de uitbreiding van het WK naar 48 deelnemers niet per se goed is voor het voetbal en dat deze "oninteressante wedstrijden" oplevert.
6 uur geleden