Ajax-trainer Farioli met goed gevoel naar tweede kind
ROTTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli gaat met een goed gevoel naar Italië, waar zijn vrouw zaterdag beviel van een tweede kind. De Italiaan koos ervoor zijn ploeg bij te staan. "Maar nu ga ik genieten van familietijd", zei hij voor de camera van ESPN nadat zijn ploeg Sparta in Rotterdam met 2-0 had verslagen.
Ajax had het moeilijk met Sparta. De Amsterdammers begonnen het duel zonder echte buitenspelers, mede waardoor de spitsen Wout Weghorst en Chuba Akpom amper bereikt werden. In de tweede helft verschenen alsnog Mika Godts en Bertrand Traoré in het veld, later gevolgd door onder anderen Brian Brobbey. "Sparta speelde een goede eerste helft, maar je zag bij hen de energie afnemen. Daar hebben wij met een paar verse krachten van kunnen profiteren", aldus Farioli, die zei dat Godts en Traoré niet fit genoeg waren voor een hele wedstrijd.
Op de tweede plaats in de Eredivisie met 39 punten op zak neemt de coach, net als zijn spelers, een korte pauze. "Met een goed gevoel. Niemand had verwacht dat wij nu 39 punten hebben. Vaak wonnen we ook met een 'clean sheet'. Het was niet altijd goed, maar er zaten ook bijzonder sterke optredens tussen. Nu wachten we de transferperiode af. Ik wil iedereen behouden en hoop dat er nog mogelijkheden zijn om ons te versterken."
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
8 uur geleden