Ajax-trainer Farioli met goed gevoel naar tweede kind
ROTTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli gaat met een goed gevoel naar Italië, waar zijn vrouw zaterdag beviel van een tweede kind. De Italiaan koos ervoor zijn ploeg bij te staan. "Maar nu ga ik genieten van familietijd", zei hij voor de camera van ESPN nadat zijn ploeg Sparta in Rotterdam met 2-0 had verslagen.
Ajax had het moeilijk met Sparta. De Amsterdammers begonnen het duel zonder echte buitenspelers, mede waardoor de spitsen Wout Weghorst en Chuba Akpom amper bereikt werden. In de tweede helft verschenen alsnog Mika Godts en Bertrand Traoré in het veld, later gevolgd door onder anderen Brian Brobbey. "Sparta speelde een goede eerste helft, maar je zag bij hen de energie afnemen. Daar hebben wij met een paar verse krachten van kunnen profiteren", aldus Farioli, die zei dat Godts en Traoré niet fit genoeg waren voor een hele wedstrijd.
Op de tweede plaats in de Eredivisie met 39 punten op zak neemt de coach, net als zijn spelers, een korte pauze. "Met een goed gevoel. Niemand had verwacht dat wij nu 39 punten hebben. Vaak wonnen we ook met een 'clean sheet'. Het was niet altijd goed, maar er zaten ook bijzonder sterke optredens tussen. Nu wachten we de transferperiode af. Ik wil iedereen behouden en hoop dat er nog mogelijkheden zijn om ons te versterken."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
1 minuut geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 minuut geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
18 uur geleden