Ajax-trainer Farioli hoopt nog op komst grieperige Weghorst
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli wacht met spanning af of Wout Weghorst donderdag alsnog naar San Sebastián reist. De aanvaller is grieperig en stapte daarom niet met zijn ploeggenoten in het vliegtuig naar Baskenland waar Ajax om 21.00 uur het vijfde duel in de eerste fase van de Europa League speelt. "Het is een griepje. Laat paracetamol zijn werk doen", sprak de Italiaanse coach tijdens de persconferentie in het stadion Reale Arena.
Uit voorzorg reisde de hele selectie met mondkapjes. "Het heerst natuurlijk deze periode van het jaar. Zeker bij mensen met kinderen. Maar ik hoop dat Wout morgen bij de groep aansluit en dat hij kan spelen", vertelde Farioli die met zijn ploeg na vier speelronden tweede staat met 10 punten uit vier duels. Real Sociedad pakte pas 4 punten. Het zegt niet alles, volgens de coach. "We staan op een mooie positie, maar zijn pas halverwege. In dit format kun je na een nederlaag zomaar acht plaatsen zakken." De beste acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase.
Met Real Sociedad treft Ajax volgens Farioli een ploeg die inmiddels een referentie is voor het Spaanse voetbal. "Ze zijn de afgelopen jaren enorm gegroeid en strijden nu jaarlijks om een plaats in de top-4 van Spanje. Het is een goed georganiseerde ploeg die ons respect verdient."
Waardering
Verdediger Youri Baas sprak tijdens de persconferentie zijn waardering uit voor de naast hem zittende coach. "Hij heeft me als eerste trainer links centraal in de verdediging gezet." Daar speelt de 21-jarige Zuid-Hollander met de Kroaat Josip Sutalo. "Dat gaat goed, er ontstaat vanzelf een band als je elkaars kwaliteiten beter leert kennen." Baas kijkt zijn ogen uit in San Sebastián. "Het is speciaal, in zulke stadions te mogen spelen."
Ajax is met 22 spelers afgereisd naar San Sebastián. Onder hen is ook Brian Brobbey, wiens meespelen afgelopen weekend nog twijfelachtig leek. Kenneth Taylor is geschorst en Davy Klaassen is niet speelgerechtigd. Mika Godts bleef ook achter in Amsterdam. De Belgische buitenspeler is geblesseerd.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
8 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
14 uur geleden