Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-trainer Farioli hoopt nog op komst grieperige Weghorst

Ajax-trainer Farioli hoopt nog op komst grieperige Weghorst

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Ajax-trainer Francesco Farioli wacht met spanning af of Wout Weghorst donderdag alsnog naar San Sebastián reist. De aanvaller is grieperig en stapte daarom niet met zijn ploeggenoten in het vliegtuig naar Baskenland waar Ajax om 21.00 uur het vijfde duel in de eerste fase van de Europa League speelt. "Het is een griepje. Laat paracetamol zijn werk doen", sprak de Italiaanse coach tijdens de persconferentie in het stadion Reale Arena.

Uit voorzorg reisde de hele selectie met mondkapjes. "Het heerst natuurlijk deze periode van het jaar. Zeker bij mensen met kinderen. Maar ik hoop dat Wout morgen bij de groep aansluit en dat hij kan spelen", vertelde Farioli die met zijn ploeg na vier speelronden tweede staat met 10 punten uit vier duels. Real Sociedad pakte pas 4 punten. Het zegt niet alles, volgens de coach. "We staan op een mooie positie, maar zijn pas halverwege. In dit format kun je na een nederlaag zomaar acht plaatsen zakken." De beste acht teams plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase.

Met Real Sociedad treft Ajax volgens Farioli een ploeg die inmiddels een referentie is voor het Spaanse voetbal. "Ze zijn de afgelopen jaren enorm gegroeid en strijden nu jaarlijks om een plaats in de top-4 van Spanje. Het is een goed georganiseerde ploeg die ons respect verdient."

Waardering

Verdediger Youri Baas sprak tijdens de persconferentie zijn waardering uit voor de naast hem zittende coach. "Hij heeft me als eerste trainer links centraal in de verdediging gezet." Daar speelt de 21-jarige Zuid-Hollander met de Kroaat Josip Sutalo. "Dat gaat goed, er ontstaat vanzelf een band als je elkaars kwaliteiten beter leert kennen." Baas kijkt zijn ogen uit in San Sebastián. "Het is speciaal, in zulke stadions te mogen spelen."

Ajax is met 22 spelers afgereisd naar San Sebastián. Onder hen is ook Brian Brobbey, wiens meespelen afgelopen weekend nog twijfelachtig leek. Kenneth Taylor is geschorst en Davy Klaassen is niet speelgerechtigd. Mika Godts bleef ook achter in Amsterdam. De Belgische buitenspeler is geblesseerd.

Meer uit Voetbal

Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

2 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

15 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

15 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

15 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

16 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

16 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

17 uur geleden