Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
Óscar García houdt niet van luie voetballers. Spelers van Jong Ajax klaagden na de training over spierpijn toen de vriend van de familie Cruijff de ontslagen Willem Weijs had afgelost als coach. Het eerste elftal van de club uit Amsterdam speelde tegen Sparta met veel meer wilskracht dan in de meeste duels na de winterstop. Kennelijk hebben ze een trainer nodig die iedere dag het belang van een winnaarsmentaliteit benadrukt.
Ajax was veel feller dan Sparta en won de meeste duels. García had de basisploeg van zijn voorganger Fred Grim niet drastisch overhoop gegooid. Don-Angelo Konadu was de spits van de thuisploeg omdat Wout Weghorst geblesseerd was en Kasper Dolberg de afgelopen dagen ziek was en niet kon trainen. Takehiro Tomiyasu verscheen voor het eerst aan de aftrap voor Ajax. Berghuis kreeg op de rechterflank de voorkeur boven Rayane Bounida.
Eerste helft
De 34-jarige spelmaker speelde een hoofdrol in de eerste helft. De ongelukkige middenvelder Joshua Kitolano werkte in de negentiende minuut per ongeluk een schot van Berghuis in eigen doel. De schoonzoon van Lesley Bamberger, de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen, scoorde in de 32e minuut op aangeven van Sean Steur. Youri Regeer stond toen al niet meer op het veld. Hij haakte af met een hamstringblessure en maakte plaats voor Jorthy Mokio.
Ajax speelde de laatste weken na rust vaak veel minder dan in de eerste helft. Tegen Sparta bleef de thuisploeg het spel domineren zonder de fanatieke supporters van de F-Side. Ajax moest de tribune achter een van beide doelen leeg houden als straf omdat de harde supporterskern voor de winterstop tegen FC Groningen zoveel vuurwerk op het veld gooide dat het duel werd gestaakt. Godts verzuimde twee keer het derde doelpunt te maken. De Belgische aanvaller bereidde in de 73e minuut een treffer van Davy Klaassen voor en tekende drie minuten later op aangeven van de ingevallen Dolberg voor 4-0.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
3 uur geledenLORIENT (ANP) - RC Lens heeft in de Franse voetbalcompetitie de kans op de koppositie laten liggen. FC Lorient was met 2-1 te sterk voor de nummer 2, die 1 punt minder heeft dan Paris Saint-Germain. Het elftal van trainer Luis Enrique komt dit weekend niet in actie.
5 uur geleden