Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax toont karakter en wint ook met 3-2 van Feyenoord

Ajax toont karakter en wint ook met 3-2 van Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het abonnement op een ontsnapping en zege van 3-2 met nog een wedstrijd verlengd. De koploper knokte zich in het thuisduel met Feyenoord tot tweemaal toe terug van een achterstand en won dankzij een treffer van Antony opnieuw met 3-2, net als tijdens de vorige competitieduels met SC Cambuur en RKC Waalwijk.

Ajax blijft door de benauwde zege koploper. PSV volgt op 5 punten maar speelt zondag nog tegen Fortuna Sittard. "Een sportman staat altijd weer op. We zijn er weer bij", zei Erik ten Hag in de aanloop naar het thuisduel van zijn Ajax met Feyenoord. De trainer had het idee dat zijn ploeg de uitschakeling door Benfica in de Champions League wel een plekje had gegeven. Maar niets was minder waar.

Niet Ajax maar Feyenoord begon gretig aan de wedstrijd. De bezoekers durfden het aan om de thuisploeg al op eigen helft onder druk te zetten. Dat leverde in de 8e minuut de openingstreffer op. Jens Toornstra was Jurriën Timber te snel af. Doelman André Onana voorkwam nog dat Guus Til scoorde maar was kansloos na de rebound van Luis Sinisterra (0-1). De Colombiaan maakte de eerste treffer voor Feyenoord in de ArenA sinds 2 april 2017, toen Michiel Kramer scoorde.

Ajax kwam in de 24e minuut op gelijke hoogte. Ofir Marciano, de vervanger van de geblesseerde doelman Justin Bijlow, kreeg een schot van Ryan Gravenberch onvoldoende onder controle. Sébastien Haller profiteerde en maakte zijn twintigste competitietreffer. Vier minuten later leidde Feyenoord alweer. Dit keer was het Steven Berghuis die de bal inleverde aan Fredrik Aursnes. Til slaagde er nu wel in Onana te passeren.

Van de dit seizoen zo bewierookte defensie van Ajax is de laatste weken weinig meer over. De club incasseerde tijdens de vorige competitieduels met SC Cambuur en RKC ook al twee tegentreffers. Een deel van de aanwezige fans hielp Ajax ook niet. Zij waren na vijf klassiekers zonder puntenverlies op rij kennelijk niet meer gewend aan tegenslag. Ze floten doelman Onana steeds uit omdat hij aan het einde van het seizoen transfervrij vertrekt. Na een foute bal van Daley Blind werd de naam van wisselspeler Nicolás Tagliafico gescandeerd.

Ajax zette Feyenoord na rust wel onder druk en verdiende zo weer de steun van de eigen aanhang. Timber was dichtbij de gelijkmaker maar kopte op de lat. De ingevallen Brian Brobbey kopte voor een nagenoeg vrij doel naast. Uiteindelijk verzilverde Tadic in de 78e minuut een vrije trap en maakte Antony in de slotfase de winnende treffer. De Braziliaan moest in blessuretijd met een tweede gele kaart van het veld.

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

11 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

14 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

15 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

16 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

20 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

1 dag geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden