Ajax toont karakter en wint ook met 3-2 van Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het abonnement op een ontsnapping en zege van 3-2 met nog een wedstrijd verlengd. De koploper knokte zich in het thuisduel met Feyenoord tot tweemaal toe terug van een achterstand en won dankzij een treffer van Antony opnieuw met 3-2, net als tijdens de vorige competitieduels met SC Cambuur en RKC Waalwijk.
Ajax blijft door de benauwde zege koploper. PSV volgt op 5 punten maar speelt zondag nog tegen Fortuna Sittard. "Een sportman staat altijd weer op. We zijn er weer bij", zei Erik ten Hag in de aanloop naar het thuisduel van zijn Ajax met Feyenoord. De trainer had het idee dat zijn ploeg de uitschakeling door Benfica in de Champions League wel een plekje had gegeven. Maar niets was minder waar.
Niet Ajax maar Feyenoord begon gretig aan de wedstrijd. De bezoekers durfden het aan om de thuisploeg al op eigen helft onder druk te zetten. Dat leverde in de 8e minuut de openingstreffer op. Jens Toornstra was Jurriën Timber te snel af. Doelman André Onana voorkwam nog dat Guus Til scoorde maar was kansloos na de rebound van Luis Sinisterra (0-1). De Colombiaan maakte de eerste treffer voor Feyenoord in de ArenA sinds 2 april 2017, toen Michiel Kramer scoorde.
Ajax kwam in de 24e minuut op gelijke hoogte. Ofir Marciano, de vervanger van de geblesseerde doelman Justin Bijlow, kreeg een schot van Ryan Gravenberch onvoldoende onder controle. Sébastien Haller profiteerde en maakte zijn twintigste competitietreffer. Vier minuten later leidde Feyenoord alweer. Dit keer was het Steven Berghuis die de bal inleverde aan Fredrik Aursnes. Til slaagde er nu wel in Onana te passeren.
Van de dit seizoen zo bewierookte defensie van Ajax is de laatste weken weinig meer over. De club incasseerde tijdens de vorige competitieduels met SC Cambuur en RKC ook al twee tegentreffers. Een deel van de aanwezige fans hielp Ajax ook niet. Zij waren na vijf klassiekers zonder puntenverlies op rij kennelijk niet meer gewend aan tegenslag. Ze floten doelman Onana steeds uit omdat hij aan het einde van het seizoen transfervrij vertrekt. Na een foute bal van Daley Blind werd de naam van wisselspeler Nicolás Tagliafico gescandeerd.
Ajax zette Feyenoord na rust wel onder druk en verdiende zo weer de steun van de eigen aanhang. Timber was dichtbij de gelijkmaker maar kopte op de lat. De ingevallen Brian Brobbey kopte voor een nagenoeg vrij doel naast. Uiteindelijk verzilverde Tadic in de 78e minuut een vrije trap en maakte Antony in de slotfase de winnende treffer. De Braziliaan moest in blessuretijd met een tweede gele kaart van het veld.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
17 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
18 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
22 uur geleden