Ajax test Taylor op laatste training voor thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor mist zaterdag mogelijk de thuiswedstrijd van Ajax tegen PSV. De middenvelder liep woensdag een kuitblessure op in het gewonnen uitduel met Feyenoord (0-2). "We gaan straks trainen en dan kijken we hoe fit iedereen op het gras staat", zei trainer Francesco Farioli. "Hij is vanochtend behandeld door onze fysiotherapeuten. Hij is een speler die nu extra aandacht nodig heeft."
Taylor was woensdagavond zelf vrij positief over zijn kansen om tegen PSV te spelen. De middenvelder, die is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal, was belangrijk voor Ajax in De Kuip. Hij opende de score en nam de hoekschop waaruit Jorrel Hato scoorde.
Farioli is nog steeds zeer tevreden over het spel van zijn ploeg tegen Feyenoord. Maar de trainer sloot niet uit dat hij zijn basisploeg toch weer gaat veranderen. "Eigenlijk verdienen alle spelers van woensdag weer een basisplaats", zei hij. "Maar na de training van straks weten we meer. Ik weet dat Brian Brobbey vaak goed speelt tegen PSV. Wat dat betekent? Ik weet het nog niet, we gaan het zien."
Tweede dag
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op PSV, dat wel een duel meer heeft gespeeld. Trainer Farioli deed moeite om de euforie rond zijn ploeg na de uitzege op Feyenoord te temperen. "Natuurlijk zijn zij de favoriet", zei hij over de kampioen uit Eindhoven. "Volgens mij scoren ze al zestig wedstrijden op rij in de Eredivisie. Ze hebben snelheid op de vleugels en spelers die een actie kunnen maken. Ook hebben ze middenvelders die het strafschopgebied van de tegenstander inkomen en goede verdedigers. Vorig seizoen behaalden ze ook 35 punten meer dan Ajax. Maar wie de favoriet is, zegt gelukkig niets over het resultaat. Wij willen opnieuw collectief een topprestatie leveren."
De aftrap is zaterdag om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
43 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
22 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
22 uur geleden