Ajax test Taylor op laatste training voor thuisduel met PSV
AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor mist zaterdag mogelijk de thuiswedstrijd van Ajax tegen PSV. De middenvelder liep woensdag een kuitblessure op in het gewonnen uitduel met Feyenoord (0-2). "We gaan straks trainen en dan kijken we hoe fit iedereen op het gras staat", zei trainer Francesco Farioli. "Hij is vanochtend behandeld door onze fysiotherapeuten. Hij is een speler die nu extra aandacht nodig heeft."
Taylor was woensdagavond zelf vrij positief over zijn kansen om tegen PSV te spelen. De middenvelder, die is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal, was belangrijk voor Ajax in De Kuip. Hij opende de score en nam de hoekschop waaruit Jorrel Hato scoorde.
Farioli is nog steeds zeer tevreden over het spel van zijn ploeg tegen Feyenoord. Maar de trainer sloot niet uit dat hij zijn basisploeg toch weer gaat veranderen. "Eigenlijk verdienen alle spelers van woensdag weer een basisplaats", zei hij. "Maar na de training van straks weten we meer. Ik weet dat Brian Brobbey vaak goed speelt tegen PSV. Wat dat betekent? Ik weet het nog niet, we gaan het zien."
Tweede dag
Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op PSV, dat wel een duel meer heeft gespeeld. Trainer Farioli deed moeite om de euforie rond zijn ploeg na de uitzege op Feyenoord te temperen. "Natuurlijk zijn zij de favoriet", zei hij over de kampioen uit Eindhoven. "Volgens mij scoren ze al zestig wedstrijden op rij in de Eredivisie. Ze hebben snelheid op de vleugels en spelers die een actie kunnen maken. Ook hebben ze middenvelders die het strafschopgebied van de tegenstander inkomen en goede verdedigers. Vorig seizoen behaalden ze ook 35 punten meer dan Ajax. Maar wie de favoriet is, zegt gelukkig niets over het resultaat. Wij willen opnieuw collectief een topprestatie leveren."
De aftrap is zaterdag om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
SANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.
3 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).
6 uur geledenRENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
11 uur geleden