Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax test Taylor op laatste training voor thuisduel met PSV

Ajax test Taylor op laatste training voor thuisduel met PSV

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor mist zaterdag mogelijk de thuiswedstrijd van Ajax tegen PSV. De middenvelder liep woensdag een kuitblessure op in het gewonnen uitduel met Feyenoord (0-2). "We gaan straks trainen en dan kijken we hoe fit iedereen op het gras staat", zei trainer Francesco Farioli. "Hij is vanochtend behandeld door onze fysiotherapeuten. Hij is een speler die nu extra aandacht nodig heeft."

Taylor was woensdagavond zelf vrij positief over zijn kansen om tegen PSV te spelen. De middenvelder, die is opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal, was belangrijk voor Ajax in De Kuip. Hij opende de score en nam de hoekschop waaruit Jorrel Hato scoorde.

Farioli is nog steeds zeer tevreden over het spel van zijn ploeg tegen Feyenoord. Maar de trainer sloot niet uit dat hij zijn basisploeg toch weer gaat veranderen. "Eigenlijk verdienen alle spelers van woensdag weer een basisplaats", zei hij. "Maar na de training van straks weten we meer. Ik weet dat Brian Brobbey vaak goed speelt tegen PSV. Wat dat betekent? Ik weet het nog niet, we gaan het zien."

Tweede dag

Ajax staat tweede in de Eredivisie, met een achterstand van 8 punten op PSV, dat wel een duel meer heeft gespeeld. Trainer Farioli deed moeite om de euforie rond zijn ploeg na de uitzege op Feyenoord te temperen. "Natuurlijk zijn zij de favoriet", zei hij over de kampioen uit Eindhoven. "Volgens mij scoren ze al zestig wedstrijden op rij in de Eredivisie. Ze hebben snelheid op de vleugels en spelers die een actie kunnen maken. Ook hebben ze middenvelders die het strafschopgebied van de tegenstander inkomen en goede verdedigers. Vorig seizoen behaalden ze ook 35 punten meer dan Ajax. Maar wie de favoriet is, zegt gelukkig niets over het resultaat. Wij willen opnieuw collectief een topprestatie leveren."

De aftrap is zaterdag om 18.45 uur.

Meer uit Voetbal

Xavi houdt goed gevoel over aan start, maar ziet verbeterpunten

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi

2 uur geleden
Titelverdediger Portugal naar kwartfinale Nations League

PORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.

4 uur geleden
Ierland en Israël spelen gelijk in tweede deel veelbesproken duel

BAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.

4 uur geleden
Griekenland en Duitsland spelen gelijk, Oranje naar eerste plaats

THESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.

4 uur geleden
Oranje behaalt tegen Servië eerste thuiszege onder Xavi

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.

4 uur geleden
Dumfries passeert Kluivert, Bergkamp, Van Bommel en De Vrij

EINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.

6 uur geleden
Van Dijk speelt 100e interland en ontvangt gouden schaal

EINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.

6 uur geleden