Ajax telt met zege op NAC verder af richting 37e landstitel
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met een moeizame thuiszege op NAC Breda opnieuw dichter bij de 37e landstitel gekomen. De club heeft zes speelronden voor het einde van de competitie een voorsprong van 9 punten op PSV, de nummer 2 van de ranglijst.
Ajax heeft nog 10 punten nodig voor de titel, als PSV alle resterende wedstrijden wint. De 125-jarige club uit Amsterdam ontvangt dit seizoen nog Sparta, NEC en FC Twente in de Johan Cruijff ArenA en speelt uit tegen Willem II, FC Utrecht en FC Groningen.
Ajax won dit seizoen tweemaal van PSV en Feyenoord maar verloor met veel wisselspelers de uitwedstrijd tegen NAC (2-1). De club uit Breda nam brutaal de leiding in de ArenA. Leo Sauer kreeg in de negende minuut te veel ruimte van de Ajax-verdedigers en de gehuurde vleugelaanvaller toonde met een geplaatst schot waarom Feyenoord hem na het seizoen weer naar Rotterdam wil halen (0-1).
Steven Berghuis
Ajax had het moeilijk zonder de geschorste Brian Brobbey en Anton Gaaei en geblesseerde Youri Baas. NAC verdedigde gegroepeerd en gaf aanvankelijk geen kans weg. Trainer Francesco Farioli was zo ontevreden dat hij Jordan Henderson, die rust kreeg, al na een halfuur liet warmlopen. Ajax had een blunder van doelman Roy Kortsmit nodig om de wedstrijd te keren.
Kortsmit is eigenlijk de tweede keeper van NAC, achter Daniel Bielica. Maar trainer Carl Hoefkens liet hem beginnen omdat hij met zijn traptechniek een succesvolle counter kon inleiden. Kortsmit probeerde na een half uur Don-Angelo Konadu te passeren en maakte een overtreding op de 18-jarige vervanger van Brian Brobbey toen dat mislukte. Kenneth Taylor benutte de strafschop en Konadu bereidde drie minuten later de 2-1 van Steven Berghuis voor.
Ajax won dit seizoen weinig duels eenvoudig. Ook NAC behield tot een kwartier voor het einde zicht op een stunt. Jorthy Mokio maakte in de 76e minuut het derde doelpunt van de thuisploeg, na een nauwkeurige voorzet van Taylor. Mokio kwam in de 60e minuut in het veld, net als de van een teenblessure herstelde Wout Weghorst. Het Amsterdamse publiek zong daarna over de landstitel. NAC behoudt een voorsprong van 6 punten op Willem II, de nummer 16 van de ranglijst die op basis van de huidige klassering deelneemt aan de play-offs voor promotie en degradatie.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
12 uur geleden