Ajax-tegenstander Aston Villa te sterk voor Nottingham Forest
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft de vierde plaats in de Premier League verstevigd. De komende tegenstander van Ajax in de achtste finales van de Conference League won in eigen stadion met 4-2 van Nottingham Forest.
Het elftal van trainer Unai Emery begon voortvarend en kwam al in de 4e minuut, via aanvaller Ollie Watkins, op voorsprong. Via de Braziliaan Douglas Luiz, die twee keer scoorde, liep Aston Villa verder uit. In de blessuretijd van de eerste helft scoorde Moussa Niakhaté tegen en kort na de pauze bracht Morgan Gibbs-White Nottingham met de 3-2 nog dichterbij.
De Jamaicaan Leon Bailey stelde na een uur spelen de zege met de 4-2 veilig voor Aston Villa, dat na 26 duels 52 punten heeft. Koploper Liverpool heeft 60 punten. Aston Villa liep met oog op deelname aan de Champions League komend seizoen 3 punten uit op nummer 6 Manchester United, dat verloor van Fulham (1-2).
Brighton & Hove Albion
Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Jan Paul van Hecke en Joël Veltman voorkwamen met Brighton & Hove Albion kort voor tijd een nederlaag tegen Everton: 1-1. Aanvoerder Lewis Dunk scoorde in de 95e minuut. Joël Veltman viel na een uur spelen in bij Brighton. Het doelpunt van Everton kwam op naam van oud-PSV'er Jarrad Branthwaite.
Crystal Palace versloeg Burnley met ruime cijfers: 3-0. Burnley blijft daardoor, samen met Sheffield United, op de gedeelde laatste plaats staan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
44 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
5 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
9 uur geleden