Ajax-tegenstander Aston Villa te sterk voor Nottingham Forest
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft de vierde plaats in de Premier League verstevigd. De komende tegenstander van Ajax in de achtste finales van de Conference League won in eigen stadion met 4-2 van Nottingham Forest.
Het elftal van trainer Unai Emery begon voortvarend en kwam al in de 4e minuut, via aanvaller Ollie Watkins, op voorsprong. Via de Braziliaan Douglas Luiz, die twee keer scoorde, liep Aston Villa verder uit. In de blessuretijd van de eerste helft scoorde Moussa Niakhaté tegen en kort na de pauze bracht Morgan Gibbs-White Nottingham met de 3-2 nog dichterbij.
De Jamaicaan Leon Bailey stelde na een uur spelen de zege met de 4-2 veilig voor Aston Villa, dat na 26 duels 52 punten heeft. Koploper Liverpool heeft 60 punten. Aston Villa liep met oog op deelname aan de Champions League komend seizoen 3 punten uit op nummer 6 Manchester United, dat verloor van Fulham (1-2).
Brighton & Hove Albion
Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Jan Paul van Hecke en Joël Veltman voorkwamen met Brighton & Hove Albion kort voor tijd een nederlaag tegen Everton: 1-1. Aanvoerder Lewis Dunk scoorde in de 95e minuut. Joël Veltman viel na een uur spelen in bij Brighton. Het doelpunt van Everton kwam op naam van oud-PSV'er Jarrad Branthwaite.
Crystal Palace versloeg Burnley met ruime cijfers: 3-0. Burnley blijft daardoor, samen met Sheffield United, op de gedeelde laatste plaats staan.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden