Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV treffen elkaar zaterdagavond met de best presterende spitsen van de laatste maanden in de Eredivisie. Brian Brobbey maakte acht competitietreffers sinds december. Luuk de Jong tekende voor zes van de zeven laatste goals van PSV in de Eredivisie.

Brobbey is met 10 goals en 4 assists al tien competitieduels op rij betrokken bij minimaal een doelpunt. Hij kan de tweede speler van Ajax in de laatste vijftig jaar worden die in elf competitieduels betrokken is geweest bij een goal, na Ruud Geels in 1975.

De Jong scoorde al negen keer tegen Ajax in de Eredivisie. Alleen Cor van der Gijp (12 doelpunten), Geels (10), Hans Venneker (10) en Dick Nanninga (10) waren vaker succesvoller tegen de Amsterdammers. Clubicoon Willy van der Kuijlen scoorde negenmaal voor PSV tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong trof in zijn laatste zes competitiewedstrijden tegen Ajax minimaal eenmaal doel. Zo'n serie heeft nog nooit iemand eerder neergezet.

Spits Vangelis Pavlidis van AZ is met twintig doelpunten de huidige topscorer van de Eredivisie. Santiago Giménez heeft negentien competitietreffers achter zijn naam staan. De Jong (17) en Brobbey (13) zijn de nummers 3 en 4 van de topscorerslijst.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

11 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

11 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

13 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

14 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

14 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

18 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

21 uur geleden