Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV treffen elkaar zaterdagavond met de best presterende spitsen van de laatste maanden in de Eredivisie. Brian Brobbey maakte acht competitietreffers sinds december. Luuk de Jong tekende voor zes van de zeven laatste goals van PSV in de Eredivisie.
Brobbey is met 10 goals en 4 assists al tien competitieduels op rij betrokken bij minimaal een doelpunt. Hij kan de tweede speler van Ajax in de laatste vijftig jaar worden die in elf competitieduels betrokken is geweest bij een goal, na Ruud Geels in 1975.
De Jong scoorde al negen keer tegen Ajax in de Eredivisie. Alleen Cor van der Gijp (12 doelpunten), Geels (10), Hans Venneker (10) en Dick Nanninga (10) waren vaker succesvoller tegen de Amsterdammers. Clubicoon Willy van der Kuijlen scoorde negenmaal voor PSV tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong trof in zijn laatste zes competitiewedstrijden tegen Ajax minimaal eenmaal doel. Zo'n serie heeft nog nooit iemand eerder neergezet.
Spits Vangelis Pavlidis van AZ is met twintig doelpunten de huidige topscorer van de Eredivisie. Santiago Giménez heeft negentien competitietreffers achter zijn naam staan. De Jong (17) en Brobbey (13) zijn de nummers 3 en 4 van de topscorerslijst.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.
47 minuten geledenNAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft Massimiliano Allegri aangesteld als nieuwe trainer. De 58-jarige Italiaan is de opvolger van Antonio Conte, die in mei zijn afscheid aankondigde. Hij tekende een contract in Napels tot medio 2029.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Algerijnse sterspeler Riyad Mahrez stopt als international. Algerije werd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag uitgeschakeld op het WK voetbal na een nederlaag tegen Zwitserland (0-2). "Dit was mijn laatste wedstrijd voor Algerije", zei de aanvoerder.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het is nog onzeker of sterspeler Mohamed Salah van Egypte vrijdagavond aan de aftrap staat voor de wedstrijd in de zestiende finales van het WK voetbal tegen Australië. De 34-jarige aanvaller werd afgelopen weekend tijdens het laatste groepsduel met Iran (1-1) gewisseld met een hamstringprobleem.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondscoach Julian Nagelsmann (38) stapt op. Dat melden verschillende Duitse media waaronder Sky Sport en Bild Zeitung op vrijdag. Het vertrek van Nagelsmann komt niet als verrassing, al had hij zelf aanvankelijk aangegeven tot en met het EK van 2028 te willen aanblijven. Duitsland werd in de zestiende finale van het WK voetbal na strafschoppen uitgeschakeld door Paraguay.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Zwitserland staat in de achtste finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Murat Yakin bereikte de laatste zestien in de nacht van donderdag op vrijdag door Algerije in Vancouver met 2-0 te verslaan. De Zwitsers spelen in de strijd om een plaats in de kwartfinales eveneens in BC Place Vancouver tegen de winnaar van het duel tussen Colombia en Ghana.
5 uur geleden