Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV treffen elkaar zaterdagavond met de best presterende spitsen van de laatste maanden in de Eredivisie. Brian Brobbey maakte acht competitietreffers sinds december. Luuk de Jong tekende voor zes van de zeven laatste goals van PSV in de Eredivisie.

Brobbey is met 10 goals en 4 assists al tien competitieduels op rij betrokken bij minimaal een doelpunt. Hij kan de tweede speler van Ajax in de laatste vijftig jaar worden die in elf competitieduels betrokken is geweest bij een goal, na Ruud Geels in 1975.

De Jong scoorde al negen keer tegen Ajax in de Eredivisie. Alleen Cor van der Gijp (12 doelpunten), Geels (10), Hans Venneker (10) en Dick Nanninga (10) waren vaker succesvoller tegen de Amsterdammers. Clubicoon Willy van der Kuijlen scoorde negenmaal voor PSV tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong trof in zijn laatste zes competitiewedstrijden tegen Ajax minimaal eenmaal doel. Zo'n serie heeft nog nooit iemand eerder neergezet.

Spits Vangelis Pavlidis van AZ is met twintig doelpunten de huidige topscorer van de Eredivisie. Santiago Giménez heeft negentien competitietreffers achter zijn naam staan. De Jong (17) en Brobbey (13) zijn de nummers 3 en 4 van de topscorerslijst.

Meer uit Voetbal

Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

1 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

2 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

2 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

4 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

4 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

5 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

6 uur geleden