Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV treffen elkaar zaterdagavond met de best presterende spitsen van de laatste maanden in de Eredivisie. Brian Brobbey maakte acht competitietreffers sinds december. Luuk de Jong tekende voor zes van de zeven laatste goals van PSV in de Eredivisie.
Brobbey is met 10 goals en 4 assists al tien competitieduels op rij betrokken bij minimaal een doelpunt. Hij kan de tweede speler van Ajax in de laatste vijftig jaar worden die in elf competitieduels betrokken is geweest bij een goal, na Ruud Geels in 1975.
De Jong scoorde al negen keer tegen Ajax in de Eredivisie. Alleen Cor van der Gijp (12 doelpunten), Geels (10), Hans Venneker (10) en Dick Nanninga (10) waren vaker succesvoller tegen de Amsterdammers. Clubicoon Willy van der Kuijlen scoorde negenmaal voor PSV tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong trof in zijn laatste zes competitiewedstrijden tegen Ajax minimaal eenmaal doel. Zo'n serie heeft nog nooit iemand eerder neergezet.
Spits Vangelis Pavlidis van AZ is met twintig doelpunten de huidige topscorer van de Eredivisie. Santiago Giménez heeft negentien competitietreffers achter zijn naam staan. De Jong (17) en Brobbey (13) zijn de nummers 3 en 4 van de topscorerslijst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.
6 uur geleden