Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

Ajax tegen PSV is ook Brobbey tegen De Jong

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV treffen elkaar zaterdagavond met de best presterende spitsen van de laatste maanden in de Eredivisie. Brian Brobbey maakte acht competitietreffers sinds december. Luuk de Jong tekende voor zes van de zeven laatste goals van PSV in de Eredivisie.

Brobbey is met 10 goals en 4 assists al tien competitieduels op rij betrokken bij minimaal een doelpunt. Hij kan de tweede speler van Ajax in de laatste vijftig jaar worden die in elf competitieduels betrokken is geweest bij een goal, na Ruud Geels in 1975.

De Jong scoorde al negen keer tegen Ajax in de Eredivisie. Alleen Cor van der Gijp (12 doelpunten), Geels (10), Hans Venneker (10) en Dick Nanninga (10) waren vaker succesvoller tegen de Amsterdammers. Clubicoon Willy van der Kuijlen scoorde negenmaal voor PSV tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong trof in zijn laatste zes competitiewedstrijden tegen Ajax minimaal eenmaal doel. Zo'n serie heeft nog nooit iemand eerder neergezet.

Spits Vangelis Pavlidis van AZ is met twintig doelpunten de huidige topscorer van de Eredivisie. Santiago Giménez heeft negentien competitietreffers achter zijn naam staan. De Jong (17) en Brobbey (13) zijn de nummers 3 en 4 van de topscorerslijst.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Rice op tijd fit voor halve finale tegen Argentinië

ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
Rodri probeert ploeggenoten na bereiken finale rustig te houden

ARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.

2 uur geleden
Haïti neemt afscheid van coach na eerste WK-deelname sinds 1974

PORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.

2 uur geleden
Franse aanvoerder Mbappé: we speelden niet zoals we wilden spelen

ARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.

2 uur geleden
Deschamps berust in nederlaag: we vonden de oplossingen niet

ARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.

2 uur geleden
Spaanse bondscoach: deze spelers verdienen het gewoon

ARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.

5 uur geleden
Spanje klopt Frankrijk en staat na zestien jaar weer in WK-finale

ARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.

6 uur geleden