Ajax-supporters op 30 november niet welkom in Marseille
MARSEILLE (ANP) - Supporters van Ajax zijn donderdag 30 november niet welkom bij de Europa League-wedstrijd van de Amsterdammers bij Olympique Marseille. De lokale autoriteiten achten de kans op verstoringen van de openbare orde groot. Bovendien ligt het terreurdreigingsniveau in Frankrijk op het hoogste niveau en dat heeft een grote impact op de politiecapaciteit.
"Vanaf woensdag 29 november 2023 om 12.00 uur tot en met vrijdag 1 december 2023 om 02.00 uur is het iedere persoon die beweert supporter van Ajax Amsterdam te zijn of zich als zodanig gedraagt, verboden het Orange Vélodrome-stadion te betreden en te circuleren of te parkeren op openbare wegen in het 1e, 2e, 6e, 7e en 8e arrondissement van de gemeente Marseille", aldus de noodverordening die is afgegeven.
Ajax staat in groep B laatste met 2 punten uit vier wedstrijden. Marseille is koploper met 8 punten.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
50 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
18 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geleden