Ajax strijdt met PSV voor plek in halve finale bekertoernooi
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV nemen het woensdag voor de tweede keer in precies een maand tegen elkaar op. Na de 2-2 op 10 januari in de Eredivisie, strijden beide topclubs nu voor een plaats in de halve finale van het nationale bekertoernooi. De aftrap in de Johan Cruijff ArenA is om 20.00 uur.
Ajax mist doelman André Onana, die vanwege doping voor een jaar is geschorst. Maarten Stekelenburg vervangt hem vermoedelijk. Middenvelder Ryan Gravenberch kan vanwege een schorsing ook niet meedoen. Vleugelverdedigers Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico lijken op tijd fit.
PSV-trainer Roger Schmidt mist al enige tijd Mario Götze en Cody Gakpo. Beide belangrijke basisspelers zijn ook woensdag nog niet van de partij. PSV wist in de topwedstrijden in eigen land alleen een punt te pakken tegen Ajax. Van zowel Feyenoord, AZ als Vitesse werd in de competitie verloren.
Vitesse plaatste zich dinsdag als eerste voor de halve finale van de KNVB-beker. De andere kwartfinales zijn sc Heerenveen - Feyenoord en NEC - VVV-Venlo.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
22 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
23 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden