Ajax strijdt met Benfica om plek in kwartfinale Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax strijdt dinsdag met Benfica om een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Trainer Erik ten Hag beschikt over een zo goed als fitte selectie voor het duel in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Ook Edson Álvarez is er weer bij. De Mexicaan was vorige week ziek.
Ajax kan voor de vierde keer in zes seizoenen de kwartfinales van een Europees toernooi bereiken. De club strandde drie jaar geleden in halve finales van de Champions League. Ajax verloor in 2017 van Manchester United in de finale van de Europa League. Vorig seizoen was AS Roma over twee duels te sterk in de kwartfinale van de Europa League.
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in een gelijkspel (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand na twee duels. Als er na reguliere speeltijd geen winnaar is, dan volgt er een verlenging en eventueel nog een strafschoppenserie.
De wedstrijd tussen Ajax en Benfica begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
19 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
51 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
10 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
13 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
14 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
14 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
15 uur geleden