Ajax strijdt met Benfica om plek in kwartfinale Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax strijdt dinsdag met Benfica om een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Trainer Erik ten Hag beschikt over een zo goed als fitte selectie voor het duel in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Ook Edson Álvarez is er weer bij. De Mexicaan was vorige week ziek.
Ajax kan voor de vierde keer in zes seizoenen de kwartfinales van een Europees toernooi bereiken. De club strandde drie jaar geleden in halve finales van de Champions League. Ajax verloor in 2017 van Manchester United in de finale van de Europa League. Vorig seizoen was AS Roma over twee duels te sterk in de kwartfinale van de Europa League.
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in een gelijkspel (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand na twee duels. Als er na reguliere speeltijd geen winnaar is, dan volgt er een verlenging en eventueel nog een strafschoppenserie.
De wedstrijd tussen Ajax en Benfica begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden