Ajax strijdt met Benfica om plek in kwartfinale Champions League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax strijdt dinsdag met Benfica om een plaats in de kwartfinales van de Champions League. Trainer Erik ten Hag beschikt over een zo goed als fitte selectie voor het duel in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Ook Edson Álvarez is er weer bij. De Mexicaan was vorige week ziek.
Ajax kan voor de vierde keer in zes seizoenen de kwartfinales van een Europees toernooi bereiken. De club strandde drie jaar geleden in halve finales van de Champions League. Ajax verloor in 2017 van Manchester United in de finale van de Europa League. Vorig seizoen was AS Roma over twee duels te sterk in de kwartfinale van de Europa League.
Het eerste duel tussen Ajax en Benfica eindigde drie weken geleden in een gelijkspel (2-2). Doelpunten in uitduels geven dit seizoen niet meer de doorslag bij een gelijke stand na twee duels. Als er na reguliere speeltijd geen winnaar is, dan volgt er een verlenging en eventueel nog een strafschoppenserie.
De wedstrijd tussen Ajax en Benfica begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
45 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden