Ajax strijdt in Lissabon met Benfica om goede uitgangspositie
LISSABON (ANP) - Ajax strijdt in de uitwedstrijd tegen Benfica om een goede uitgangspositie voor een plaats in de kwartfinale van de Champions League. Trainer Erik ten Hag verwacht dat zijn ploeg het spel moet maken in het Estádio da Luz. "Benfica gokt zeker in Europese duels vaak op de omschakeling", zei hij.
De trainer van Ajax kan zijn best mogelijke ploeg opstellen. Jurriën Timber is weer hersteld van een blessure, die hij zaterdag na zijn doelpunt tegen Willem II opliep. Voor de geblesseerde Brian Brobbey komt het duel nog wel te vroeg, net als voor de zwaar geblesseerden Maarten Stekelenburg, Zakaria Labyad en Sean Klaiber.
Steven Berghuis krijgt waarschijnlijk links op het middenveld opnieuw de voorkeur boven Ryan Gravenberch. Sébastien Haller, de spits van Ajax, mag zich op dit moment met tien treffers topscorer van de Champions League noemen. Hij scoorde in alle zes de groepsduels, die Ajax allemaal wist te winnen.
Het eerste duel tussen Benfica en Ajax in de achtste finales begint om 21.00 uur. De return in de Johan Cruijff ArenA staat voor 15 maart op de agenda.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (35) kijkt uit naar haar afscheid van het Nederlands elftal. De recordinternational van Oranje speelt dinsdag haar 248e en laatste interland in Nijmegen tegen Canada. "Het is mooi geweest. Het is goed zo", zei Spitse maandagmiddag in Zeist.
10 minuten geledenNAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft trainer Igor Tudor ontslagen. De club uit Turijn meldt dat de 47-jarige Kroaat na zeven maanden uit zijn functie is gezet. Hetzelfde geldt voor zijn staf.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft drie dagen na de Europese stuntzege tegen Aston Villa weer eens een competitieduel gewonnen. De ploeg van coach Melvin Boel versloeg Excelsior met 2-0 dankzij twee doelpunten van Mathis Suray.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zondag Everton met 3-0 verslagen. De Londenaren dankten met name verdediger Micky van de Ven. De Oranje-international maakte twee doelpunten en was daardoor mede verantwoordelijk voor de eerste nederlaag van Everton in het nieuwe stadion van de tweede club van Liverpool.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft dankzij een overtuigende overwinning op FC Utrecht de derde plaats in de Eredivisie behouden. De Alkmaarders wonnen in eigen huis met 4-1 en kwamen op 21 punten, 2 meer dan Ajax en 4 minder dan koploper Feyenoord en PSV. Troy Parrott scoorde twee keer in de eerste helft. Sven Mijnans en Mees de Wit maakten de doelpunten in de tweede helft. Gjivai Zechiël scoorde voor FC Utrecht.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie wil niet te lang stilstaan bij de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. "Ik wil dat mijn jongens morgen gewoon weer zichzelf zijn en de honger laten zien om beter te worden. Hiervan gaan we leren", zei de trainer van Feyenoord na de ontmoeting in De Kuip met PSV: 2-3.
22 uur geleden