Ajax strijdt in Lissabon met Benfica om goede uitgangspositie
LISSABON (ANP) - Ajax strijdt in de uitwedstrijd tegen Benfica om een goede uitgangspositie voor een plaats in de kwartfinale van de Champions League. Trainer Erik ten Hag verwacht dat zijn ploeg het spel moet maken in het Estádio da Luz. "Benfica gokt zeker in Europese duels vaak op de omschakeling", zei hij.
De trainer van Ajax kan zijn best mogelijke ploeg opstellen. Jurriën Timber is weer hersteld van een blessure, die hij zaterdag na zijn doelpunt tegen Willem II opliep. Voor de geblesseerde Brian Brobbey komt het duel nog wel te vroeg, net als voor de zwaar geblesseerden Maarten Stekelenburg, Zakaria Labyad en Sean Klaiber.
Steven Berghuis krijgt waarschijnlijk links op het middenveld opnieuw de voorkeur boven Ryan Gravenberch. Sébastien Haller, de spits van Ajax, mag zich op dit moment met tien treffers topscorer van de Champions League noemen. Hij scoorde in alle zes de groepsduels, die Ajax allemaal wist te winnen.
Het eerste duel tussen Benfica en Ajax in de achtste finales begint om 21.00 uur. De return in de Johan Cruijff ArenA staat voor 15 maart op de agenda.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
15 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
20 uur geleden