Ajax steviger aan kop na zege op FC Groningen: 3-1
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen FC Groningen met 3-1 gewonnen. Ryan Gravenberch maakte in 6e minuut de openingstreffer. Sébastien Haller en Dusan Tadic troffen na rust doel.
Tadic benutte een strafschop. De Serviër schoot tijdens zijn eerste poging vanaf 11 meter op de lat. Hij kreeg een herkansing omdat Tomas Suslov van FC Groningen nog voordat Tadic schoot het strafschopgebied inliep. Suslov bereidde in de slotfase de 3-1 van invaller Ahmed El Messaoudi voor.
Koploper Ajax heeft nu een voorsprong van 9 punten op het als tweede geklasseerde PSV. Beide ploegen hebben evenveel wedstrijden gespeeld. PSV speelt zondag nog wel het uitduel bij Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
18 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
19 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
20 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
21 uur geleden