Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de leiding in de Eredivisie steviger in handen genomen. De koploper was voor eigen publiek na een moeizame start veel te sterk voor een gehavend PSV: 5-0. De club uit Eindhoven zag de achterstand op de regerend kampioen oplopen naar 4 punten.

PSV miste de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke en had de zware Europese wedstrijd van donderdag tegen AS Monaco nog een beetje in de benen. Maar de Brabantse club laat het ook dit seizoen wel vaker afweten als het er op aan komt. PSV wist zich tegen Benfica niet voor de groepsfase van de Champions League te kwalificeren en is op dit moment de nummer 3 in de groep in de Europa League. De formatie uit Eindhoven won geen van de laatste dertien competitieduels met Ajax en Feyenoord.

Ajax speelde vooral voor rust lang niet zo goed als dinsdag in de Champions League, toen het meer ruimte kreeg van Borussia Dortmund en nog veel vaker dan vier keer had kunnen juichen (4-0). In de tweede helft maakte de thuisploeg wel duidelijk dat het, met de juiste inzet, voorlopig de beste club van Nederland is.

Opening

PSV opende nog wel aardig. De bijna 38-jarige doelman Remko Pasveer moest in de openingsfase drie keer serieus in actie komen. Hij keerde een kopbal van Carlos Vinícius en voorkwam dat Eran Zahavi en Armindo Bruma de score openden. Voor rust tikte Pasveer ook nog een vrije trap van Olivier Boscagli uit de benedenhoek van zijn doel.

Trainer Roger Schmidt veranderde de speelwijze van PSV zonder zijn geblesseerde buitenspelers Gakpo en Madueke. Vinícius en Zahavi waren de twee spitsen en Mario Götze en Bruma speelden daar vlak achter. Ibrahim Sangaré en Marco van Ginkel hadden een verdedigende rol op het middenveld.

Ajax was veel in balbezit, maar creëerde voor rust weinig kansen. Bij de eerste echt goede aanval was het wel meteen raak. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score, op aangeven van Dusan Tadic. Vlak voor het rustsignaal misten Berghuis en even later Sébastien Haller een grote mogelijkheid op 2-0. Na een ingestudeerde hoekschop van Tadic en de 2-0 van Haller was het verzet van PSV gebroken. De ijverige Antony en ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0 met zijn honderdste treffer in de Eredivisie. Met 4-0 winnen van Dortmund en vijf keer scoren tegen PSV. Veel mooier had de week niet kunnen verlopen voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

47 minuten geleden
Bayern München officieus kampioen na nederlaag Dortmund

SINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.

3 uur geleden
Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

22 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

23 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

1 dag geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

1 dag geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

1 dag geleden