Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de leiding in de Eredivisie steviger in handen genomen. De koploper was voor eigen publiek na een moeizame start veel te sterk voor een gehavend PSV: 5-0. De club uit Eindhoven zag de achterstand op de regerend kampioen oplopen naar 4 punten.

PSV miste de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke en had de zware Europese wedstrijd van donderdag tegen AS Monaco nog een beetje in de benen. Maar de Brabantse club laat het ook dit seizoen wel vaker afweten als het er op aan komt. PSV wist zich tegen Benfica niet voor de groepsfase van de Champions League te kwalificeren en is op dit moment de nummer 3 in de groep in de Europa League. De formatie uit Eindhoven won geen van de laatste dertien competitieduels met Ajax en Feyenoord.

Ajax speelde vooral voor rust lang niet zo goed als dinsdag in de Champions League, toen het meer ruimte kreeg van Borussia Dortmund en nog veel vaker dan vier keer had kunnen juichen (4-0). In de tweede helft maakte de thuisploeg wel duidelijk dat het, met de juiste inzet, voorlopig de beste club van Nederland is.

Opening

PSV opende nog wel aardig. De bijna 38-jarige doelman Remko Pasveer moest in de openingsfase drie keer serieus in actie komen. Hij keerde een kopbal van Carlos Vinícius en voorkwam dat Eran Zahavi en Armindo Bruma de score openden. Voor rust tikte Pasveer ook nog een vrije trap van Olivier Boscagli uit de benedenhoek van zijn doel.

Trainer Roger Schmidt veranderde de speelwijze van PSV zonder zijn geblesseerde buitenspelers Gakpo en Madueke. Vinícius en Zahavi waren de twee spitsen en Mario Götze en Bruma speelden daar vlak achter. Ibrahim Sangaré en Marco van Ginkel hadden een verdedigende rol op het middenveld.

Ajax was veel in balbezit, maar creëerde voor rust weinig kansen. Bij de eerste echt goede aanval was het wel meteen raak. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score, op aangeven van Dusan Tadic. Vlak voor het rustsignaal misten Berghuis en even later Sébastien Haller een grote mogelijkheid op 2-0. Na een ingestudeerde hoekschop van Tadic en de 2-0 van Haller was het verzet van PSV gebroken. De ijverige Antony en ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0 met zijn honderdste treffer in de Eredivisie. Met 4-0 winnen van Dortmund en vijf keer scoren tegen PSV. Veel mooier had de week niet kunnen verlopen voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

4 uur geleden
Koeman kritisch op Oranje: dit was heel erg slecht

WARSCHAU (ANP) - Ronald Koeman was na het teleurstellende optreden van het Nederlands elftal bij Polen (1-1) kritisch. De bondscoach oordeelde vooral hard over de manier waarop Oranje kort voor rust achter kwam. Aanvoerder Robert Lewandowski stuurde met een handige actie Jakub Kaminski weg. De aanvaller was sneller dan Virgil van Dijk en speelde de bal door de benen van de ver uit zijn doel gelopen keeper Bart Verbruggen: 1-0.

4 uur geleden
De Jong ziet Oranje veel fout doen in afstemming en positioneren

WARSCHAU (ANP) - Frenkie de Jong vond dat het matige optreden van het Nederlands elftal tegen Polen (1-1) grotendeels kwam door het gebrek aan een bepaalde afstemming in het veld. "Hoe we ons positioneerden, was niet goed. We maakten vaak verkeerde keuzes aan de bal", analyseerde de middenvelder van FC Barcelona in stadion PGE Narodowy in Warschau.

4 uur geleden
Duitsland en Slowakije strijden in direct duel om WK-kwalificatie

LUXEMBURG (ANP) - Duitsland en Slowakije spelen maandag een direct duel om winst van WK-kwalificatiegroep A. De Duitsers wonnen vrijdagavond met 2-0 bij Luxemburg, en de Slowaken hielden zicht op rechtstreekse plaatsing voor het WK door in eigen huis te winnen van Noord-Ierland met 1-0.

5 uur geleden
Geschorste Van Hecke mist laatste kwalificatieduel met Litouwen

WARSCHAU (ANP) - Jan Paul van Hecke kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van Nederland tegen Litouwen. De verdediger kreeg vrijdag in het uitduel met Polen (1-1) in de blessuretijd van de tweede helft een gele kaart.

5 uur geleden
Oranje plaatst zich met zwak optreden bij Polen officieus voor WK

WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal mag de tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna boeken. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman speelde in Warschau in een tegenvallende wedstrijd met 1-1 gelijk bij Polen en kan de eerste plaats in groep G alleen in theorie nog ontgaan.

5 uur geleden