Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de leiding in de Eredivisie steviger in handen genomen. De koploper was voor eigen publiek na een moeizame start veel te sterk voor een gehavend PSV: 5-0. De club uit Eindhoven zag de achterstand op de regerend kampioen oplopen naar 4 punten.

PSV miste de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke en had de zware Europese wedstrijd van donderdag tegen AS Monaco nog een beetje in de benen. Maar de Brabantse club laat het ook dit seizoen wel vaker afweten als het er op aan komt. PSV wist zich tegen Benfica niet voor de groepsfase van de Champions League te kwalificeren en is op dit moment de nummer 3 in de groep in de Europa League. De formatie uit Eindhoven won geen van de laatste dertien competitieduels met Ajax en Feyenoord.

Ajax speelde vooral voor rust lang niet zo goed als dinsdag in de Champions League, toen het meer ruimte kreeg van Borussia Dortmund en nog veel vaker dan vier keer had kunnen juichen (4-0). In de tweede helft maakte de thuisploeg wel duidelijk dat het, met de juiste inzet, voorlopig de beste club van Nederland is.

Opening

PSV opende nog wel aardig. De bijna 38-jarige doelman Remko Pasveer moest in de openingsfase drie keer serieus in actie komen. Hij keerde een kopbal van Carlos Vinícius en voorkwam dat Eran Zahavi en Armindo Bruma de score openden. Voor rust tikte Pasveer ook nog een vrije trap van Olivier Boscagli uit de benedenhoek van zijn doel.

Trainer Roger Schmidt veranderde de speelwijze van PSV zonder zijn geblesseerde buitenspelers Gakpo en Madueke. Vinícius en Zahavi waren de twee spitsen en Mario Götze en Bruma speelden daar vlak achter. Ibrahim Sangaré en Marco van Ginkel hadden een verdedigende rol op het middenveld.

Ajax was veel in balbezit, maar creëerde voor rust weinig kansen. Bij de eerste echt goede aanval was het wel meteen raak. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score, op aangeven van Dusan Tadic. Vlak voor het rustsignaal misten Berghuis en even later Sébastien Haller een grote mogelijkheid op 2-0. Na een ingestudeerde hoekschop van Tadic en de 2-0 van Haller was het verzet van PSV gebroken. De ijverige Antony en ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0 met zijn honderdste treffer in de Eredivisie. Met 4-0 winnen van Dortmund en vijf keer scoren tegen PSV. Veel mooier had de week niet kunnen verlopen voor Ajax.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

8 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

10 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

10 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

11 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

11 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

12 uur geleden