Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de leiding in de Eredivisie steviger in handen genomen. De koploper was voor eigen publiek na een moeizame start veel te sterk voor een gehavend PSV: 5-0. De club uit Eindhoven zag de achterstand op de regerend kampioen oplopen naar 4 punten.

PSV miste de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke en had de zware Europese wedstrijd van donderdag tegen AS Monaco nog een beetje in de benen. Maar de Brabantse club laat het ook dit seizoen wel vaker afweten als het er op aan komt. PSV wist zich tegen Benfica niet voor de groepsfase van de Champions League te kwalificeren en is op dit moment de nummer 3 in de groep in de Europa League. De formatie uit Eindhoven won geen van de laatste dertien competitieduels met Ajax en Feyenoord.

Ajax speelde vooral voor rust lang niet zo goed als dinsdag in de Champions League, toen het meer ruimte kreeg van Borussia Dortmund en nog veel vaker dan vier keer had kunnen juichen (4-0). In de tweede helft maakte de thuisploeg wel duidelijk dat het, met de juiste inzet, voorlopig de beste club van Nederland is.

Opening

PSV opende nog wel aardig. De bijna 38-jarige doelman Remko Pasveer moest in de openingsfase drie keer serieus in actie komen. Hij keerde een kopbal van Carlos Vinícius en voorkwam dat Eran Zahavi en Armindo Bruma de score openden. Voor rust tikte Pasveer ook nog een vrije trap van Olivier Boscagli uit de benedenhoek van zijn doel.

Trainer Roger Schmidt veranderde de speelwijze van PSV zonder zijn geblesseerde buitenspelers Gakpo en Madueke. Vinícius en Zahavi waren de twee spitsen en Mario Götze en Bruma speelden daar vlak achter. Ibrahim Sangaré en Marco van Ginkel hadden een verdedigende rol op het middenveld.

Ajax was veel in balbezit, maar creëerde voor rust weinig kansen. Bij de eerste echt goede aanval was het wel meteen raak. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score, op aangeven van Dusan Tadic. Vlak voor het rustsignaal misten Berghuis en even later Sébastien Haller een grote mogelijkheid op 2-0. Na een ingestudeerde hoekschop van Tadic en de 2-0 van Haller was het verzet van PSV gebroken. De ijverige Antony en ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0 met zijn honderdste treffer in de Eredivisie. Met 4-0 winnen van Dortmund en vijf keer scoren tegen PSV. Veel mooier had de week niet kunnen verlopen voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

5 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

8 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

11 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

11 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

11 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

12 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

13 uur geleden