Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

Ajax stevig aan kop na vijf doelpunten tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de leiding in de Eredivisie steviger in handen genomen. De koploper was voor eigen publiek na een moeizame start veel te sterk voor een gehavend PSV: 5-0. De club uit Eindhoven zag de achterstand op de regerend kampioen oplopen naar 4 punten.

PSV miste de geblesseerde aanvallers Cody Gakpo en Noni Madueke en had de zware Europese wedstrijd van donderdag tegen AS Monaco nog een beetje in de benen. Maar de Brabantse club laat het ook dit seizoen wel vaker afweten als het er op aan komt. PSV wist zich tegen Benfica niet voor de groepsfase van de Champions League te kwalificeren en is op dit moment de nummer 3 in de groep in de Europa League. De formatie uit Eindhoven won geen van de laatste dertien competitieduels met Ajax en Feyenoord.

Ajax speelde vooral voor rust lang niet zo goed als dinsdag in de Champions League, toen het meer ruimte kreeg van Borussia Dortmund en nog veel vaker dan vier keer had kunnen juichen (4-0). In de tweede helft maakte de thuisploeg wel duidelijk dat het, met de juiste inzet, voorlopig de beste club van Nederland is.

Opening

PSV opende nog wel aardig. De bijna 38-jarige doelman Remko Pasveer moest in de openingsfase drie keer serieus in actie komen. Hij keerde een kopbal van Carlos Vinícius en voorkwam dat Eran Zahavi en Armindo Bruma de score openden. Voor rust tikte Pasveer ook nog een vrije trap van Olivier Boscagli uit de benedenhoek van zijn doel.

Trainer Roger Schmidt veranderde de speelwijze van PSV zonder zijn geblesseerde buitenspelers Gakpo en Madueke. Vinícius en Zahavi waren de twee spitsen en Mario Götze en Bruma speelden daar vlak achter. Ibrahim Sangaré en Marco van Ginkel hadden een verdedigende rol op het middenveld.

Ajax was veel in balbezit, maar creëerde voor rust weinig kansen. Bij de eerste echt goede aanval was het wel meteen raak. Steven Berghuis opende in de 19e minuut de score, op aangeven van Dusan Tadic. Vlak voor het rustsignaal misten Berghuis en even later Sébastien Haller een grote mogelijkheid op 2-0. Na een ingestudeerde hoekschop van Tadic en de 2-0 van Haller was het verzet van PSV gebroken. De ijverige Antony en ingevallen Davy Klaassen lieten de score verder oplopen. Tadic bepaalde in de slotfase de eindstand op 5-0 met zijn honderdste treffer in de Eredivisie. Met 4-0 winnen van Dortmund en vijf keer scoren tegen PSV. Veel mooier had de week niet kunnen verlopen voor Ajax.

Meer uit Voetbal

Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

21 minuten geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

52 minuten geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

1 uur geleden
Zidane past Frans elftal aan in Nations League tegen België

BRUSSEL (ANP) - Zinédine Zidane gaat het Franse elftal aanpassen voor het duel van maandag met België. Dat heeft de bondscoach van Frankrijk in aanloop naar de wedstrijd in de Nations League in Brussel gezegd. Frankrijk won vrijdag met 1-0 in en van Turkije.

2 uur geleden
Oranje-international Gakpo valt al vroeg in duel met Servië uit

BELGRADO (ANP) - Cody Gakpo heeft in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een blessure opgelopen. De buitenspeler van Liverpool werd na een kwartier spelen in de middencirkel geraakt door Saša Lukić.

2 uur geleden
Oranje begint uitwedstrijd tegen Servië met Veerman en Meerdink

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League zondag met Joey Veerman en Mexx Meerdink in het basiselftal. Veerman neemt op het middenveld de plaats in van Quinten Timber en wordt daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van donderdag in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1).

3 uur geleden
Spits Isak verlaat Zweeds voetbalelftal met lichte blessure

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse nationale voetbalelftal moet het de komende Nations League-wedstrijden zonder Alexander Isak stellen. De 27-jarige spits van Liverpool moet het trainingskamp van zijn land met een lichte blessure verlaten, meldt de Zweedse bond.

4 uur geleden