Ajax steunt eenzame oudere fans in coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Ajax zet zich tijdens de coronacrisis in voor oudere supporters die eenzaam zijn omdat ze geen bezoek meer ontvangen. "We zoeken telefonisch contact met seizoenkaarthouders die ouder dan zeventig jaar zijn", zegt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Voor sommigen van hen zijn het nu rottige tijden."
Ajax heeft ook contact gezocht met oud-spelers van het eerste elftal die op leeftijd zijn. "Normaal zien die elkaar een keer per jaar tijdens onze reünie", vertelt Van der Sar. "Nu worden ze gebeld, net als oudere leden van onze vereniging. En we horen gave verhalen over hoe ze nu elkaar vaak zijn gaan bellen."
"Daarnaast steunen we een project van de gemeente Amsterdam om jongeren ook in deze tijden te laten bewegen. We hebben ook kleding naar een ziekenhuis gestuurd. Daar bleek behoefte aan te zijn", vertelt de algemeen directeur van Ajax. "Ook wij proberen zo een beetje te helpen."
Het Emma Kinderziekenhuis, locatie AMC, zette maandag een filmpje online met honderd kleine ballen die Ajax heeft geschonken. Die zijn bedoeld voor kinderen die daar in quarantaine zitten, zodat ze toch wat kunnen bewegen.
De ruim vierhonderd werknemers van Ajax hebben een sportmatje van Adidas gekregen, met lesstof.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
16 uur geleden