Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.
Rechtsback Anton Gaaei krijgt de voorkeur boven Devyne Rensch. Op het middenveld vervangt Kenneth Taylor de Noor Sivert Mannsverk en voorin mag Carlos Forbs beginnen in plaats van Chuba Akpom.
Ajax is met 5 punten uit vier wedstrijden slecht begonnen aan de Eredivisie. Het is bij de club niet alleen onrustig vanwege de resultaten. Ajax heeft een onderzoek ingesteld naar de rol van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van linksback Borna Sosa.
Spandoek
Supporters van Ajax hingen donderdag, in aanloop naar de wedstrijd, op de parkeerplaats van sportcomplex De Toekomst een spandoek op met de tekst: "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op". De raad van commissarissen (rvc) van Ajax stelde Mislintat aan en wordt door fans verantwoordelijk gehouden voor de crisis in Amsterdam.
Bij tegenstander Marseille is het ook onrustig. De in juni aangestelde hoofdtrainer Marcelino stapte deze week op na bedreigingen vanuit supportersgroepen. Assistent Jacques Abardonado zit in de Johan Cruijff ArenA als interim-trainer op de bank.
Eerste groepswedstrijd
Ajax en Marseille trappen om 21.00 uur af voor de eerste groepswedstrijd. Over drie dagen staat voor de ploeg van Steijn in de Eredivisie de ontmoeting met regerend kampioen Feyenoord op het programma, ook in de ArenA.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Berghuis en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden