Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.
Rechtsback Anton Gaaei krijgt de voorkeur boven Devyne Rensch. Op het middenveld vervangt Kenneth Taylor de Noor Sivert Mannsverk en voorin mag Carlos Forbs beginnen in plaats van Chuba Akpom.
Ajax is met 5 punten uit vier wedstrijden slecht begonnen aan de Eredivisie. Het is bij de club niet alleen onrustig vanwege de resultaten. Ajax heeft een onderzoek ingesteld naar de rol van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van linksback Borna Sosa.
Spandoek
Supporters van Ajax hingen donderdag, in aanloop naar de wedstrijd, op de parkeerplaats van sportcomplex De Toekomst een spandoek op met de tekst: "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op". De raad van commissarissen (rvc) van Ajax stelde Mislintat aan en wordt door fans verantwoordelijk gehouden voor de crisis in Amsterdam.
Bij tegenstander Marseille is het ook onrustig. De in juni aangestelde hoofdtrainer Marcelino stapte deze week op na bedreigingen vanuit supportersgroepen. Assistent Jacques Abardonado zit in de Johan Cruijff ArenA als interim-trainer op de bank.
Eerste groepswedstrijd
Ajax en Marseille trappen om 21.00 uur af voor de eerste groepswedstrijd. Over drie dagen staat voor de ploeg van Steijn in de Eredivisie de ontmoeting met regerend kampioen Feyenoord op het programma, ook in de ArenA.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Berghuis en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
6 uur geleden