Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.
Rechtsback Anton Gaaei krijgt de voorkeur boven Devyne Rensch. Op het middenveld vervangt Kenneth Taylor de Noor Sivert Mannsverk en voorin mag Carlos Forbs beginnen in plaats van Chuba Akpom.
Ajax is met 5 punten uit vier wedstrijden slecht begonnen aan de Eredivisie. Het is bij de club niet alleen onrustig vanwege de resultaten. Ajax heeft een onderzoek ingesteld naar de rol van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van linksback Borna Sosa.
Spandoek
Supporters van Ajax hingen donderdag, in aanloop naar de wedstrijd, op de parkeerplaats van sportcomplex De Toekomst een spandoek op met de tekst: "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op". De raad van commissarissen (rvc) van Ajax stelde Mislintat aan en wordt door fans verantwoordelijk gehouden voor de crisis in Amsterdam.
Bij tegenstander Marseille is het ook onrustig. De in juni aangestelde hoofdtrainer Marcelino stapte deze week op na bedreigingen vanuit supportersgroepen. Assistent Jacques Abardonado zit in de Johan Cruijff ArenA als interim-trainer op de bank.
Eerste groepswedstrijd
Ajax en Marseille trappen om 21.00 uur af voor de eerste groepswedstrijd. Over drie dagen staat voor de ploeg van Steijn in de Eredivisie de ontmoeting met regerend kampioen Feyenoord op het programma, ook in de ArenA.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Berghuis en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
21 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geleden