Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.
Rechtsback Anton Gaaei krijgt de voorkeur boven Devyne Rensch. Op het middenveld vervangt Kenneth Taylor de Noor Sivert Mannsverk en voorin mag Carlos Forbs beginnen in plaats van Chuba Akpom.
Ajax is met 5 punten uit vier wedstrijden slecht begonnen aan de Eredivisie. Het is bij de club niet alleen onrustig vanwege de resultaten. Ajax heeft een onderzoek ingesteld naar de rol van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van linksback Borna Sosa.
Spandoek
Supporters van Ajax hingen donderdag, in aanloop naar de wedstrijd, op de parkeerplaats van sportcomplex De Toekomst een spandoek op met de tekst: "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op". De raad van commissarissen (rvc) van Ajax stelde Mislintat aan en wordt door fans verantwoordelijk gehouden voor de crisis in Amsterdam.
Bij tegenstander Marseille is het ook onrustig. De in juni aangestelde hoofdtrainer Marcelino stapte deze week op na bedreigingen vanuit supportersgroepen. Assistent Jacques Abardonado zit in de Johan Cruijff ArenA als interim-trainer op de bank.
Eerste groepswedstrijd
Ajax en Marseille trappen om 21.00 uur af voor de eerste groepswedstrijd. Over drie dagen staat voor de ploeg van Steijn in de Eredivisie de ontmoeting met regerend kampioen Feyenoord op het programma, ook in de ArenA.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Berghuis en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
15 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
17 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden