Ajax start tegen Olympique Marseille met Gaaei, Taylor en Forbs
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn heeft zijn basisopstelling voor de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille in de Europa League op drie plaatsen aangepast in vergelijking met zondag. De Amsterdammers gingen toen in de Eredivisie met 3-1 onderuit bij FC Twente.
Rechtsback Anton Gaaei krijgt de voorkeur boven Devyne Rensch. Op het middenveld vervangt Kenneth Taylor de Noor Sivert Mannsverk en voorin mag Carlos Forbs beginnen in plaats van Chuba Akpom.
Ajax is met 5 punten uit vier wedstrijden slecht begonnen aan de Eredivisie. Het is bij de club niet alleen onrustig vanwege de resultaten. Ajax heeft een onderzoek ingesteld naar de rol van technisch directeur Sven Mislintat bij de aankoop van linksback Borna Sosa.
Spandoek
Supporters van Ajax hingen donderdag, in aanloop naar de wedstrijd, op de parkeerplaats van sportcomplex De Toekomst een spandoek op met de tekst: "Wij willen Ajax-DNA aan de top! Rvc rot op". De raad van commissarissen (rvc) van Ajax stelde Mislintat aan en wordt door fans verantwoordelijk gehouden voor de crisis in Amsterdam.
Bij tegenstander Marseille is het ook onrustig. De in juni aangestelde hoofdtrainer Marcelino stapte deze week op na bedreigingen vanuit supportersgroepen. Assistent Jacques Abardonado zit in de Johan Cruijff ArenA als interim-trainer op de bank.
Eerste groepswedstrijd
Ajax en Marseille trappen om 21.00 uur af voor de eerste groepswedstrijd. Over drie dagen staat voor de ploeg van Steijn in de Eredivisie de ontmoeting met regerend kampioen Feyenoord op het programma, ook in de ArenA.
Opstelling Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Berghuis en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
4 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
17 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
20 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
20 uur geleden