Ajax start niet met Brobbey maar Kudus als spits tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 18.45 uur met Mohammed Kudus in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen Rangers FC in de Champions League. De 22-jarige Ghanees krijgt centraal in de aanval de voorkeur boven Brian Brobbey.
Kudus verving Brobbey afgelopen zaterdag ook al in de tweede helft van het thuisduel met SC Cambuur (4-0). Hij maakte het vierde doelpunt van Ajax. Kenneth Taylor keert ook terug in de basisformatie van de kampioen uit Amsterdam. Hij vormt tegen Rangers FC een middenveld met Edson Álvarez en Steven Berghuis. Steven Bergwijn en Dusan Tadic zijn de vleugelaanvallers van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
Davy Klaassen moet net als Brobbey op de bank plaatsnemen.
Alfredo Morelos is wisselspeler bij Rangers FC. De Colombiaanse spits ontbrak in het uitduel met PSV om een plaats in de groepsfase van de Champions League. Trainer Giovanni van Bronckhorst vond hem onvoldoende fit en was niet tevreden over zijn houding.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey en Blind; Álvarez, Berghuis en Taylor; Tadic, Kudus en Bergwijn.
Rangers FC: McLaughlin; Tavernier, Goldson, Sands en Barisic; Lundstram en Wright; Tillman, Kamara en Kent; Colak.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
8 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
9 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden