Ajax start niet met Brobbey maar Kudus als spits tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 18.45 uur met Mohammed Kudus in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen Rangers FC in de Champions League. De 22-jarige Ghanees krijgt centraal in de aanval de voorkeur boven Brian Brobbey.
Kudus verving Brobbey afgelopen zaterdag ook al in de tweede helft van het thuisduel met SC Cambuur (4-0). Hij maakte het vierde doelpunt van Ajax. Kenneth Taylor keert ook terug in de basisformatie van de kampioen uit Amsterdam. Hij vormt tegen Rangers FC een middenveld met Edson Álvarez en Steven Berghuis. Steven Bergwijn en Dusan Tadic zijn de vleugelaanvallers van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
Davy Klaassen moet net als Brobbey op de bank plaatsnemen.
Alfredo Morelos is wisselspeler bij Rangers FC. De Colombiaanse spits ontbrak in het uitduel met PSV om een plaats in de groepsfase van de Champions League. Trainer Giovanni van Bronckhorst vond hem onvoldoende fit en was niet tevreden over zijn houding.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey en Blind; Álvarez, Berghuis en Taylor; Tadic, Kudus en Bergwijn.
Rangers FC: McLaughlin; Tavernier, Goldson, Sands en Barisic; Lundstram en Wright; Tillman, Kamara en Kent; Colak.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
13 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
1 dag geleden