Ajax start niet met Brobbey maar Kudus als spits tegen Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 18.45 uur met Mohammed Kudus in de ploeg aan de thuiswedstrijd tegen Rangers FC in de Champions League. De 22-jarige Ghanees krijgt centraal in de aanval de voorkeur boven Brian Brobbey.
Kudus verving Brobbey afgelopen zaterdag ook al in de tweede helft van het thuisduel met SC Cambuur (4-0). Hij maakte het vierde doelpunt van Ajax. Kenneth Taylor keert ook terug in de basisformatie van de kampioen uit Amsterdam. Hij vormt tegen Rangers FC een middenveld met Edson Álvarez en Steven Berghuis. Steven Bergwijn en Dusan Tadic zijn de vleugelaanvallers van Ajax in de uitverkochte Johan Cruijff ArenA.
Davy Klaassen moet net als Brobbey op de bank plaatsnemen.
Alfredo Morelos is wisselspeler bij Rangers FC. De Colombiaanse spits ontbrak in het uitduel met PSV om een plaats in de groepsfase van de Champions League. Trainer Giovanni van Bronckhorst vond hem onvoldoende fit en was niet tevreden over zijn houding.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Rensch, Timber, Bassey en Blind; Álvarez, Berghuis en Taylor; Tadic, Kudus en Bergwijn.
Rangers FC: McLaughlin; Tavernier, Goldson, Sands en Barisic; Lundstram en Wright; Tillman, Kamara en Kent; Colak.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
10 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
14 uur geleden