Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax begint om 14.30 uur met Owen Wijndal in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. De linksback heeft voor het eerst in bijna twee maanden een basisplaats gekregen van trainer John Heitinga. Wijndal maakte vorige week als invaller tegen AZ (0-0) na rust een aardige indruk.

Mohammed Kudus is fit genoeg om te starten. De Ghanees deed tegen AZ alleen de eerste helft mee. Hij maakte toen zijn rentree na een aantal weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure. Steven Berghuis ontbreekt tegen Groningen, waarvoor vorige week degradatie uit de Eredivisie een feit werd, in de Amsterdamse selectie. De international van Oranje hield een blessure over aan de via strafschoppen verloren bekerfinale tegen PSV.

De 17-jarige Jorrel Hato vormt het centrale verdedigingsduo met Jurriën Timber. Davy Klaassen moet genoegen nemen met een plek op de bank. Heitinga kiest voorin weer voor Kudus, Brian Brobbey en Steven Bergwijn, met aanvoerder Dusan Tadic daar vlak achter.

Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, een plaats die recht geeft op een ticket voor de Europa League. De ploeg staat 2 punten voor op AZ.

Meer uit Voetbal

Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

4 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

6 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

7 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

8 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

9 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

9 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

11 uur geleden