Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax begint om 14.30 uur met Owen Wijndal in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. De linksback heeft voor het eerst in bijna twee maanden een basisplaats gekregen van trainer John Heitinga. Wijndal maakte vorige week als invaller tegen AZ (0-0) na rust een aardige indruk.

Mohammed Kudus is fit genoeg om te starten. De Ghanees deed tegen AZ alleen de eerste helft mee. Hij maakte toen zijn rentree na een aantal weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure. Steven Berghuis ontbreekt tegen Groningen, waarvoor vorige week degradatie uit de Eredivisie een feit werd, in de Amsterdamse selectie. De international van Oranje hield een blessure over aan de via strafschoppen verloren bekerfinale tegen PSV.

De 17-jarige Jorrel Hato vormt het centrale verdedigingsduo met Jurriën Timber. Davy Klaassen moet genoegen nemen met een plek op de bank. Heitinga kiest voorin weer voor Kudus, Brian Brobbey en Steven Bergwijn, met aanvoerder Dusan Tadic daar vlak achter.

Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, een plaats die recht geeft op een ticket voor de Europa League. De ploeg staat 2 punten voor op AZ.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

6 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

9 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

11 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

11 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

11 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

16 uur geleden