Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Ajax begint om 14.30 uur met Owen Wijndal in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. De linksback heeft voor het eerst in bijna twee maanden een basisplaats gekregen van trainer John Heitinga. Wijndal maakte vorige week als invaller tegen AZ (0-0) na rust een aardige indruk.
Mohammed Kudus is fit genoeg om te starten. De Ghanees deed tegen AZ alleen de eerste helft mee. Hij maakte toen zijn rentree na een aantal weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure. Steven Berghuis ontbreekt tegen Groningen, waarvoor vorige week degradatie uit de Eredivisie een feit werd, in de Amsterdamse selectie. De international van Oranje hield een blessure over aan de via strafschoppen verloren bekerfinale tegen PSV.
De 17-jarige Jorrel Hato vormt het centrale verdedigingsduo met Jurriën Timber. Davy Klaassen moet genoegen nemen met een plek op de bank. Heitinga kiest voorin weer voor Kudus, Brian Brobbey en Steven Bergwijn, met aanvoerder Dusan Tadic daar vlak achter.
Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, een plaats die recht geeft op een ticket voor de Europa League. De ploeg staat 2 punten voor op AZ.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
2 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
7 uur geleden