Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax begint om 14.30 uur met Owen Wijndal in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. De linksback heeft voor het eerst in bijna twee maanden een basisplaats gekregen van trainer John Heitinga. Wijndal maakte vorige week als invaller tegen AZ (0-0) na rust een aardige indruk.

Mohammed Kudus is fit genoeg om te starten. De Ghanees deed tegen AZ alleen de eerste helft mee. Hij maakte toen zijn rentree na een aantal weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure. Steven Berghuis ontbreekt tegen Groningen, waarvoor vorige week degradatie uit de Eredivisie een feit werd, in de Amsterdamse selectie. De international van Oranje hield een blessure over aan de via strafschoppen verloren bekerfinale tegen PSV.

De 17-jarige Jorrel Hato vormt het centrale verdedigingsduo met Jurriën Timber. Davy Klaassen moet genoegen nemen met een plek op de bank. Heitinga kiest voorin weer voor Kudus, Brian Brobbey en Steven Bergwijn, met aanvoerder Dusan Tadic daar vlak achter.

Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, een plaats die recht geeft op een ticket voor de Europa League. De ploeg staat 2 punten voor op AZ.

Meer uit Voetbal

Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

32 minuten geleden
Bournemouth wint met herstelde Kluivert op de bank van Fulham

LONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.

43 minuten geleden
RB Leipzig stelt derde plaats en Champions League veilig

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.

2 uur geleden
Marseille straft spits Aubameyang na incident met brandblusser

MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.

2 uur geleden
Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

2 uur geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

4 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

4 uur geleden