Ajax start met Wijndal en Kudus tegen FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Ajax begint om 14.30 uur met Owen Wijndal in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen FC Groningen. De linksback heeft voor het eerst in bijna twee maanden een basisplaats gekregen van trainer John Heitinga. Wijndal maakte vorige week als invaller tegen AZ (0-0) na rust een aardige indruk.
Mohammed Kudus is fit genoeg om te starten. De Ghanees deed tegen AZ alleen de eerste helft mee. Hij maakte toen zijn rentree na een aantal weken afwezigheid vanwege een hamstringblessure. Steven Berghuis ontbreekt tegen Groningen, waarvoor vorige week degradatie uit de Eredivisie een feit werd, in de Amsterdamse selectie. De international van Oranje hield een blessure over aan de via strafschoppen verloren bekerfinale tegen PSV.
De 17-jarige Jorrel Hato vormt het centrale verdedigingsduo met Jurriƫn Timber. Davy Klaassen moet genoegen nemen met een plek op de bank. Heitinga kiest voorin weer voor Kudus, Brian Brobbey en Steven Bergwijn, met aanvoerder Dusan Tadic daar vlak achter.
Ajax is de nummer 3 van de Eredivisie, een plaats die recht geeft op een ticket voor de Europa League. De ploeg staat 2 punten voor op AZ.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
4 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
5 uur geleden