Ajax start met vertrouwde formatie tegen Dortmund
DORTMUND (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met de inmiddels vertrouwde formatie aan de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. Trainer Erik ten Hag kiest voor de spelers die twee weken geleden de basis legden voor de thuiszege op de huidige nummer 2 van Duitsland (4-0).
Noussair Mazraoui keert terug bij Ajax. Hij lag zaterdag ziek op bed toen zijn ploeggenoten gelijkspeelden tegen Heracles Almelo (0-0). Ajax is bij een zege op Dortmund zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finale van de Champions League. Ajax overwintert ook als het gelijk speelt en Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas.
Ajax is nog zonder puntenverlies na drie duels met Sporting (1-5), Besiktas (2-0) en Dortmund (4-0). De club uit Amsterdam neemt voor de zeventiende keer deel aan de groepsfase van de Champions League. Nog nooit wist Ajax de eerste vier pouleduels te winnen.
Bij Dortmund begint Donyell Malen op de bank. De oud-aanvaller van PSV verscheen twee weken geleden nog wel aan de aftrap tijdens de uitwedstrijd in de Johan Cruijff ArenA
Opstellingen
Dortmund: Kobel: Meunier, Hummels en Akanji; Wolf, Witsel, Bellingham en Hazard: Reus, Tigges en Brandt.
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
39 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
17 uur geleden