Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met vertrouwde formatie tegen Dortmund

Ajax start met vertrouwde formatie tegen Dortmund

DORTMUND (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met de inmiddels vertrouwde formatie aan de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. Trainer Erik ten Hag kiest voor de spelers die twee weken geleden de basis legden voor de thuiszege op de huidige nummer 2 van Duitsland (4-0).

Noussair Mazraoui keert terug bij Ajax. Hij lag zaterdag ziek op bed toen zijn ploeggenoten gelijkspeelden tegen Heracles Almelo (0-0). Ajax is bij een zege op Dortmund zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finale van de Champions League. Ajax overwintert ook als het gelijk speelt en Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas.

Ajax is nog zonder puntenverlies na drie duels met Sporting (1-5), Besiktas (2-0) en Dortmund (4-0). De club uit Amsterdam neemt voor de zeventiende keer deel aan de groepsfase van de Champions League. Nog nooit wist Ajax de eerste vier pouleduels te winnen.

Bij Dortmund begint Donyell Malen op de bank. De oud-aanvaller van PSV verscheen twee weken geleden nog wel aan de aftrap tijdens de uitwedstrijd in de Johan Cruijff ArenA

Opstellingen

Dortmund: Kobel: Meunier, Hummels en Akanji; Wolf, Witsel, Bellingham en Hazard: Reus, Tigges en Brandt.

Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

16 minuten geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

3 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

3 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

5 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

8 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

21 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

21 uur geleden