Ajax start met vertrouwde formatie tegen Dortmund
DORTMUND (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met de inmiddels vertrouwde formatie aan de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. Trainer Erik ten Hag kiest voor de spelers die twee weken geleden de basis legden voor de thuiszege op de huidige nummer 2 van Duitsland (4-0).
Noussair Mazraoui keert terug bij Ajax. Hij lag zaterdag ziek op bed toen zijn ploeggenoten gelijkspeelden tegen Heracles Almelo (0-0). Ajax is bij een zege op Dortmund zeker van de groepswinst en een plaats in de achtste finale van de Champions League. Ajax overwintert ook als het gelijk speelt en Sporting Portugal punten verliest tegen Besiktas.
Ajax is nog zonder puntenverlies na drie duels met Sporting (1-5), Besiktas (2-0) en Dortmund (4-0). De club uit Amsterdam neemt voor de zeventiende keer deel aan de groepsfase van de Champions League. Nog nooit wist Ajax de eerste vier pouleduels te winnen.
Bij Dortmund begint Donyell Malen op de bank. De oud-aanvaller van PSV verscheen twee weken geleden nog wel aan de aftrap tijdens de uitwedstrijd in de Johan Cruijff ArenA
Opstellingen
Dortmund: Kobel: Meunier, Hummels en Akanji; Wolf, Witsel, Bellingham en Hazard: Reus, Tigges en Brandt.
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
6 uur geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."
7 uur geleden