Ajax start met Traoré in de spits en Brazilianen op flanken
BERGAMO (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Antony en David Neres op de flanken aan het uitduel met Atalanta in de Champions League. Beide Brazilianen vormen met Lassina Traoré de voorhoede van de club uit Amsterdam in Bergamo.
Traoré scoorde zaterdag vijf keer tegen VVV Venlo (0-13) en bereidde nog eens drie treffers voor. Het heeft er veel van weg dat Dusan Tadic de meest aanvallende middenvelder van Ajax voor het duel met Atalanta is.
Antony debuteert in de Champions League. Hij haakte vorige week op het laatste moment af voor het verloren thuisduel met Liverpool (0-1).
Ongeslagen
Ajax is al negen uitduels in de Champions League ongeslagen, sinds de nederlaag van 25 november 2014 tegen Paris Saint-Germain (3-1). Atalanta won vorige week het eerste groepsduel van FC Midtjylland (0-4) en kan Ajax al vroeg in groepsfase op een achterstand van 6 punten zetten.
Bij Atalanta heeft Hans Hateboer een basisplaats. Marten de Roon ontbreekt vanwege een liesblessure en Sam Lammers mag hopen op een invalbeurt.
Opstelling
Opstelling:
Atalanta; Sportiello; Toloi, Romero en Djimsiti; Hateboer, Pasalic, Freuler en Gosens; Ilicic, Zapata en Gomez.
Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Tagliafico, Klaassen, Tadic en Gravenberch; Antony, Traoré en Neres.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
45 minuten geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
11 uur geleden