Ajax start met Traoré in de spits en Brazilianen op flanken
BERGAMO (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Antony en David Neres op de flanken aan het uitduel met Atalanta in de Champions League. Beide Brazilianen vormen met Lassina Traoré de voorhoede van de club uit Amsterdam in Bergamo.
Traoré scoorde zaterdag vijf keer tegen VVV Venlo (0-13) en bereidde nog eens drie treffers voor. Het heeft er veel van weg dat Dusan Tadic de meest aanvallende middenvelder van Ajax voor het duel met Atalanta is.
Antony debuteert in de Champions League. Hij haakte vorige week op het laatste moment af voor het verloren thuisduel met Liverpool (0-1).
Ongeslagen
Ajax is al negen uitduels in de Champions League ongeslagen, sinds de nederlaag van 25 november 2014 tegen Paris Saint-Germain (3-1). Atalanta won vorige week het eerste groepsduel van FC Midtjylland (0-4) en kan Ajax al vroeg in groepsfase op een achterstand van 6 punten zetten.
Bij Atalanta heeft Hans Hateboer een basisplaats. Marten de Roon ontbreekt vanwege een liesblessure en Sam Lammers mag hopen op een invalbeurt.
Opstelling
Opstelling:
Atalanta; Sportiello; Toloi, Romero en Djimsiti; Hateboer, Pasalic, Freuler en Gosens; Ilicic, Zapata en Gomez.
Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Tagliafico, Klaassen, Tadic en Gravenberch; Antony, Traoré en Neres.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
11 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
12 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
15 uur geleden