Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Jurriën Timber en Edson Álvarez aan de thuiswedstrijd tegen Willem II. Timber krijgt centraal achterin de voorkeur boven Perr Schuurs. Álvarez start als meest verdedigende middenvelder. Davy Klaassen krijgt een aanvallende rol op het middenveld.

Dusan Tadic ontbreekt in de basisformatie van Ajax. Zijn plaats op de linkerflank wordt ingenomen door Quincy Promes. Tadic zit wel op de bank, net als de van een blessure herstelde Lassina Traoré.

Ajax kan de leiding in de Eredivisie steviger in handen krijgen. De koploper kan de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV tot 4 punten vergroten en nummer 3 Vitesse op een achterstand van 6 punten zetten.

Willem II is de nummer voorlaatst van de Eredivisie. De club ontsloeg dinsdag trainer Adrie Koster. De nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen staat in Amsterdam onder leiding van Gery Vink, Chima Onyeike en Harald Wapenaar. Zij laten Mike Trésor Ndayishimiye op de bank starten. Kwasi Wriedt heeft wel een basisplaats. De spits werd tijdens het vorige duel met PEC Zwolle uit het veld gestuurd. Zijn rode kaart werd echter geseponeerd.

Opstelling

Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Haller en Promes.

Willem II: Brondeel; Owusu, Köhn, Peters en Heerkens; Köhlert, Llonch, Spieringhs; Nunnely, Wriedt en Pavlidis

Meer uit Voetbal

Curaçao-doelman Room pakt record reddingen in 0-0 tegen Ecuador

KANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.

6 minuten geleden
Japanse bondscoach prijst Ajacieden Itakura en Tomiyasu op WK

MONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.

6 minuten geleden
Doelman Room wil best een standbeeld van zichzelf op Curaçao 

KANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.

2 uur geleden
Japan schakelt met ruime zege Oranje-tegenstander Tunesië uit

MONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.

2 uur geleden
Advocaat draagt WK-succes met Curaçao op aan bevolking eiland

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.

2 uur geleden
Minister Sterk (Sport) ziet dat sport op WK voetbal verbroedert

KANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."

2 uur geleden
Spelers Oranje zien na ruime WK-zege veel ruimte voor verbetering

HOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.

2 uur geleden