Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Jurriën Timber en Edson Álvarez aan de thuiswedstrijd tegen Willem II. Timber krijgt centraal achterin de voorkeur boven Perr Schuurs. Álvarez start als meest verdedigende middenvelder. Davy Klaassen krijgt een aanvallende rol op het middenveld.

Dusan Tadic ontbreekt in de basisformatie van Ajax. Zijn plaats op de linkerflank wordt ingenomen door Quincy Promes. Tadic zit wel op de bank, net als de van een blessure herstelde Lassina Traoré.

Ajax kan de leiding in de Eredivisie steviger in handen krijgen. De koploper kan de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV tot 4 punten vergroten en nummer 3 Vitesse op een achterstand van 6 punten zetten.

Willem II is de nummer voorlaatst van de Eredivisie. De club ontsloeg dinsdag trainer Adrie Koster. De nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen staat in Amsterdam onder leiding van Gery Vink, Chima Onyeike en Harald Wapenaar. Zij laten Mike Trésor Ndayishimiye op de bank starten. Kwasi Wriedt heeft wel een basisplaats. De spits werd tijdens het vorige duel met PEC Zwolle uit het veld gestuurd. Zijn rode kaart werd echter geseponeerd.

Opstelling

Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Haller en Promes.

Willem II: Brondeel; Owusu, Köhn, Peters en Heerkens; Köhlert, Llonch, Spieringhs; Nunnely, Wriedt en Pavlidis

Meer uit Voetbal

Sparta neemt aanvaller Nieuwenhuijs definitief over van NEC

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft Luc Nieuwenhuijs definitief overgenomen van NEC. De Rotterdammers huurden de 19-jarige aanvaller het afgelopen halfjaar al van de club uit Nijmegen. Nieuwenhuijs heeft bij Sparta een contract tot medio 2028 getekend, met een optie voor een extra jaar.

16 minuten geleden
Oranjebus bij WK voor rit van 1800 kilometer op weg naar Mexico

KANSAS CITY (ANP) - De bus die de Nederlandse supporters op het wereldkampioenschap voetbal voorgaat bij de zogenoemde 'fanwalk' op de dag van een wedstrijd van Oranje, is vrijdag vanuit de Verenigde Staten vertrokken naar Mexico. Het Nederlands elftal speelt daar in de nacht van maandag op dinsdag om 03.00 uur Nederlandse tijd in het Monterrey Stadium in Guadalupe tegen Marokko in de zestiende finales.

1 uur geleden
Frankrijk wil afwezige Deschamps trots maken in WK-duel met Noren

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.

5 uur geleden
Ajax haalt Marokkaanse vleugelverdediger Zahouani

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.

5 uur geleden
Telecombedrijf KPN verlengt sponsorovereenkomst met KNVB

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.

8 uur geleden
Doelman Room denkt er op volgende WK weer bij te zijn met Curaçao

PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"

9 uur geleden
Renard heeft geen spijt van rol als interim bij Tunesië op WK

KANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.

9 uur geleden