Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

Ajax start met Timber en Álvarez tegen Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Jurriën Timber en Edson Álvarez aan de thuiswedstrijd tegen Willem II. Timber krijgt centraal achterin de voorkeur boven Perr Schuurs. Álvarez start als meest verdedigende middenvelder. Davy Klaassen krijgt een aanvallende rol op het middenveld.

Dusan Tadic ontbreekt in de basisformatie van Ajax. Zijn plaats op de linkerflank wordt ingenomen door Quincy Promes. Tadic zit wel op de bank, net als de van een blessure herstelde Lassina Traoré.

Ajax kan de leiding in de Eredivisie steviger in handen krijgen. De koploper kan de voorsprong op het als tweede geklasseerde PSV tot 4 punten vergroten en nummer 3 Vitesse op een achterstand van 6 punten zetten.

Willem II is de nummer voorlaatst van de Eredivisie. De club ontsloeg dinsdag trainer Adrie Koster. De nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen staat in Amsterdam onder leiding van Gery Vink, Chima Onyeike en Harald Wapenaar. Zij laten Mike Trésor Ndayishimiye op de bank starten. Kwasi Wriedt heeft wel een basisplaats. De spits werd tijdens het vorige duel met PEC Zwolle uit het veld gestuurd. Zijn rode kaart werd echter geseponeerd.

Opstelling

Ajax: Onana; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Haller en Promes.

Willem II: Brondeel; Owusu, Köhn, Peters en Heerkens; Köhlert, Llonch, Spieringhs; Nunnely, Wriedt en Pavlidis

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt contract Dumfries tot medio 2030

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft een akkoord bereikt met Internazionale over de transfer van Oranje-international Denzel Dumfries. De 30-jarige verdediger heeft een contract getekend tot 30 juni 2030.

2 uur geleden
Bondscoach Brazilië kan Raphinha inbrengen vanaf de bank

EAST-RUTHERFORD (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië zegt dat Raphinha klaar is om te spelen in de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen Noorwegen. De aanvaller van Barcelona is volgens de Italiaanse coach hersteld van een hamstringblessure, maar is nog niet klaar om te starten.

3 uur geleden
Bondscoach Engeland waarschuwt voor felle openingsfase van Mexico

MEXICO-STAD (ANP/Belga) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland heeft zijn spelers voorbereid op een intens begin van de wedstrijd in de achtste finales van het WK tegen gastland Mexico. "De eerste 15 à 20 minuten worden voor ons het zwaarst", keek de Duitse trainer vooruit naar het duel in het Aztekenstadion in Mexico-Stad, dat plaatsvindt in de nacht van zondag op maandag.

4 uur geleden
Mbappé prijst ploeggenoten die hoofd koel hielden tegen Paraguay

PHILADELPHIA (ANP/DPA) - De Franse aanvoerder Kylian Mbappé heeft zijn ploeggenoten geprezen, omdat ze het hoofd koel wisten te houden bij de 1-0-zege in de achtste finale van het WK op Paraguay. De vedette benadrukte echter dat zij ook weten hoe ze lelijk moeten spelen.

4 uur geleden
Tuchel noemt verdediger James onzeker voor WK-duel met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan in de achtste finale van het WK tegen gastland Mexico mogelijk nog niet beschikken over Reece James. De rechtsback ontbrak op de laatste training van het Engelse elftal voorafgaand aan het duel in het Aztekenstadion, in de nacht van zondag op maandag (02.00 uur Nederlandse tijd).

5 uur geleden
Frankrijk verslaat Paraguay en treft Marokko in kwartfinales WK

PHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk speelt donderdag (22.00 uur Nederlandse tijd) in de kwartfinales van het WK voetbal in Boston tegen Marokko. Het elftal van bondscoach Didier Deschamps won in de nacht van zaterdag op zondag in de achtste finales van Paraguay met 1-0. De Franse spits Kylian Mbappé besliste het duel in Philadelphia twintig minuten voor tijd met een rake strafschop.

12 uur geleden
Renard na twee WK-duels alweer klaar als bondscoach van Tunesië

TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).

15 uur geleden