Ajax start met Taylor, Schuurs en Tagliafico tegen NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax begint om 16.30 uur met Kenneth Taylor, Perr Schuurs en Nicolás Tagliafico in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen NEC. Trainer Erik ten Hag mist Lisandro Martínez en Noussair Mazraoui in Nijmegen. Edson Álvarez is er wel bij maar moet op de bank plaatsnemen.
Álvarez en Mazraoui vielen afgelopen zondag geblesseerd uit tijdens de verloren bekerfinale tegen PSV (2-1). Martínez speelde de eindstrijd wel uit. De geblesseerde Antony ontbreekt al langer bij Ajax.
Jurriën Timber is de rechtsback in De Goffert. Schuurs start in het centrum van de defensie, samen met Daley Blind. Tagliafico staat links in de verdediging. Sébastien Haller krijgt weer de voorkeur boven Brian Brobbey en Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van de bezoekers uit Amsterdam.
Ajax staat aan kop van de Eredivisie, met een voorsprong van 4 punten op PSV.
Opstelling Ajax: Stekelenburg; Timber, Schuurs, Blind en Tagliafico; Gravenberch, Klaassen en Taylor; Berghuis, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
4 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
18 uur geleden