Ajax start met Taylor, Schuurs en Tagliafico tegen NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax begint om 16.30 uur met Kenneth Taylor, Perr Schuurs en Nicolás Tagliafico in de ploeg aan de uitwedstrijd tegen NEC. Trainer Erik ten Hag mist Lisandro Martínez en Noussair Mazraoui in Nijmegen. Edson Álvarez is er wel bij maar moet op de bank plaatsnemen.
Álvarez en Mazraoui vielen afgelopen zondag geblesseerd uit tijdens de verloren bekerfinale tegen PSV (2-1). Martínez speelde de eindstrijd wel uit. De geblesseerde Antony ontbreekt al langer bij Ajax.
Jurriën Timber is de rechtsback in De Goffert. Schuurs start in het centrum van de defensie, samen met Daley Blind. Tagliafico staat links in de verdediging. Sébastien Haller krijgt weer de voorkeur boven Brian Brobbey en Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van de bezoekers uit Amsterdam.
Ajax staat aan kop van de Eredivisie, met een voorsprong van 4 punten op PSV.
Opstelling Ajax: Stekelenburg; Timber, Schuurs, Blind en Tagliafico; Gravenberch, Klaassen en Taylor; Berghuis, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
10 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
21 uur geleden