Ajax start met Tadic als spits en Álvarez tegen Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Dusan Tadic is de spits van Ajax in de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League. De aanvoerder vormt vanaf 21.00 uur op Anfield de voorhoede met de Brazilianen David Neres en Antony.
Tadic speelt in de Eredivisie vaak op de linkerflank omdat hij daar volgens trainer Erik ten Hag de meeste waarde heeft. Voor de zware duels in de Champions League keert hij geregeld terug in het centrum van de aanval.
Edson Álvarez start als verdedigende middenvelder. De Mexicaan krijgt de voorkeur voor de aanvallend ingestelde Zakaria Labyad.
Liverpool kwalificeert zich al met een gelijkspel voor de achtste finales. Als Ajax wint, dan heeft het volgende week tegen Atalanta aan een gelijkspel voldoende om in de Champions League te overwinteren.
Kelleher op goal
Bij Liverpool verdedigt de 22-jarige Caoimhín Kelleher het doel, in plaats van de licht geblesseerde Alisson Becker. De Ier krijgt de voorkeur boven Adrian, die eerder als vervanger van Alisson geen goede indruk maakte. Aanvoerder Jordan Henderson is voldoende fit voor een basisplaats en ook verdediger Joël Matip keert terug van een blessure. Georginio Wijnaldum verschijnt eveneens aan de aftrap bij de thuisploeg.
Liverpool: Kelleher; Williams, Matip, Fabinho en Robertson; Henderson, Wijnaldum en Jones; Diogo Jota, Salah en Mané.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Tagliafico; Klaassen Álvarez en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
22 uur geleden