Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Stekelenburg en Martínez tegen PSV

Ajax start met Stekelenburg en Martínez tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg en Lisandro Martínez beginnen om 20.00 uur met Ajax aan de kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV. Trainer Erik ten Hag doet een beroep op het duo omdat hij niet mag beschikken over keeper André Onana en Ryan Gravenberch.

Onana werd vorige week voor 12 maanden geschorst omdat er tijdens een controle het verboden middel furosemide in zijn urine is aangetroffen. Ajax vindt de straf veel te zwaar en gaat beroep aantekenen bij het internationale sporttribunaal CAS. Tot die tijd mag Onana zeker niet spelen en zelfs niet trainen. Gravenberch is slechts voor een bekerduel geschorst.

De 38-jarige Stekelenburg mocht tijdens de vorige bekerronde tegen AZ ook al het doel van Ajax verdedigen. Jurriën Timber krijgt centraal achterin weer de voorkeur boven Perr Schuurs. Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico zijn voldoende fit om te starten.

Opstelling

Oussama Idrissi start op de bank. Hij wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Sevilla. Ook Mohammed Kudus is klaar voor een invalbeurt. Quincy Promes zit niet bij de selectie. Hij hoopt nog steeds op een transfer naar Spartak Moskou. In Rusland is de transfermarkt nog ruim twee weken open.

Opstelling Ajax: Stekelenburg; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Martínez; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

1 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

3 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

4 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

4 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

9 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

12 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

13 uur geleden