Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Stekelenburg en Martínez tegen PSV

Ajax start met Stekelenburg en Martínez tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg en Lisandro Martínez beginnen om 20.00 uur met Ajax aan de kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV. Trainer Erik ten Hag doet een beroep op het duo omdat hij niet mag beschikken over keeper André Onana en Ryan Gravenberch.

Onana werd vorige week voor 12 maanden geschorst omdat er tijdens een controle het verboden middel furosemide in zijn urine is aangetroffen. Ajax vindt de straf veel te zwaar en gaat beroep aantekenen bij het internationale sporttribunaal CAS. Tot die tijd mag Onana zeker niet spelen en zelfs niet trainen. Gravenberch is slechts voor een bekerduel geschorst.

De 38-jarige Stekelenburg mocht tijdens de vorige bekerronde tegen AZ ook al het doel van Ajax verdedigen. Jurriën Timber krijgt centraal achterin weer de voorkeur boven Perr Schuurs. Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico zijn voldoende fit om te starten.

Opstelling

Oussama Idrissi start op de bank. Hij wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Sevilla. Ook Mohammed Kudus is klaar voor een invalbeurt. Quincy Promes zit niet bij de selectie. Hij hoopt nog steeds op een transfer naar Spartak Moskou. In Rusland is de transfermarkt nog ruim twee weken open.

Opstelling Ajax: Stekelenburg; Mazraoui, Timber, Blind en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Martínez; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Fenerbahçe meldt komst Kuyt als assistent van trainer Kartal

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe meldt de komst van Dirk Kuyt als assistent-trainer van de nieuwe hoofdcoach İsmail Kartal. De club uit Istanbul zegt een principeakkoord te hebben met de Nederlandse oud-international, die de trainer is van FC Dordrecht en nog een contract heeft tot medio 2028.

1 uur geleden
Canada weigert Ivoorkust-speler Wahi inreisvisum voor WK-duel

TORONTO (ANP/DPA) - Canada heeft Ivoorkust-international Elye Wahi de toegang tot het land ontzegd. De 23-jarige aanvaller kan daardoor niet met de selectie van Ivoorkust naar Toronto reizen voor de groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland van zaterdag.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje in play-offs voor WK 2027 tegen Hongarije

NYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het in de play-offs voor de kwalificatie voor het WK van 2027 in Brazilië, op tegen Hongarije. Als de voetbalsters dat tweeluik winnen, wacht er nog een tegenstander over twee wedstrijden.

2 uur geleden
Van Bronckhorst was verrast toen Feyenoord hem benaderde

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst was verrast dat Feyenoord bij hem uitkwam. Dat zei de 51-jarige trainer donderdag tijdens zijn presentatie als hoofdtrainer in De Kuip.

3 uur geleden
Real Madrid legt verdediger Konaté tot 2030 vast

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Ibrahima Konaté vastgelegd tot medio 2030. De 27-jarige Franse international vertrok eerder dit voorjaar na vijf seizoenen transfervrij bij Liverpool.

3 uur geleden
Díaz leidt Colombia met doelpunt en assist naar zege op het WK

MEXICO-STAD (ANP) - Colombia heeft de eerste wedstrijd op het WK voetbal tegen Oezbekistan gewonnen. Luis Díaz speelde een hoofdrol in een volgepakt stadion in Mexico-Stad. De aanvaller van Bayern München had met een doelpunt en een assist een groot aandeel in de zege: 3-1.

9 uur geleden
Gedragen shirts van Nederlands elftal op WK zijn populair

KANSAS CITY (ANP) - Er wordt flink geboden op de shirts die de spelers van het Nederlands elftal zondag hebben gedragen in het eerste WK-duel met Japan. De veiling is nog niet gesloten, maar op basis van de huidige biedingen staat de teller op 25.992 euro.

9 uur geleden