Ajax start met Rensch, Neres en Martínez tegen Lille
LILLE (ANP) - Devyne Rensch begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Lille in de zestiende finales van de Europa League. De verdediger, die vorige maand zijn achttiende verjaardag vierde, vervangt de geblesseerde Noussair Mazraoui. Hij krijgt de voorkeur boven Sean Klaiber, de rechtsback die in de aanloop van dit seizoen voor een kleine 5 miljoen euro van FC Utrecht overkwam.
Dusan Tadic is de spits van Ajax in Stade Pierre-Mauroy. De Serviër verlaat de linkerflank omdat Ajax heeft verzuimd recordaankoop Sébastien Haller in te schrijven voor de resterende duels in de Europa League. David Neres vervangt Tadic als linksbuiten en Lisandro Martínez keert terug in de basisformatie omdat Ryan Gravenberch geschorst is.
Jurriën Timber krijgt als rechter centrale verdediger opnieuw de voorkeur boven Perr Schuurs, die anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste wedstrijd in het shirt van Ajax speelde. Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Ajax omdat André Onana vanwege een dopingstraf niet beschikbaar is.
Bij Lille heeft Sven Botman een basisplaats. Hij verliet afgelopen zomer Ajax voor Lille. Ook Yusuf Yazıcı is voldoende fit voor een basisplaats. De Turk is met zes doelpunten gedeeld topscorer van de Europa League. Yazici scoorde driemaal in de uitwedstrijd in de groepsfase tegen AC Milan (0-3).
Opstelling
Lille: Maignan; Celik, Fonte, Botman en Mandeva; Weah, Sanches, Soumaré en Bamba; Yazici en David.
Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Blind; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden