Ajax start met Rensch, Neres en Martínez tegen Lille
LILLE (ANP) - Devyne Rensch begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Lille in de zestiende finales van de Europa League. De verdediger, die vorige maand zijn achttiende verjaardag vierde, vervangt de geblesseerde Noussair Mazraoui. Hij krijgt de voorkeur boven Sean Klaiber, de rechtsback die in de aanloop van dit seizoen voor een kleine 5 miljoen euro van FC Utrecht overkwam.
Dusan Tadic is de spits van Ajax in Stade Pierre-Mauroy. De Serviër verlaat de linkerflank omdat Ajax heeft verzuimd recordaankoop Sébastien Haller in te schrijven voor de resterende duels in de Europa League. David Neres vervangt Tadic als linksbuiten en Lisandro Martínez keert terug in de basisformatie omdat Ryan Gravenberch geschorst is.
Jurriën Timber krijgt als rechter centrale verdediger opnieuw de voorkeur boven Perr Schuurs, die anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste wedstrijd in het shirt van Ajax speelde. Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Ajax omdat André Onana vanwege een dopingstraf niet beschikbaar is.
Bij Lille heeft Sven Botman een basisplaats. Hij verliet afgelopen zomer Ajax voor Lille. Ook Yusuf Yazıcı is voldoende fit voor een basisplaats. De Turk is met zes doelpunten gedeeld topscorer van de Europa League. Yazici scoorde driemaal in de uitwedstrijd in de groepsfase tegen AC Milan (0-3).
Opstelling
Lille: Maignan; Celik, Fonte, Botman en Mandeva; Weah, Sanches, Soumaré en Bamba; Yazici en David.
Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Blind; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
11 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
15 uur geleden