Ajax start met Rensch, Neres en Martínez tegen Lille
LILLE (ANP) - Devyne Rensch begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Lille in de zestiende finales van de Europa League. De verdediger, die vorige maand zijn achttiende verjaardag vierde, vervangt de geblesseerde Noussair Mazraoui. Hij krijgt de voorkeur boven Sean Klaiber, de rechtsback die in de aanloop van dit seizoen voor een kleine 5 miljoen euro van FC Utrecht overkwam.
Dusan Tadic is de spits van Ajax in Stade Pierre-Mauroy. De Serviër verlaat de linkerflank omdat Ajax heeft verzuimd recordaankoop Sébastien Haller in te schrijven voor de resterende duels in de Europa League. David Neres vervangt Tadic als linksbuiten en Lisandro Martínez keert terug in de basisformatie omdat Ryan Gravenberch geschorst is.
Jurriën Timber krijgt als rechter centrale verdediger opnieuw de voorkeur boven Perr Schuurs, die anderhalf jaar geleden in Lille misschien wel zijn beste wedstrijd in het shirt van Ajax speelde. Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Ajax omdat André Onana vanwege een dopingstraf niet beschikbaar is.
Bij Lille heeft Sven Botman een basisplaats. Hij verliet afgelopen zomer Ajax voor Lille. Ook Yusuf Yazıcı is voldoende fit voor een basisplaats. De Turk is met zes doelpunten gedeeld topscorer van de Europa League. Yazici scoorde driemaal in de uitwedstrijd in de groepsfase tegen AC Milan (0-3).
Opstelling
Lille: Maignan; Celik, Fonte, Botman en Mandeva; Weah, Sanches, Soumaré en Bamba; Yazici en David.
Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Tagliafico; Álvarez, Klaassen en Blind; Antony, Tadic en Neres.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
10 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
20 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
21 uur geleden