Ajax start met Rensch en Martínez tegen AZ
ALKMAAR (ANP) - Lisandro Martínez en Devyne Rensch beginnen om 16.45 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen AZ. De Argentijn vervangt zijn geblesseerde landgenoot Nicolás Tagliafico, die donderdag tegen Willem II een hoofdblessure opliep. De 18-jarige Rensch is de rechtsback van Ajax, dat de geblesseerde Noussair Mazraoui niet heeft meegenomen naar Alkmaar.
Martínez kreeg vorig seizoen veel speeltijd, maar hij moet dit voetbaljaar vaak toekijken. Martínez komt in aanmerking voor drie posities. Trainer Erik ten Hag geeft op die plekken vaak de voorkeur aan Daley Blind, Ryan Gravenberch en Tagliafico.
Edson Álvarez heeft ook weer een basisplaats bij Ajax, dat anderhalve week geleden AZ in het bekertoernooi versloeg (0-1). Ten Hag koos toen voor acht andere spelers. Perr Schuurs krijgt de voorkeur boven Jurriën Timber. Quincy Promes start op de bank bij Ajax. Hij staat nog steeds in de belangstelling van zijn oude club Spartak Moskou.
Geen verrassingen AZ
De basisformatie van AZ telt geen verrassingen. Bruno Martins Indi en Jesper Karlsson verschijnen aan de aftrap. Zij kregen rust tijdens het bekerduel met Ajax. AZ wist de laatste zeven competitieduels met Ajax, PSV en Feyenoord te winnen. Marino Pusic zit op de bank bij AZ. De assistent van hoofdcoach Pascal Jansen vertrekt volgens verschillende media naar Feyenoord, waar de bij AZ ontslagen Arne Slot volgend seizoen hoofdtrainer is.
Opstelling AZ: Bizot; Sugawara, Hatzidiakos, Martins Indi en Wijndal; Koopmeiners, Stengs en Midtsjø; Gudmundsson, Boadu en Karlsson.
Ajax: Onana; Rensch, Schuurs, Blind en Martínez; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
58 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
17 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
17 uur geleden