Ajax start met Labyad en Schuurs tegen Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - Ajax begint om 12.15 uur met Zakaria Labyad aan de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Hij krijgt de voorkeur boven Quincy Promes als aanvallende middenvelder.
Perr Schuurs start ook tegen zijn oude club. De verdediger werd in de laatste competitieduels gepasseerd. Trainer Erik ten Hag koos toen voor Jurriën Timber, die aanvankelijk ook niet op de bank zou zitten in Sittard. "We moesten even wachten op een negatief testresultaat", zei de coach van Ajax. "Maar hij is er bij, hij zit zo op de bank."
Schuurs begon woensdag wel aan het bekerduel met AZ. Ten Hag gaf toen acht basisspelers rust. Mohammed Kudus zit nog steeds niet bij de selectie van Ajax. Hij leek hersteld van een knieblessure, maar kampt met een terugslag.
Fortuna Sittard haalde sinds de officiële aanstelling van Sjors Ultee als hoofdtrainer 16 punten uit zeven wedstrijden. De club werd donderdag wel in het bekertoernooi uitgeschakeld door NEC (3-2). Zian Flemming, voormalig jeugdspeler van Ajax, scoorde de afgelopen week tegen zijn oude clubs PEC Zwolle en NEC.
Opstelling Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Blind en Tagliafico; Klaassen, Labyad en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
26 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geleden