Ajax start met Kudus tegen Sparta Rotterdam
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus begint om 20.00 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De Ghanees krijgt van trainer Erik ten Hag een kans om ritme op te doen.
Kudus begon goed aan het seizoen, maar liep op 21 oktober tijdens een thuiswedstrijd tegen Liverpool een knieblessure op. Hij maakte na de winterstop zijn rentree maar kwam tot dusver niet verder dan een aantal invalbeurten. Perr Schuurs start als rechter centrale verdediger en Jurriën Timber vervangt de geblesseerde rechtsback Noussair Mazraoui.
Edson Álvarez en Lisandro Martínez verschijnen ook aan de aftrap. Davy Klaassen en Devyne Rensch krijgen rust in de aanloop naar de komende duels met Lille en PSV. Koploper Ajax heeft een voorsprong van 3 punten op het als tweede geklasseerde PSV, dat zondag van Vitesse won (3-1). De club uit Eindhoven heeft wel twee duels meer gespeeld.
Opstelling Ajax: Stekelenburg; Timber, Schuurs, Martínez en Blind; Álvarez, Kudus en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
20 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
20 uur geleden