Ajax start met Hlynsson, Gaaei en Sosa tegen FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Kristian Hlynsson en Anton Gaaei beginnen met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 19-jarige IJslander vervangt Steven Berghuis, die afgelopen week niet fit was en op de bank zit als het duel om 12.15 uur van start gaat. Rechtsback Gaaei speelt op de positie van de geblesseerde Devyne Rensch.
Borna Sosa is de linksback van Ajax in de Galgenwaard. Jorrel Hato speelt centraal in de defensie en Gastón Ávila is zijn basisplaats kwijt. Bij FC Utrecht heeft verdediger Yannick Leliendal een basisplaats.
FC Utrecht tegen Ajax is een duel tussen de nummers 18 en 16 van de ranglijst. De thuisploeg verloor dit seizoen zeven van de acht competitieduels. Ajax is nog nooit zo slecht aan een nieuwe jaargang van de Eredivisie begonnen, met 5 punten uit zes duels.
Ajax verloor de laatste drie competitieduels en heeft de laatste zeven wedstrijden, drie ontmoetingen in de Europa League meegerekend, niet gewonnen.
Opstellingen
FC Utrecht: Barkas; Novoa, Van der Hoorn, Flamingo, Sagnan en Leliendal; Bozdogan, Descotte, Labyad en Boussaid; Booth.
Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Hlynsson en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
1 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.
1 uur geleden