Ajax start met Hlynsson, Gaaei en Sosa tegen FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Kristian Hlynsson en Anton Gaaei beginnen met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 19-jarige IJslander vervangt Steven Berghuis, die afgelopen week niet fit was en op de bank zit als het duel om 12.15 uur van start gaat. Rechtsback Gaaei speelt op de positie van de geblesseerde Devyne Rensch.
Borna Sosa is de linksback van Ajax in de Galgenwaard. Jorrel Hato speelt centraal in de defensie en Gastón Ávila is zijn basisplaats kwijt. Bij FC Utrecht heeft verdediger Yannick Leliendal een basisplaats.
FC Utrecht tegen Ajax is een duel tussen de nummers 18 en 16 van de ranglijst. De thuisploeg verloor dit seizoen zeven van de acht competitieduels. Ajax is nog nooit zo slecht aan een nieuwe jaargang van de Eredivisie begonnen, met 5 punten uit zes duels.
Ajax verloor de laatste drie competitieduels en heeft de laatste zeven wedstrijden, drie ontmoetingen in de Europa League meegerekend, niet gewonnen.
Opstellingen
FC Utrecht: Barkas; Novoa, Van der Hoorn, Flamingo, Sagnan en Leliendal; Bozdogan, Descotte, Labyad en Boussaid; Booth.
Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Hlynsson en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
8 uur geleden