Ajax start met Hlynsson, Gaaei en Sosa tegen FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Kristian Hlynsson en Anton Gaaei beginnen met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 19-jarige IJslander vervangt Steven Berghuis, die afgelopen week niet fit was en op de bank zit als het duel om 12.15 uur van start gaat. Rechtsback Gaaei speelt op de positie van de geblesseerde Devyne Rensch.
Borna Sosa is de linksback van Ajax in de Galgenwaard. Jorrel Hato speelt centraal in de defensie en Gastón Ávila is zijn basisplaats kwijt. Bij FC Utrecht heeft verdediger Yannick Leliendal een basisplaats.
FC Utrecht tegen Ajax is een duel tussen de nummers 18 en 16 van de ranglijst. De thuisploeg verloor dit seizoen zeven van de acht competitieduels. Ajax is nog nooit zo slecht aan een nieuwe jaargang van de Eredivisie begonnen, met 5 punten uit zes duels.
Ajax verloor de laatste drie competitieduels en heeft de laatste zeven wedstrijden, drie ontmoetingen in de Europa League meegerekend, niet gewonnen.
Opstellingen
FC Utrecht: Barkas; Novoa, Van der Hoorn, Flamingo, Sagnan en Leliendal; Bozdogan, Descotte, Labyad en Boussaid; Booth.
Ajax: Gorter; Gaaei, Sutalo, Hato en Sosa; Tahirovic, Hlynsson en Taylor; Forbs, Brobbey en Bergwijn.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
5 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
16 uur geleden