Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax start met Blind als linksback tegen Lille

Ajax start met Blind als linksback tegen Lille

AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch begint om 18.55 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League. De 18-jarige middenvelder miste vorige week de gewonnen uitwedstrijd tegen de koploper van Frankrijk (1-2) omdat hij geschorst was.

Devyne Rensch, ook pas 18 jaar, en Daley Blind zijn de vleugelverdedigers van Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Zij vervangen de geblesseerde Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Dusan Tadic start als spits, omdat Ajax verzuimd heeft om Sébastien Haller voor de resterende duels van dit seizoen in de Europa League in te schrijven. Maarten Stekelenburg vervangt opnieuw de geschorste doelman André Onana en Jurriën Timber krijgt als centrale verdediger de voorkeur boven Perr Schuurs.

Sven Botman heeft weer een basisplaats bij Lille. Trainer Christophe Galtier heeft zijn opstelling van het eerste duel met Ajax gewijzigd. De verdedigers Tiago Djaló en Domagoj Bradarić verschijnen nu wel aan de aftrap, net als de middenvelders Jonathan Ikoné en Xeka.

De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Lille plaatst zich voor de achtste finales, die op 11 en 18 maart worden afgewerkt. De loting voor de achtste finales is vrijdag.

Opstellingen: Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.

Lille: Maignan; Celik, Tiago Djaló, Botman en Bradarić; Ikoné , Sanchez, Xeka en Bamba; Yazici en Weah.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbaas verdedigt vredesprijs Trump

WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.

26 minuten geleden
KNVB hoopt op veel Oranjefans op WK ondanks forse ticketprijzen

WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.

4 uur geleden
Advocaat wil ook presteren met Curaçao op WK

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."

13 uur geleden
Japanse bondscoach ziet Nederlands elftal als 'wereldmacht'

WASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."

13 uur geleden
FC Groningen wint bij Excelsior na lange tijd weer in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.

13 uur geleden
Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

14 uur geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

15 uur geleden