Ajax start met Blind als linksback tegen Lille
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch begint om 18.55 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League. De 18-jarige middenvelder miste vorige week de gewonnen uitwedstrijd tegen de koploper van Frankrijk (1-2) omdat hij geschorst was.
Devyne Rensch, ook pas 18 jaar, en Daley Blind zijn de vleugelverdedigers van Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Zij vervangen de geblesseerde Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Dusan Tadic start als spits, omdat Ajax verzuimd heeft om Sébastien Haller voor de resterende duels van dit seizoen in de Europa League in te schrijven. Maarten Stekelenburg vervangt opnieuw de geschorste doelman André Onana en Jurriën Timber krijgt als centrale verdediger de voorkeur boven Perr Schuurs.
Sven Botman heeft weer een basisplaats bij Lille. Trainer Christophe Galtier heeft zijn opstelling van het eerste duel met Ajax gewijzigd. De verdedigers Tiago Djaló en Domagoj Bradarić verschijnen nu wel aan de aftrap, net als de middenvelders Jonathan Ikoné en Xeka.
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Lille plaatst zich voor de achtste finales, die op 11 en 18 maart worden afgewerkt. De loting voor de achtste finales is vrijdag.
Opstellingen: Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Lille: Maignan; Celik, Tiago Djaló, Botman en Bradarić; Ikoné , Sanchez, Xeka en Bamba; Yazici en Weah.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
13 uur geleden