Ajax start met Blind als linksback tegen Lille
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch begint om 18.55 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Lille in de Europa League. De 18-jarige middenvelder miste vorige week de gewonnen uitwedstrijd tegen de koploper van Frankrijk (1-2) omdat hij geschorst was.
Devyne Rensch, ook pas 18 jaar, en Daley Blind zijn de vleugelverdedigers van Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Zij vervangen de geblesseerde Noussair Mazraoui en Nicolás Tagliafico. Dusan Tadic start als spits, omdat Ajax verzuimd heeft om Sébastien Haller voor de resterende duels van dit seizoen in de Europa League in te schrijven. Maarten Stekelenburg vervangt opnieuw de geschorste doelman André Onana en Jurriën Timber krijgt als centrale verdediger de voorkeur boven Perr Schuurs.
Sven Botman heeft weer een basisplaats bij Lille. Trainer Christophe Galtier heeft zijn opstelling van het eerste duel met Ajax gewijzigd. De verdedigers Tiago Djaló en Domagoj Bradarić verschijnen nu wel aan de aftrap, net als de middenvelders Jonathan Ikoné en Xeka.
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Lille plaatst zich voor de achtste finales, die op 11 en 18 maart worden afgewerkt. De loting voor de achtste finales is vrijdag.
Opstellingen: Ajax: Stekelenburg; Rensch, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Tadic en Neres.
Lille: Maignan; Celik, Tiago Djaló, Botman en Bradarić; Ikoné , Sanchez, Xeka en Bamba; Yazici en Weah.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Verdediger João Cancelo heeft zijn terugkeer naar FC Barcelona afgerond. De 32-jarige Portugees international komt transfervrij over van het Saudische Al Hilal, waar hij zijn contract liet ontbinden. Cancelo heeft bij de landskampioen van Spanje een contract voor drie seizoenen getekend.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Sayf Ltaief heeft afscheid genomen van FC Twente. De 26-jarige aanvaller vervolgt zijn loopbaan bij KS Cracovia SA. Volgens de Poolse club heeft hij een tweejarig contract ondertekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Zes clubs hebben de eerste gezamenlijke cao in het vrouwenvoetbal gesloten. Kampioen PSV, Ajax, AZ, Feyenoord, FC Twente en het gedegradeerde HERA United kwamen deze overeen met vakbonden VVCS en ProProf. Tot deze zomer hadden clubs ieder een eigen collectieve arbeidsovereenkomst.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Virgil van Dijk roept zijn ploeggenoten van Liverpool op de tegenvallende prestaties van afgelopen seizoen recht te zetten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC vond het Noorse FK Bodø/Glimt nog beter dan verwacht. "Als je ze echt live ziet dan zijn ze nog veel beter. Ze kunnen goed verdedigen. Ze kunnen goed counteren. Ze durven te voetballen. Toch is het jammer dat we zo makkelijk goals weg hebben gegeven", zei Schreuder na afloop van de heenwedstrijd van NEC in de play-offs van de Champions League. De Nijmegenaren verloren in De Goffert met 3-1 van FK Bodø/Glimt. De return is dinsdag in Noorwegen.
16 uur geleden