Ajax start met Bergwijn, Rensch en Brobbey tegen FC Volendam
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Steven Bergwijn, Devyne Rensch en Brian Brobbey aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Zij krijgen de voorkeur boven Francisco Conceição, Jorge Sánchez en Mohammed Kudus.
Bergwijn was eerder deze maand geveld door de griep. Hij viel afgelopen zondag tegen Feyenoord (1-1) na rust in, net als Brobbey. Rensch miste de wedstrijd in De Kuip vanwege een schorsing. Het lijkt erop dat Dusan Tadic naar de rechterflank verhuist. Edson Álvarez start weer in het centrum van de defensie.
Ajax heeft de laatste zes duels in de Eredivisie niet gewonnen. De laatste competitiezege dateert van 22 oktober vorig jaar toen RKC in Waalwijk werd verslagen (4-1). De fanatieke supporters van de F-Side van Ajax willen hun onvrede laten blijken over de situatie bij hun club. Ze roepen fans op om een witte zakdoek mee te nemen naar de Johan Cruijff ArenA en daar in de 5e minuut van de wedstrijd mee te wapperen. Ajax staat op dit moment vijfde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
10 uur geleden