Ajax start met Berghuis tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Steven Berghuis in de ploeg aan het thuisduel met Borussia Dortmund in de Champions League. Hij krijgt van trainer Erik ten Hag opnieuw de voorkeur boven Davy Klaassen, die op de bank start.
Klaassen liep begin vorige maand bij het Nederlands elftal een liesblessure op. Hij werd in de gewonnen uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5) vervangen door Berghuis. Klaassen was net op tijd fit voor het thuisduel met Besiktas, maar moest toen ook op de bank plaatsnemen. Berghuis scoorde zowel tegen Sporting als Besiktas.
De basisformatie van Ajax kent geen verrassingen. Antony, Lisandro Martínez en Edson Álvarez verschijnen aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Perr Schuurs en Mohammed Kudus beginnen net als Klaassen op de bank.
Opstellingen
Ajax en Dortmund zijn na twee groepsduels nog zonder puntenverlies. Donyell Malen heeft een basisplaats bij Borussia Dortmund. Hij vormt een aanval met Erling Haaland en Marco Reus.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Dortmund: Knobel; Meunier, Akanji, Hummels en Schulz; Bellingham, Witsel en Brandt; Reus, Haaland en Malen.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
39 minuten geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
12 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.
19 uur geleden