Ajax start met Berghuis tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Steven Berghuis in de ploeg aan het thuisduel met Borussia Dortmund in de Champions League. Hij krijgt van trainer Erik ten Hag opnieuw de voorkeur boven Davy Klaassen, die op de bank start.
Klaassen liep begin vorige maand bij het Nederlands elftal een liesblessure op. Hij werd in de gewonnen uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5) vervangen door Berghuis. Klaassen was net op tijd fit voor het thuisduel met Besiktas, maar moest toen ook op de bank plaatsnemen. Berghuis scoorde zowel tegen Sporting als Besiktas.
De basisformatie van Ajax kent geen verrassingen. Antony, Lisandro Martínez en Edson Álvarez verschijnen aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Perr Schuurs en Mohammed Kudus beginnen net als Klaassen op de bank.
Opstellingen
Ajax en Dortmund zijn na twee groepsduels nog zonder puntenverlies. Donyell Malen heeft een basisplaats bij Borussia Dortmund. Hij vormt een aanval met Erling Haaland en Marco Reus.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Dortmund: Knobel; Meunier, Akanji, Hummels en Schulz; Bellingham, Witsel en Brandt; Reus, Haaland en Malen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
2 uur geleden