Ajax start met Berghuis tegen Dortmund
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint om 21.00 uur met Steven Berghuis in de ploeg aan het thuisduel met Borussia Dortmund in de Champions League. Hij krijgt van trainer Erik ten Hag opnieuw de voorkeur boven Davy Klaassen, die op de bank start.
Klaassen liep begin vorige maand bij het Nederlands elftal een liesblessure op. Hij werd in de gewonnen uitwedstrijd tegen Sporting Portugal (1-5) vervangen door Berghuis. Klaassen was net op tijd fit voor het thuisduel met Besiktas, maar moest toen ook op de bank plaatsnemen. Berghuis scoorde zowel tegen Sporting als Besiktas.
De basisformatie van Ajax kent geen verrassingen. Antony, Lisandro Martínez en Edson Álvarez verschijnen aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Perr Schuurs en Mohammed Kudus beginnen net als Klaassen op de bank.
Opstellingen
Ajax en Dortmund zijn na twee groepsduels nog zonder puntenverlies. Donyell Malen heeft een basisplaats bij Borussia Dortmund. Hij vormt een aanval met Erling Haaland en Marco Reus.
Opstellingen
Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Berghuis en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.
Dortmund: Knobel; Meunier, Akanji, Hummels en Schulz; Bellingham, Witsel en Brandt; Reus, Haaland en Malen.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
6 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
8 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
8 uur geleden