Ajax start met Álvarez maar zonder Wijndal tegen Union Berlin
BERLIJN (ANP) - Edson Álvarez begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De Mexicaan is op tijd hersteld van een schouderblessure die hij afgelopen zondag tijdens het thuisduel met Sparta Rotterdam opliep.
Álvarez start als centrale verdediger. Calvin Bassey krijgt links in de defensie de voorkeur boven Owen Wijndal. Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Kenneth Taylor vormen het middenveld van de bezoekers uit Amsterdam.
Ajax en Union Berlin kwamen vorige week niet tot scoren in de Johan Cruijff ArenA. De winnaar over twee duels plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Doekhi
Bij Union Berlin hebben de Nederlanders Danilho Doekhi en Sheraldo Becker weer een basisplaats in het uitverkochte Stadion An der alten Försterei. Janik Haberer keert terug van een schorsing.
Opstellingen:
Ajax: Rulli; Rensch, Álvarez, Timber en Bassey; Kudus, Klaassen en Taylor; Berghuis, Tadic en Bergwijn.
Union Berlin: Rönnow; Juranović, Doekhi, Knoche, Leite en Roussillon; Laïdouni, Khedira en Haberer; Becker en Behrens.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden