Ajax start met Álvarez maar zonder Wijndal tegen Union Berlin
BERLIJN (ANP) - Edson Álvarez begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De Mexicaan is op tijd hersteld van een schouderblessure die hij afgelopen zondag tijdens het thuisduel met Sparta Rotterdam opliep.
Álvarez start als centrale verdediger. Calvin Bassey krijgt links in de defensie de voorkeur boven Owen Wijndal. Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Kenneth Taylor vormen het middenveld van de bezoekers uit Amsterdam.
Ajax en Union Berlin kwamen vorige week niet tot scoren in de Johan Cruijff ArenA. De winnaar over twee duels plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Doekhi
Bij Union Berlin hebben de Nederlanders Danilho Doekhi en Sheraldo Becker weer een basisplaats in het uitverkochte Stadion An der alten Försterei. Janik Haberer keert terug van een schorsing.
Opstellingen:
Ajax: Rulli; Rensch, Álvarez, Timber en Bassey; Kudus, Klaassen en Taylor; Berghuis, Tadic en Bergwijn.
Union Berlin: Rönnow; Juranović, Doekhi, Knoche, Leite en Roussillon; Laïdouni, Khedira en Haberer; Becker en Behrens.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
9 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
11 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
14 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
16 uur geleden