Ajax start met Álvarez maar zonder Wijndal tegen Union Berlin
BERLIJN (ANP) - Edson Álvarez begint om 21.00 uur met Ajax aan de uitwedstrijd tegen 1. FC Union Berlin in de Europa League. De Mexicaan is op tijd hersteld van een schouderblessure die hij afgelopen zondag tijdens het thuisduel met Sparta Rotterdam opliep.
Álvarez start als centrale verdediger. Calvin Bassey krijgt links in de defensie de voorkeur boven Owen Wijndal. Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Kenneth Taylor vormen het middenveld van de bezoekers uit Amsterdam.
Ajax en Union Berlin kwamen vorige week niet tot scoren in de Johan Cruijff ArenA. De winnaar over twee duels plaatst zich voor de achtste finales van de Europa League.
Doekhi
Bij Union Berlin hebben de Nederlanders Danilho Doekhi en Sheraldo Becker weer een basisplaats in het uitverkochte Stadion An der alten Försterei. Janik Haberer keert terug van een schorsing.
Opstellingen:
Ajax: Rulli; Rensch, Álvarez, Timber en Bassey; Kudus, Klaassen en Taylor; Berghuis, Tadic en Bergwijn.
Union Berlin: Rönnow; Juranović, Doekhi, Knoche, Leite en Roussillon; Laïdouni, Khedira en Haberer; Becker en Behrens.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
1 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
3 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
20 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
22 uur geleden