Ajax start met aanwinsten Van den Boomen en Medic tegen Heracles
AMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zaterdag met de aanwinsten Branco van den Boomen en Jakov Medic aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo. Dat vertelde trainer Maurice Steijn in zijn afsluitende persconferentie voor de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen.
Van den Boomen, overgekomen van Toulouse, maakte in de voorbereiding een goede indruk. Medic krijgt voorlopig de voorkeur boven jeugdspeler Olivier Aertssen. Ajax nam de verdediger uit Kroatië vorige week over van FC St. Pauli. "Ik heb alle vertrouwen in hem", zei Steijn. "Maar we zijn nog op zoek naar verdedigers. Dat is duidelijk."
Ajax heeft nog steeds goede hoop dat Josip Sutalo snel overkomt van Dinamo Zagreb. Ook de Japanse verdediger Hiroki Ito van VFB Stuttgart is nog steeds in beeld bij de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie.
Steven Berghuis moet nog een schorsing van drie competitieduels uitzitten. Carlos Forbs Borges is volgens Steijn niet klaar voor een hele wedstrijd. "Zo fit is hij nog niet, maar hij kan denk ik wel invallen", zei Steijn over de aanvaller die afgelopen seizoen in het tweede elftal van Manchester City speelde.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
9 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
10 uur geleden