Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax staat voor een grote uitdaging tegen Besiktas

Ajax staat voor een grote uitdaging tegen Besiktas

AMSTERDAM (ANP) - Ajax staat voor een grote uitdaging als Besiktas donderdagavond op bezoek komt voor het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Europa League. De Turkse ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst is uitstekend begonnen aan het nieuwe seizoen, met als hoogtepunt de winst op Galatasaray (5-0) in de wedstrijd om de Turkse Super Cup. De selectie van Ajax-trainer Francesco Farioli is nog niet in balans, zoals bleek uit de mislukte uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles (1-1) afgelopen zaterdag.

Ajax heeft met linksbuiten Mika Godts en rechterspits Bertrand Traoré eigenlijk maar twee echte buitenspelers. Trainer Farioli kan echter drie centrumspitsen opstellen: Brian Brobbey, Wout Weghorst en Chuba Akpom. In de afgelopen weken oefende hij regelmatig op een spelsysteem met twee centrale aanvallers. Maar de coach uit Italië liet in het midden of hij de speelstijl van Ajax al voor het duel met Besiktas gaat aanpassen.

"Soms scheelt het al heel veel als we ogenschijnlijk kleine dingen anders doen", zei hij op een persconferentie. "Maar het klopt dat we voortdurend op zoek zijn om dingen beter te doen. We zijn op zoek naar mogelijkheden die ons stabieler maken. Maar dat kan ook door dingen beter te doen in plaats van anders te gaan spelen. Ik ga niet zeggen hoe we het gaan doen. Ik zei laatst dat Brobbey zou beginnen en die raakt vervolgens geblesseerd op de training. En ik zei dat Kaplan negentig minuten ging spelen en die kreeg een rode kaart. Zulke dingen moet ik dus maar even niet meer roepen."

Youri Baas

Ajax kwalificeerde zich na drie voorrondes voor het hoofdtoernooi van de Europa League. Het heeft er veel van weg dat Besiktas van een ander niveau is dan FK Vojvodina, Panathinaikos en Jagiellonia Bialystok. De Turkse topclub is nog ongeslagen in de competitie en scoorde tegen Lugano in totaal acht keer in twee duels in de play-offs van de Europa League.

Ajax kan voorlopig nog geen beroep doen op de geblesseerde Steven Berghuis. Ook voor Anton Gaaei komt het duel met Besiktas te vroeg en Davy Klaassen is niet speelgerechtigd voor de Europa League. Farioli verwacht dat Youri Baas wel voldoende fit is om te spelen in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA.

Meer uit Voetbal

Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

36 minuten geleden
PSV-trainer Bosz: Pepi wordt weer mijn spits

ALKMAAR (ANP) - Ricardo Pepi keert binnenkort terug als spits van PSV. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in Alkmaar, na de zege van 5-1 op AZ.

37 minuten geleden
Slot met Liverpool onderuit bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft de Champions League-overwinning van dinsdag tegen Real Madrid (1-0) geen goed gevolg kunnen geven. In de Premier League ging de ploeg van Arne Slot met Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch in de basis met 3-0 onderuit bij Manchester City.

40 minuten geleden
Feyenoord met Larin op het middenveld, Steijn wissel tegen Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord begint het competitieduel op zondagavond in Deventer tegen Go Ahead Eagles met Cyle Larin in de basis op het middenveld. Aanvoerder Sem Steijn zit opnieuw op de bank.

1 uur geleden
AZ-aanvoerder Mijnans: het was de grote tegen de kleine jongens

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Sven Mijnans berustte zondag in de ruime thuisnederlaag tegen PSV: 1-5. "Het was een beetje de grote jongens tegen de kleine jongens vandaag. We zijn op heel veel momenten afgetroefd. De doelpunten vielen na kinderlijk verdedigen. We raakten ballen snel kwijt, waardoor zij dodelijk waren in de omschakeling", zei de middenvelder bij ESPN.

1 uur geleden
PSV verslaat AZ ruim en heeft alleen Feyenoord nog als concurrent

ALKMAAR (ANP) - PSV heeft in de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie een aanval van AZ overtuigend afgeslagen. De regerend landskampioen liet de Alkmaarders in het AFAS Stadion kansloos, mede dankzij drie treffers van Guus Til: 1-5.

1 uur geleden
PSV wint topper in Eredivisie bij AZ met ruime cijfers: 1-5

ALKMAAR (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie bij AZ met ruime cijfers gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz was met 5-1 te sterk. Guus Til scoorde drie keer.

1 uur geleden