Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax staat tegen Dortmund voor zware opgave om Haaland te stoppen

Ajax staat tegen Dortmund voor zware opgave om Haaland te stoppen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond kans op succes tijdens de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League als het Erling Haaland weet te bedwingen. Het probleem voor de koploper van de Eredivisie is dat de spits zich zelden laat uitschakelen. Hij scoort gemiddeld vaker dan eenmaal per wedstrijd.

Natuurlijk heeft Borussia Dortmund veel meer goede spelers dan Haaland. Marco Reus, Mats Hummels, Nico Schulz, Julian Brandt, Jude Bellingham en Donyell Malen kan je ook om een boodschap sturen. Maar op de 21-jarige Noor staat geen maat. Hij is vaak ongrijpbaar en laat zich zelden een heel duel verdedigen.

"Ik vind het een belediging voor Dortmund dat het vooral over Haaland gaat", mopperde Ajax-trainer Erik ten Hag maandag op een persconferentie. "Dortmund heeft zoveel goede spelers. We gaan ook niet een man op hem zetten. We zullen hem als team bestrijden."

Statistieken

Toch is Haaland, samen met Kylian Mbappé, de meest gewilde aanvaller van Europa. Kijk alleen maar naar zijn statistieken. De blonde spits scoorde 49 keer in 49 competitiewedstrijden voor Dortmund. Hij trof maar liefst 21 keer doel in 17 duels in de Champions League. Ter vergelijking: Lionel Messi had 40 duels nodig voor zijn eerste 21 doelpunten op het hoogste Europese niveau, Cristiano Ronaldo zelfs 56 wedstrijden.

"Haaland wordt alleen niet gevaarlijk als we hem niet aan de bal laten komen", zei Louis van Gaal vorige maand vlak voor het uitduel van Oranje met Noorwegen. De bondscoach zag Haaland eenmaal scoren in Oslo (1-1). Erkende verdedigers als Virgil van Dijk en Stefan de Vrij kwamen regelmatig snelheid en kracht tekort tegen de oersterke spits. Ze haalden opgelucht adem toen hij de paal raakte en tweemaal net naast schoot.

Fenomeen

Timber startte als rechtsback van Oranje tegen de Noren. Bij Ajax vormt hij met Lisandro Martínez het centrum van de defensie. Middenvelder Edson Álvarez verricht ook veel verdedigende arbeid. Met z'n drieën willen ze voorkomen dat tegenstanders snel toeslaan als Ajax balverlies lijdt terwijl het aanvalt. Dat lukt dit seizoen vooralsnog vrij aardig. Ajax incasseerde in negen competitiewedstrijden en twee duels in de Champions League pas drie tegentreffers. Maar een spits van het kaliber Haaland is de Amsterdamse club de afgelopen maanden niet tegengekomen.

"Hij is nog beter dan ik al dacht", zei Timber over zijn eerste ontmoeting met Haaland in Oslo. "Hij is een fenomeen en zeker de beste spits waar ik ooit tegen heb gespeeld. Maar ik heb goed gekeken hoe Van Dijk en De Vrij tegen hem speelden. Ze deden dat best goed."

Meer uit Voetbal

Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

4 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

6 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

7 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

8 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

9 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

9 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

11 uur geleden