Ajax staat tegen Dortmund voor zware opgave om Haaland te stoppen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond kans op succes tijdens de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League als het Erling Haaland weet te bedwingen. Het probleem voor de koploper van de Eredivisie is dat de spits zich zelden laat uitschakelen. Hij scoort gemiddeld vaker dan eenmaal per wedstrijd.
Natuurlijk heeft Borussia Dortmund veel meer goede spelers dan Haaland. Marco Reus, Mats Hummels, Nico Schulz, Julian Brandt, Jude Bellingham en Donyell Malen kan je ook om een boodschap sturen. Maar op de 21-jarige Noor staat geen maat. Hij is vaak ongrijpbaar en laat zich zelden een heel duel verdedigen.
"Ik vind het een belediging voor Dortmund dat het vooral over Haaland gaat", mopperde Ajax-trainer Erik ten Hag maandag op een persconferentie. "Dortmund heeft zoveel goede spelers. We gaan ook niet een man op hem zetten. We zullen hem als team bestrijden."
Statistieken
Toch is Haaland, samen met Kylian Mbappé, de meest gewilde aanvaller van Europa. Kijk alleen maar naar zijn statistieken. De blonde spits scoorde 49 keer in 49 competitiewedstrijden voor Dortmund. Hij trof maar liefst 21 keer doel in 17 duels in de Champions League. Ter vergelijking: Lionel Messi had 40 duels nodig voor zijn eerste 21 doelpunten op het hoogste Europese niveau, Cristiano Ronaldo zelfs 56 wedstrijden.
"Haaland wordt alleen niet gevaarlijk als we hem niet aan de bal laten komen", zei Louis van Gaal vorige maand vlak voor het uitduel van Oranje met Noorwegen. De bondscoach zag Haaland eenmaal scoren in Oslo (1-1). Erkende verdedigers als Virgil van Dijk en Stefan de Vrij kwamen regelmatig snelheid en kracht tekort tegen de oersterke spits. Ze haalden opgelucht adem toen hij de paal raakte en tweemaal net naast schoot.
Fenomeen
Timber startte als rechtsback van Oranje tegen de Noren. Bij Ajax vormt hij met Lisandro Martínez het centrum van de defensie. Middenvelder Edson Álvarez verricht ook veel verdedigende arbeid. Met z'n drieën willen ze voorkomen dat tegenstanders snel toeslaan als Ajax balverlies lijdt terwijl het aanvalt. Dat lukt dit seizoen vooralsnog vrij aardig. Ajax incasseerde in negen competitiewedstrijden en twee duels in de Champions League pas drie tegentreffers. Maar een spits van het kaliber Haaland is de Amsterdamse club de afgelopen maanden niet tegengekomen.
"Hij is nog beter dan ik al dacht", zei Timber over zijn eerste ontmoeting met Haaland in Oslo. "Hij is een fenomeen en zeker de beste spits waar ik ooit tegen heb gespeeld. Maar ik heb goed gekeken hoe Van Dijk en De Vrij tegen hem speelden. Ze deden dat best goed."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
11 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
22 uur geleden