Ajax staat tegen Dortmund voor zware opgave om Haaland te stoppen
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond kans op succes tijdens de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League als het Erling Haaland weet te bedwingen. Het probleem voor de koploper van de Eredivisie is dat de spits zich zelden laat uitschakelen. Hij scoort gemiddeld vaker dan eenmaal per wedstrijd.
Natuurlijk heeft Borussia Dortmund veel meer goede spelers dan Haaland. Marco Reus, Mats Hummels, Nico Schulz, Julian Brandt, Jude Bellingham en Donyell Malen kan je ook om een boodschap sturen. Maar op de 21-jarige Noor staat geen maat. Hij is vaak ongrijpbaar en laat zich zelden een heel duel verdedigen.
"Ik vind het een belediging voor Dortmund dat het vooral over Haaland gaat", mopperde Ajax-trainer Erik ten Hag maandag op een persconferentie. "Dortmund heeft zoveel goede spelers. We gaan ook niet een man op hem zetten. We zullen hem als team bestrijden."
Statistieken
Toch is Haaland, samen met Kylian Mbappé, de meest gewilde aanvaller van Europa. Kijk alleen maar naar zijn statistieken. De blonde spits scoorde 49 keer in 49 competitiewedstrijden voor Dortmund. Hij trof maar liefst 21 keer doel in 17 duels in de Champions League. Ter vergelijking: Lionel Messi had 40 duels nodig voor zijn eerste 21 doelpunten op het hoogste Europese niveau, Cristiano Ronaldo zelfs 56 wedstrijden.
"Haaland wordt alleen niet gevaarlijk als we hem niet aan de bal laten komen", zei Louis van Gaal vorige maand vlak voor het uitduel van Oranje met Noorwegen. De bondscoach zag Haaland eenmaal scoren in Oslo (1-1). Erkende verdedigers als Virgil van Dijk en Stefan de Vrij kwamen regelmatig snelheid en kracht tekort tegen de oersterke spits. Ze haalden opgelucht adem toen hij de paal raakte en tweemaal net naast schoot.
Fenomeen
Timber startte als rechtsback van Oranje tegen de Noren. Bij Ajax vormt hij met Lisandro Martínez het centrum van de defensie. Middenvelder Edson Álvarez verricht ook veel verdedigende arbeid. Met z'n drieën willen ze voorkomen dat tegenstanders snel toeslaan als Ajax balverlies lijdt terwijl het aanvalt. Dat lukt dit seizoen vooralsnog vrij aardig. Ajax incasseerde in negen competitiewedstrijden en twee duels in de Champions League pas drie tegentreffers. Maar een spits van het kaliber Haaland is de Amsterdamse club de afgelopen maanden niet tegengekomen.
"Hij is nog beter dan ik al dacht", zei Timber over zijn eerste ontmoeting met Haaland in Oslo. "Hij is een fenomeen en zeker de beste spits waar ik ooit tegen heb gespeeld. Maar ik heb goed gekeken hoe Van Dijk en De Vrij tegen hem speelden. Ze deden dat best goed."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
13 uur geleden