Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax staat na zege op Lille (2-1) in achtste finale Europa League

Ajax staat na zege op Lille (2-1) in achtste finale Europa League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft voorlopig op drie fronten strijden. De koploper van de Eredivisie en halve finalist van de KNVB beker was donderdag opnieuw te sterk voor Lille (2-1) en plaatste zich zo voor de achtste finales van de Europa League.

Lille presteert dit seizoen nog beter in uitwedstrijden dan in eigen stadion, zo liet het ook in Amsterdam weer zien. De huidige koploper van Frankrijk verraste dit seizoen AC Milan al in San Siro (0-3) en heeft slechts een uitduel in de competitie verloren. De ploeg van trainer Christophe Galtier maakte het Ajax ook een stuk lastiger dan vorige week in het noorden van Frankrijk.

Lisandro Martínez voorkwam al in de derde minuut een snelle openingstreffer van Lille. De Argentijn blokte een schot van Xeka. Daley Blind, spelend op de positie van de geblesseerde linksback Nicolás Tagliafico, had het lastig met de snelle Jonathan Ikoné. Ook de behendige Timoty Weah bezorgde de defensie van de thuisploeg veel problemen.

Botman

Uitgerekend Sven Botman mocht zich na een kwartier de openingstreffer van Ajax aanrekenen. De verdediger gleed net voordat Dusan Tadic een vrije trap wilde nemen uit toen hij Edson Álvarez wilde volgen. De defensie van Lille was vervolgens zo ontregeld dat Davy Klaassen helemaal vrij kwam te staan en de bal in een hoek kon koppen. Botman, die Ajax afgelopen zomer verliet, bleef vrij lang liggen nadat hij was uitgegleden terwijl hij toch niets mankeerde.

Ajax startte met de tieners Devyne Rensch, Jurriën Timber en Ryan Gravenberch. Zij leren van een Europese confrontatie als die tegen Lille een stuk meer dan in veel duels in de Eredivisie. aldus Ajax. Voor hen is het leerzaam dat Ajax het internationale avontuur nog met minimaal twee duels heeft verlengd. Rechtsback Rensch, vorig jaar 18 jaar geworden, speelde met zoveel flair dat hij Ajax bijna op 2-0 bracht, na een flitsende combinatie met Klaassen.

Brobbey

Lille was ook na rust dreigend, maar vooral met afstandsschoten. Ajax werd weer gevaarlijk nadat Brian Brobbey voor Antony in het veld was gekomen. De spits die Ajax gaat verlaten bracht Dusan Tadic en Klaassen in stelling. Tadic probeerde het met een lobje en doelman Maignan voorkwam met een reflex de 2-0 van Klaassen.

Lille kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte.Yusuf Yazici benutte een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Martínez de ingevallen Jonathan David wel heel erg hard duwde. Neres, op aangeven van de sterk ingevallen Brobbey, maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

3 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

3 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

3 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

3 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

4 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

5 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

7 uur geleden