Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax staat na zege op Lille (2-1) in achtste finale Europa League

Ajax staat na zege op Lille (2-1) in achtste finale Europa League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft voorlopig op drie fronten strijden. De koploper van de Eredivisie en halve finalist van de KNVB beker was donderdag opnieuw te sterk voor Lille (2-1) en plaatste zich zo voor de achtste finales van de Europa League.

Lille presteert dit seizoen nog beter in uitwedstrijden dan in eigen stadion, zo liet het ook in Amsterdam weer zien. De huidige koploper van Frankrijk verraste dit seizoen AC Milan al in San Siro (0-3) en heeft slechts een uitduel in de competitie verloren. De ploeg van trainer Christophe Galtier maakte het Ajax ook een stuk lastiger dan vorige week in het noorden van Frankrijk.

Lisandro Martínez voorkwam al in de derde minuut een snelle openingstreffer van Lille. De Argentijn blokte een schot van Xeka. Daley Blind, spelend op de positie van de geblesseerde linksback Nicolás Tagliafico, had het lastig met de snelle Jonathan Ikoné. Ook de behendige Timoty Weah bezorgde de defensie van de thuisploeg veel problemen.

Botman

Uitgerekend Sven Botman mocht zich na een kwartier de openingstreffer van Ajax aanrekenen. De verdediger gleed net voordat Dusan Tadic een vrije trap wilde nemen uit toen hij Edson Álvarez wilde volgen. De defensie van Lille was vervolgens zo ontregeld dat Davy Klaassen helemaal vrij kwam te staan en de bal in een hoek kon koppen. Botman, die Ajax afgelopen zomer verliet, bleef vrij lang liggen nadat hij was uitgegleden terwijl hij toch niets mankeerde.

Ajax startte met de tieners Devyne Rensch, Jurriën Timber en Ryan Gravenberch. Zij leren van een Europese confrontatie als die tegen Lille een stuk meer dan in veel duels in de Eredivisie. aldus Ajax. Voor hen is het leerzaam dat Ajax het internationale avontuur nog met minimaal twee duels heeft verlengd. Rechtsback Rensch, vorig jaar 18 jaar geworden, speelde met zoveel flair dat hij Ajax bijna op 2-0 bracht, na een flitsende combinatie met Klaassen.

Brobbey

Lille was ook na rust dreigend, maar vooral met afstandsschoten. Ajax werd weer gevaarlijk nadat Brian Brobbey voor Antony in het veld was gekomen. De spits die Ajax gaat verlaten bracht Dusan Tadic en Klaassen in stelling. Tadic probeerde het met een lobje en doelman Maignan voorkwam met een reflex de 2-0 van Klaassen.

Lille kwam in de 78e minuut op gelijke hoogte.Yusuf Yazici benutte een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Martínez de ingevallen Jonathan David wel heel erg hard duwde. Neres, op aangeven van de sterk ingevallen Brobbey, maakte in de 88e minuut het winnende doelpunt.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

9 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

9 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

10 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

10 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

11 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

11 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

11 uur geleden