Ajax-spits Brobbey: appje van Ten Hag was genoeg voor mij
UTRECHT (ANP) - Brian Brobbey liet zondag zien dat hij bij Ajax niet veel aanpassingstijd nodig had. De huurling van RB Leipzig maakte in de eerste wedstrijd na zijn terugkeer direct twee doelpunten, uit tegen FC Utrecht (0-3). "Het is een hele mooie dag. Dat ik in de basis start en er direct twee maak", aldus de spits. "Met Dusan Tadic op de linkerkant weet je dat je de ballen zo perfect krijgt."
De 19-jarige Brobbey hoefde niet lang na te denken toen Ten Hag in zijn zoektocht naar een (tijdelijke) vervanger voor Sébastien Haller, die met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup, bij hem uitkwam. "Hij stuurde mij een appje dat hij me nodig had", aldus Brobbey. "Verder hebben we niet veel besproken. Ik heb ook niet apart met hem gezeten ofzo."
Brobbey had in aanloop naar het duel in de Galgenwaard geen last van druk of stress. "Daar heb ik eigenlijk nooit last van. Nou, één keertje. In de Champions League tegen Atalanta." Brobbey doelde daarmee op de beslissende groepswedstrijd in december 2020, toen hij vrij verrassend als basisspeler startte. Ajax verloor met 1-0 en werd uitgeschakeld.
Veel geleerd
Hoewel de sterke aanvaller bij Leipzig maar weinig speelde, was het naar de mening van Brobbey geen verloren half jaar. "Het heeft me wel wat gebracht, ik heb veel geleerd van die jongens daar. Bijvoorbeeld hoe ik buiten het veld met bepaalde zaken om moet gaan. Ook ben ik nog fitter geworden", zei hij. "Voetballend is het wel heel anders. Bij Ajax is diepgang altijd belangrijk."
Spijt van zijn vroege vertrek naar het buitenland heeft Brobbey niet. "Als jonge jongen maak je keuzes."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
18 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden