Ajax-spits Brobbey: appje van Ten Hag was genoeg voor mij
UTRECHT (ANP) - Brian Brobbey liet zondag zien dat hij bij Ajax niet veel aanpassingstijd nodig had. De huurling van RB Leipzig maakte in de eerste wedstrijd na zijn terugkeer direct twee doelpunten, uit tegen FC Utrecht (0-3). "Het is een hele mooie dag. Dat ik in de basis start en er direct twee maak", aldus de spits. "Met Dusan Tadic op de linkerkant weet je dat je de ballen zo perfect krijgt."
De 19-jarige Brobbey hoefde niet lang na te denken toen Ten Hag in zijn zoektocht naar een (tijdelijke) vervanger voor Sébastien Haller, die met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup, bij hem uitkwam. "Hij stuurde mij een appje dat hij me nodig had", aldus Brobbey. "Verder hebben we niet veel besproken. Ik heb ook niet apart met hem gezeten ofzo."
Brobbey had in aanloop naar het duel in de Galgenwaard geen last van druk of stress. "Daar heb ik eigenlijk nooit last van. Nou, één keertje. In de Champions League tegen Atalanta." Brobbey doelde daarmee op de beslissende groepswedstrijd in december 2020, toen hij vrij verrassend als basisspeler startte. Ajax verloor met 1-0 en werd uitgeschakeld.
Veel geleerd
Hoewel de sterke aanvaller bij Leipzig maar weinig speelde, was het naar de mening van Brobbey geen verloren half jaar. "Het heeft me wel wat gebracht, ik heb veel geleerd van die jongens daar. Bijvoorbeeld hoe ik buiten het veld met bepaalde zaken om moet gaan. Ook ben ik nog fitter geworden", zei hij. "Voetballend is het wel heel anders. Bij Ajax is diepgang altijd belangrijk."
Spijt van zijn vroege vertrek naar het buitenland heeft Brobbey niet. "Als jonge jongen maak je keuzes."
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
4 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geleden