Ajax-spits Brobbey: appje van Ten Hag was genoeg voor mij
UTRECHT (ANP) - Brian Brobbey liet zondag zien dat hij bij Ajax niet veel aanpassingstijd nodig had. De huurling van RB Leipzig maakte in de eerste wedstrijd na zijn terugkeer direct twee doelpunten, uit tegen FC Utrecht (0-3). "Het is een hele mooie dag. Dat ik in de basis start en er direct twee maak", aldus de spits. "Met Dusan Tadic op de linkerkant weet je dat je de ballen zo perfect krijgt."
De 19-jarige Brobbey hoefde niet lang na te denken toen Ten Hag in zijn zoektocht naar een (tijdelijke) vervanger voor Sébastien Haller, die met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup, bij hem uitkwam. "Hij stuurde mij een appje dat hij me nodig had", aldus Brobbey. "Verder hebben we niet veel besproken. Ik heb ook niet apart met hem gezeten ofzo."
Brobbey had in aanloop naar het duel in de Galgenwaard geen last van druk of stress. "Daar heb ik eigenlijk nooit last van. Nou, één keertje. In de Champions League tegen Atalanta." Brobbey doelde daarmee op de beslissende groepswedstrijd in december 2020, toen hij vrij verrassend als basisspeler startte. Ajax verloor met 1-0 en werd uitgeschakeld.
Veel geleerd
Hoewel de sterke aanvaller bij Leipzig maar weinig speelde, was het naar de mening van Brobbey geen verloren half jaar. "Het heeft me wel wat gebracht, ik heb veel geleerd van die jongens daar. Bijvoorbeeld hoe ik buiten het veld met bepaalde zaken om moet gaan. Ook ben ik nog fitter geworden", zei hij. "Voetballend is het wel heel anders. Bij Ajax is diepgang altijd belangrijk."
Spijt van zijn vroege vertrek naar het buitenland heeft Brobbey niet. "Als jonge jongen maak je keuzes."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
49 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
8 uur geleden