Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-spits Brobbey: appje van Ten Hag was genoeg voor mij

Ajax-spits Brobbey: appje van Ten Hag was genoeg voor mij

UTRECHT (ANP) - Brian Brobbey liet zondag zien dat hij bij Ajax niet veel aanpassingstijd nodig had. De huurling van RB Leipzig maakte in de eerste wedstrijd na zijn terugkeer direct twee doelpunten, uit tegen FC Utrecht (0-3). "Het is een hele mooie dag. Dat ik in de basis start en er direct twee maak", aldus de spits. "Met Dusan Tadic op de linkerkant weet je dat je de ballen zo perfect krijgt."

De 19-jarige Brobbey hoefde niet lang na te denken toen Ten Hag in zijn zoektocht naar een (tijdelijke) vervanger voor Sébastien Haller, die met Ivoorkust meedoet aan de Afrika Cup, bij hem uitkwam. "Hij stuurde mij een appje dat hij me nodig had", aldus Brobbey. "Verder hebben we niet veel besproken. Ik heb ook niet apart met hem gezeten ofzo."

Brobbey had in aanloop naar het duel in de Galgenwaard geen last van druk of stress. "Daar heb ik eigenlijk nooit last van. Nou, één keertje. In de Champions League tegen Atalanta." Brobbey doelde daarmee op de beslissende groepswedstrijd in december 2020, toen hij vrij verrassend als basisspeler startte. Ajax verloor met 1-0 en werd uitgeschakeld.

Veel geleerd

Hoewel de sterke aanvaller bij Leipzig maar weinig speelde, was het naar de mening van Brobbey geen verloren half jaar. "Het heeft me wel wat gebracht, ik heb veel geleerd van die jongens daar. Bijvoorbeeld hoe ik buiten het veld met bepaalde zaken om moet gaan. Ook ben ik nog fitter geworden", zei hij. "Voetballend is het wel heel anders. Bij Ajax is diepgang altijd belangrijk."

Spijt van zijn vroege vertrek naar het buitenland heeft Brobbey niet. "Als jonge jongen maak je keuzes."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

2 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

6 uur geleden
Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

16 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

18 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

20 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

20 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

1 dag geleden