Ajax speelt gelijk tegen koploper PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV hebben elkaar in evenwicht gehouden in de Johan Cruijff ArenA. Het duel eindigde in een gelijkspel (1-1).
PSV vestigde een clubrecord in Amsterdam. De club bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. PSV blijft ook de riante koploper met een voorsprong van 13 punten op Feyenoord. De nummer 2 uit Rotterdam speelt zondag nog wel een uitduel met AZ, dat nu in punten gelijk staat met Ajax.
Steven Berghuis schoot Ajax in de 19e minuut op voorsprong (1-0). Luuk de Jong maakte in de 34e minuut gelijk. De aanvoerder van PSV vierde zijn tiende doelpunt tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong kopte in de tweede helft ook op de lat en rakelings naast. Brobbey, Kenneth Taylor en Jorrel Hato misten in kansrijke positie voor Ajax.
PSV miste de geblesseerde Noa Lang, Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi. Devyne Rensch en Steven Berghuis vielen geblesseerd uit bij Ajax, waar Jordan Henderson debuteerde.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
2 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
5 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
5 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden