Ajax speelt gelijk tegen koploper PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV hebben elkaar in evenwicht gehouden in de Johan Cruijff ArenA. Het duel eindigde in een gelijkspel (1-1).
PSV vestigde een clubrecord in Amsterdam. De club bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. PSV blijft ook de riante koploper met een voorsprong van 13 punten op Feyenoord. De nummer 2 uit Rotterdam speelt zondag nog wel een uitduel met AZ, dat nu in punten gelijk staat met Ajax.
Steven Berghuis schoot Ajax in de 19e minuut op voorsprong (1-0). Luuk de Jong maakte in de 34e minuut gelijk. De aanvoerder van PSV vierde zijn tiende doelpunt tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong kopte in de tweede helft ook op de lat en rakelings naast. Brobbey, Kenneth Taylor en Jorrel Hato misten in kansrijke positie voor Ajax.
PSV miste de geblesseerde Noa Lang, Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi. Devyne Rensch en Steven Berghuis vielen geblesseerd uit bij Ajax, waar Jordan Henderson debuteerde.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
8 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
12 uur geleden