Ajax speelt gelijk tegen koploper PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en PSV hebben elkaar in evenwicht gehouden in de Johan Cruijff ArenA. Het duel eindigde in een gelijkspel (1-1).
PSV vestigde een clubrecord in Amsterdam. De club bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. PSV blijft ook de riante koploper met een voorsprong van 13 punten op Feyenoord. De nummer 2 uit Rotterdam speelt zondag nog wel een uitduel met AZ, dat nu in punten gelijk staat met Ajax.
Steven Berghuis schoot Ajax in de 19e minuut op voorsprong (1-0). Luuk de Jong maakte in de 34e minuut gelijk. De aanvoerder van PSV vierde zijn tiende doelpunt tegen Ajax in de Eredivisie. De Jong kopte in de tweede helft ook op de lat en rakelings naast. Brobbey, Kenneth Taylor en Jorrel Hato misten in kansrijke positie voor Ajax.
PSV miste de geblesseerde Noa Lang, Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi. Devyne Rensch en Steven Berghuis vielen geblesseerd uit bij Ajax, waar Jordan Henderson debuteerde.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
11 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
12 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geleden