Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat, werd vrijdag duidelijk. "Alle opties liggen op tafel", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen. "Ga nu niet roepen dat Ajax van de beurs afgaat. Want dat is niet zo. We onderzoeken alles. Het is zeker niet zo dat al onze problemen zijn opgelost als we van de beurs zijn." Veel beleidsmakers klaagden de afgelopen jaren dat de huidige structuur van Ajax snelle beslissingen soms bijna onmogelijk maakt.

Beleggers lieten zich verder vooral leiden door de omslag van het beurssentiment in de Verenigde Staten. Daar was de markt er donderdag duidelijk niet meer gerust op dat de Federal Reserve binnenkort met een verdere renteverlaging komt. Verscheidene beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank hebben de afgelopen dagen de verwachtingen hieromtrent ook getemperd.

Britse aandelen

De AEX-index aan het Damrak verloor 1 procent tot 951,92 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op Beursplein 5, leverde 0,8 procent in tot 872,81 punten. De belangrijkste indexen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,1 procent.

Buiten Nederland waren luxeconcern Richemont en Siemens Energy uitschieters in positieve zin. Richemont won bijna 6 procent aan beurswaarde in Zürich na het rapporteren van kwartaalverkopen die ruim boven de verwachtingen lagen. Siemens Energy sprong in Frankfurt meer dan 9 procent omhoog nadat het Duitse bedrijf plannen aankondigde om voor het eerst in vier jaar dividend uit te keren. Ook verhoogde de fabrikant van energietechnologie zijn vooruitzichten voor de middellange termijn na sterke vraag naar onder meer gasturbines.

Verder viel op dat Britse aandelen slechter presteerden dan de Europese markt in brede zin. Dat had te maken met een bericht dat minister van Financiën Rachel Reeves plannen heeft geschrapt om de inkomstenbelastingtarieven te verhogen in de begroting die later deze maand wordt gepresenteerd. Daardoor is onduidelijk geworden hoe de regering de overheidsfinanciën precies wil aanpakken.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

3 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

4 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

5 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

7 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

7 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

7 uur geleden