Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een toch al slechte week in mineur afgesloten. De club uit de hoofdstad verspeelde in blessuretijd een zege op NEC (2-2). Dat kon er nog wel bij, na een nederlaag tegen sc Heerenveen (3-2) en gelijkspel tegen Bodø/Glimt (2-2).

Ajax blijft de nummer 5 van de ranglijst, nu met 3 punten minder dan AZ. Beide ploegen ontmoeten elkaar komende zondag in Alkmaar.

Trainer John van 't Schip koos toch weer voor een andere basisformatie, na ondermaatse optredens tegen sc Heerenveen en Bodø/Glimt. Hij hoopte dat zijn ploeg met Benjamin Tahirovic als controlerende middenvelder minder kansen zou weggeven. De Bosniër kreeg de voorkeur boven de aanvallend ingestelde Chuba Akpom.

Een andere wijziging was noodgedwongen. Steven Berghuis was niet ongeschonden uit de krachtmeting met Bodø/Glimt gekomen. Hij richt zich op de return van donderdag met de Noren en het uitduel met AZ. Niet Carlos Forbs, aangetrokken voor 14 miljoen euro, maar de 19-jarige Jaydon Banel mocht Berghuis vervangen.

Openingstreffer

Banel had in de 7e minuut een rol in de openingstreffer. Hij schoot de bal via het lichaam van Brian Brobbey in het doel (1-0). Het was het enige gevaarlijke moment voor rust voor het doel van keeper Jasper Cillessen. Ajax leek zo bang om balverlies te lijden dat het zonder de geblesseerde vleugelspitsen Steven Bergwijn en Berghuis nauwelijks de diepte zocht.

NEC vond veel makkelijker de vrije man en kreeg twee aardige mogelijkheden. Bart van Rooij schoot de bal hard op Diant Ramaj, de doelman van Ajax die met een snelle reflex ook voorkwam dat Sontje Hansen gevaarlijk werd.

Gelijkmaker

Hansen, opgeleid door Ajax, gaf zijn directe bewaker Tristan Gooijer regelmatig het nakijken. De gelijkmaker na ruim een uur werd ook ingeleid vanaf de linkerflank. Tjaronn Chery zette hard voor en Jorrel Hato werkte de bal in zijn eigen doel (1-1). Calvin Verdonk was even later dicht bij 1-2, maar keeper Ramaj keerde zijn omhaal.

Lasse Schöne kwam in de 76e minuut onder luid applaus van het publiek van zijn voormalige club Ajax in het veld. De Deen speelde met een van zijn eerste balcontacten Chery lastig aan. Jordan Henderson onderschepte en vond Brobbey, die de ingevallen Forbs succesvol in stelling bracht (2-1).

Ajax leek op weg naar een zwaarbevochten zege, totdat Schöne in de 95e minuut zich enigszins voor zijn foutje revancheerde. De Deen leidde de aanval in waaruit Rober González scoorde. Schöne had even eerder al met een vrije trap de bovenkant van de lat geraakt.

Meer uit Voetbal

Deense bond zet zich in voor tegenkandidaat bij FIFA-verkiezing

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense voetbalbond (DBU) heeft zich in navolging van andere landen uitgesproken tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. De DBU wil een tegenkandidaat helpen vinden voor de voorzittersverkiezing van volgend jaar.

54 minuten geleden
Trainer Van Bronckhorst wenst Geertruida alle succes bij PSV

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wenst Lutsharel Geertruida alle succes bij PSV. "Ik heb hem bij Feyenoord laten debuteren en later stappen zien zetten in zijn carrière", zei hij op een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen SC Cambuur. "Hij is een echte Feyenoorder. We zijn achterin voorzien, maar hebben wel contact met Lutsharel gehad. Maar hij is financieel onhaalbaar voor ons."

1 uur geleden
Trainer Bosz: Geertruida brengt kwaliteit bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz is blij met de komst van Lutsharel Geertruida. "Hij is een goede speler en brengt ons kwaliteit", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Groningen.

1 uur geleden
Musiala na onwelwordingen niet in actie voor Bayern in Super Cup

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala komt zaterdag niet in actie namens Bayern München in de Duitse Super Cup tegen Borussia Dortmund. Dat gaf trainer Vincent Kompany een dag voor het duel aan. De 23-jarige middenvelder raakte dinsdag voor de tweede keer in vier dagen onwel tijdens een oefenduel.

4 uur geleden
Ajax verhuurt aanvaller Konadu aan Lommel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft aanvaller Don-Angelo Konadu verhuurd aan het Belgische Lommel. De huurperiode loopt tot de zomer van 2027. In de overeenkomst van de 20-jarige Nederlander is een optie tot koop opgenomen. Hij heeft nog een contract in Amsterdam tot medio 2028.

4 uur geleden
PSV huurt verdediger Geertruida van RB Leipzig

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de overgang van verdediger Lutsharel Geertruida afgerond. De landskampioen bereikte overeenstemming met RB Leipzig over een huurperiode van één seizoen. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

5 uur geleden
ManUnited-coach Carrick positief over voortgang De Ligt

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick van Manchester United is positief gestemd over de voortgang van Matthijs de Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.

5 uur geleden