Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een toch al slechte week in mineur afgesloten. De club uit de hoofdstad verspeelde in blessuretijd een zege op NEC (2-2). Dat kon er nog wel bij, na een nederlaag tegen sc Heerenveen (3-2) en gelijkspel tegen Bodø/Glimt (2-2).
Ajax blijft de nummer 5 van de ranglijst, nu met 3 punten minder dan AZ. Beide ploegen ontmoeten elkaar komende zondag in Alkmaar.
Trainer John van 't Schip koos toch weer voor een andere basisformatie, na ondermaatse optredens tegen sc Heerenveen en Bodø/Glimt. Hij hoopte dat zijn ploeg met Benjamin Tahirovic als controlerende middenvelder minder kansen zou weggeven. De Bosniër kreeg de voorkeur boven de aanvallend ingestelde Chuba Akpom.
Een andere wijziging was noodgedwongen. Steven Berghuis was niet ongeschonden uit de krachtmeting met Bodø/Glimt gekomen. Hij richt zich op de return van donderdag met de Noren en het uitduel met AZ. Niet Carlos Forbs, aangetrokken voor 14 miljoen euro, maar de 19-jarige Jaydon Banel mocht Berghuis vervangen.
Openingstreffer
Banel had in de 7e minuut een rol in de openingstreffer. Hij schoot de bal via het lichaam van Brian Brobbey in het doel (1-0). Het was het enige gevaarlijke moment voor rust voor het doel van keeper Jasper Cillessen. Ajax leek zo bang om balverlies te lijden dat het zonder de geblesseerde vleugelspitsen Steven Bergwijn en Berghuis nauwelijks de diepte zocht.
NEC vond veel makkelijker de vrije man en kreeg twee aardige mogelijkheden. Bart van Rooij schoot de bal hard op Diant Ramaj, de doelman van Ajax die met een snelle reflex ook voorkwam dat Sontje Hansen gevaarlijk werd.
Gelijkmaker
Hansen, opgeleid door Ajax, gaf zijn directe bewaker Tristan Gooijer regelmatig het nakijken. De gelijkmaker na ruim een uur werd ook ingeleid vanaf de linkerflank. Tjaronn Chery zette hard voor en Jorrel Hato werkte de bal in zijn eigen doel (1-1). Calvin Verdonk was even later dicht bij 1-2, maar keeper Ramaj keerde zijn omhaal.
Lasse Schöne kwam in de 76e minuut onder luid applaus van het publiek van zijn voormalige club Ajax in het veld. De Deen speelde met een van zijn eerste balcontacten Chery lastig aan. Jordan Henderson onderschepte en vond Brobbey, die de ingevallen Forbs succesvol in stelling bracht (2-1).
Ajax leek op weg naar een zwaarbevochten zege, totdat Schöne in de 95e minuut zich enigszins voor zijn foutje revancheerde. De Deen leidde de aanval in waaruit Rober González scoorde. Schöne had even eerder al met een vrije trap de bovenkant van de lat geraakt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geleden