Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een toch al slechte week in mineur afgesloten. De club uit de hoofdstad verspeelde in blessuretijd een zege op NEC (2-2). Dat kon er nog wel bij, na een nederlaag tegen sc Heerenveen (3-2) en gelijkspel tegen Bodø/Glimt (2-2).

Ajax blijft de nummer 5 van de ranglijst, nu met 3 punten minder dan AZ. Beide ploegen ontmoeten elkaar komende zondag in Alkmaar.

Trainer John van 't Schip koos toch weer voor een andere basisformatie, na ondermaatse optredens tegen sc Heerenveen en Bodø/Glimt. Hij hoopte dat zijn ploeg met Benjamin Tahirovic als controlerende middenvelder minder kansen zou weggeven. De Bosniër kreeg de voorkeur boven de aanvallend ingestelde Chuba Akpom.

Een andere wijziging was noodgedwongen. Steven Berghuis was niet ongeschonden uit de krachtmeting met Bodø/Glimt gekomen. Hij richt zich op de return van donderdag met de Noren en het uitduel met AZ. Niet Carlos Forbs, aangetrokken voor 14 miljoen euro, maar de 19-jarige Jaydon Banel mocht Berghuis vervangen.

Openingstreffer

Banel had in de 7e minuut een rol in de openingstreffer. Hij schoot de bal via het lichaam van Brian Brobbey in het doel (1-0). Het was het enige gevaarlijke moment voor rust voor het doel van keeper Jasper Cillessen. Ajax leek zo bang om balverlies te lijden dat het zonder de geblesseerde vleugelspitsen Steven Bergwijn en Berghuis nauwelijks de diepte zocht.

NEC vond veel makkelijker de vrije man en kreeg twee aardige mogelijkheden. Bart van Rooij schoot de bal hard op Diant Ramaj, de doelman van Ajax die met een snelle reflex ook voorkwam dat Sontje Hansen gevaarlijk werd.

Gelijkmaker

Hansen, opgeleid door Ajax, gaf zijn directe bewaker Tristan Gooijer regelmatig het nakijken. De gelijkmaker na ruim een uur werd ook ingeleid vanaf de linkerflank. Tjaronn Chery zette hard voor en Jorrel Hato werkte de bal in zijn eigen doel (1-1). Calvin Verdonk was even later dicht bij 1-2, maar keeper Ramaj keerde zijn omhaal.

Lasse Schöne kwam in de 76e minuut onder luid applaus van het publiek van zijn voormalige club Ajax in het veld. De Deen speelde met een van zijn eerste balcontacten Chery lastig aan. Jordan Henderson onderschepte en vond Brobbey, die de ingevallen Forbs succesvol in stelling bracht (2-1).

Ajax leek op weg naar een zwaarbevochten zege, totdat Schöne in de 95e minuut zich enigszins voor zijn foutje revancheerde. De Deen leidde de aanval in waaruit Rober González scoorde. Schöne had even eerder al met een vrije trap de bovenkant van de lat geraakt.

Meer uit Voetbal

International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

4 minuten geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

6 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

16 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

16 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

17 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

17 uur geleden