Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

Ajax sluit een toch al slechte week in mineur af

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een toch al slechte week in mineur afgesloten. De club uit de hoofdstad verspeelde in blessuretijd een zege op NEC (2-2). Dat kon er nog wel bij, na een nederlaag tegen sc Heerenveen (3-2) en gelijkspel tegen Bodø/Glimt (2-2).

Ajax blijft de nummer 5 van de ranglijst, nu met 3 punten minder dan AZ. Beide ploegen ontmoeten elkaar komende zondag in Alkmaar.

Trainer John van 't Schip koos toch weer voor een andere basisformatie, na ondermaatse optredens tegen sc Heerenveen en Bodø/Glimt. Hij hoopte dat zijn ploeg met Benjamin Tahirovic als controlerende middenvelder minder kansen zou weggeven. De Bosniër kreeg de voorkeur boven de aanvallend ingestelde Chuba Akpom.

Een andere wijziging was noodgedwongen. Steven Berghuis was niet ongeschonden uit de krachtmeting met Bodø/Glimt gekomen. Hij richt zich op de return van donderdag met de Noren en het uitduel met AZ. Niet Carlos Forbs, aangetrokken voor 14 miljoen euro, maar de 19-jarige Jaydon Banel mocht Berghuis vervangen.

Openingstreffer

Banel had in de 7e minuut een rol in de openingstreffer. Hij schoot de bal via het lichaam van Brian Brobbey in het doel (1-0). Het was het enige gevaarlijke moment voor rust voor het doel van keeper Jasper Cillessen. Ajax leek zo bang om balverlies te lijden dat het zonder de geblesseerde vleugelspitsen Steven Bergwijn en Berghuis nauwelijks de diepte zocht.

NEC vond veel makkelijker de vrije man en kreeg twee aardige mogelijkheden. Bart van Rooij schoot de bal hard op Diant Ramaj, de doelman van Ajax die met een snelle reflex ook voorkwam dat Sontje Hansen gevaarlijk werd.

Gelijkmaker

Hansen, opgeleid door Ajax, gaf zijn directe bewaker Tristan Gooijer regelmatig het nakijken. De gelijkmaker na ruim een uur werd ook ingeleid vanaf de linkerflank. Tjaronn Chery zette hard voor en Jorrel Hato werkte de bal in zijn eigen doel (1-1). Calvin Verdonk was even later dicht bij 1-2, maar keeper Ramaj keerde zijn omhaal.

Lasse Schöne kwam in de 76e minuut onder luid applaus van het publiek van zijn voormalige club Ajax in het veld. De Deen speelde met een van zijn eerste balcontacten Chery lastig aan. Jordan Henderson onderschepte en vond Brobbey, die de ingevallen Forbs succesvol in stelling bracht (2-1).

Ajax leek op weg naar een zwaarbevochten zege, totdat Schöne in de 95e minuut zich enigszins voor zijn foutje revancheerde. De Deen leidde de aanval in waaruit Rober González scoorde. Schöne had even eerder al met een vrije trap de bovenkant van de lat geraakt.

Meer uit Voetbal

Raphinha helpt Barcelona met hattrick langs Sevilla

SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.

1 uur geleden
Fortuna Sittard klimt naar zesde plaats na zege bij Willem II

TILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.

1 uur geleden
Ajax komt thuis niet verder dan gelijkspel tegen Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.

2 uur geleden
Sc Heerenveen boekt bij Sparta tweede zege van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.

4 uur geleden
Dortmund neemt koppositie weer over na nipte zege bij Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.

4 uur geleden
AS Roma en Malen spelen gelijk in topper tegen Internazionale

ROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.

4 uur geleden
ADO na gelijkspel tegen Cambuur nog altijd zonder Eredivisiezege

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.

6 uur geleden