Ajax sluit coronaseizoen 2020-2021 af met verlies van 8,1 miljoen
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax heeft het seizoen 2020-2021 afgesloten met een verlies van 8,1 miljoen euro, terwijl een seizoen eerder nog een winst van bijna 21 miljoen euro was behaald. Volgens de Amsterdammers heeft de coronacrisis een grote impact gehad op de resultaten. Zo werd het merendeel van de wedstrijden afgewerkt zonder publiek. Dat zorgde er onder meer voor dat de omzet in het boekjaar dat liep tot en met juni flink lager uitviel. Ook in het huidige boekjaar waarschuwen de Amsterdammers dat het resultaat negatief kan uitpakken.
Om voor de verloren inkomsten te compenseren deed Ajax een beroep op de NOW-subsidieregeling van de overheid. In totaal ging het om een bedrag van 10,7 miljoen euro dat Ajax aan loonsubsidie ontving. De club benadrukt dat de steun louter bedoeld was voor personeel. Voor de spelers is geen aanvraag gedaan.
De omzet van Ajax daalde in het coronaseizoen met dik 37 miljoen euro tot iets meer dan 125 miljoen euro. Het gros van de inkomsten haalde Ajax uit de premies die het kreeg voor de deelname aan de Champions League en andere voetbalinkomsten. Die waren goed voor 47,9 miljoen euro. Dat was een jaar eerder bijna 90 miljoen euro. Vooral het gemis van het publiek en inkomsten uit de skyboxen werd gevoeld. Verder stegen de opbrengsten uit tv-rechten tot 11,7 miljoen euro. Merchandise was goed voor 21,6 miljoen euro. Ook dit was meer dan in het voorgaande seizoen.
Lopende seizoen
Met de verkoop van spelers verdiende Ajax vorig seizoen 86 miljoen euro. De club verkocht onder anderen middenvelder Donny van der Beek, Sergiño Dest, Hakim Ziyech, Lassina Traoré en Sven Botman. Aan de andere kant trok Ajax de portemonnee voor de overname van Sébastien Haller, Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Sean Klaiber. De in- en uitgaande transfers leverden Ajax per saldo 25,6 miljoen euro op.
Ajax waarschuwt dat de coronacrisis ook haar impact heeft op het lopende seizoen. Zo leverden de verkopen van spelers afgelopen zomer minder op dan voorzien, wat zal doorwerken op de financiële resultaten. Mogelijk dat transfers halverwege het seizoen nog wat verlichting kunnen brengen. Daarnaast zouden de cijfers van Ajax ook opgepoetst kunnen worden met sportieve successen. Dan is het bijvoorbeeld noodzakelijk dat Ajax ver komt in de lucratieve Champions League.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden