Ajax sluit coronaseizoen 2020-2021 af met verlies van 8,1 miljoen
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax heeft het seizoen 2020-2021 afgesloten met een verlies van 8,1 miljoen euro, terwijl een seizoen eerder nog een winst van bijna 21 miljoen euro was behaald. Volgens de Amsterdammers heeft de coronacrisis een grote impact gehad op de resultaten. Zo werd het merendeel van de wedstrijden afgewerkt zonder publiek. Dat zorgde er onder meer voor dat de omzet in het boekjaar dat liep tot en met juni flink lager uitviel. Ook in het huidige boekjaar waarschuwen de Amsterdammers dat het resultaat negatief kan uitpakken.
Om voor de verloren inkomsten te compenseren deed Ajax een beroep op de NOW-subsidieregeling van de overheid. In totaal ging het om een bedrag van 10,7 miljoen euro dat Ajax aan loonsubsidie ontving. De club benadrukt dat de steun louter bedoeld was voor personeel. Voor de spelers is geen aanvraag gedaan.
De omzet van Ajax daalde in het coronaseizoen met dik 37 miljoen euro tot iets meer dan 125 miljoen euro. Het gros van de inkomsten haalde Ajax uit de premies die het kreeg voor de deelname aan de Champions League en andere voetbalinkomsten. Die waren goed voor 47,9 miljoen euro. Dat was een jaar eerder bijna 90 miljoen euro. Vooral het gemis van het publiek en inkomsten uit de skyboxen werd gevoeld. Verder stegen de opbrengsten uit tv-rechten tot 11,7 miljoen euro. Merchandise was goed voor 21,6 miljoen euro. Ook dit was meer dan in het voorgaande seizoen.
Lopende seizoen
Met de verkoop van spelers verdiende Ajax vorig seizoen 86 miljoen euro. De club verkocht onder anderen middenvelder Donny van der Beek, Sergiño Dest, Hakim Ziyech, Lassina Traoré en Sven Botman. Aan de andere kant trok Ajax de portemonnee voor de overname van Sébastien Haller, Davy Klaassen, Mohammed Kudus en Sean Klaiber. De in- en uitgaande transfers leverden Ajax per saldo 25,6 miljoen euro op.
Ajax waarschuwt dat de coronacrisis ook haar impact heeft op het lopende seizoen. Zo leverden de verkopen van spelers afgelopen zomer minder op dan voorzien, wat zal doorwerken op de financiële resultaten. Mogelijk dat transfers halverwege het seizoen nog wat verlichting kunnen brengen. Daarnaast zouden de cijfers van Ajax ook opgepoetst kunnen worden met sportieve successen. Dan is het bijvoorbeeld noodzakelijk dat Ajax ver komt in de lucratieve Champions League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
10 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden