Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax slaagt er ook bij Sparta niet in een uitduel te winnen

Ajax slaagt er ook bij Sparta niet in een uitduel te winnen

ROTTERDAM (ANP) - Ajax is in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam ontsnapt aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Eredivisie. De club kwam terug van een 3-1-achterstand. Invaller Oscar Gloukh maakte diep in blessuretijd gelijk (3-3). Ajax heeft dit seizoen nog geen uitwedstrijd in de Eredivisie gewonnen. De nummer 2 van afgelopen seizoen speelde eerder gelijk bij Go Ahead Eagles, Volendam en PSV. Het aantal verliespunten is na acht competitieduels opgelopen tot acht.

"Schaam je kapot", schreeuwde meegereisde aanhang. "We willen Ajax zien." Hun ploeg was kort daarvoor in de stromende regen binnen vier minuten op een achterstand van 2-1 en 3-1 gekomen. Ajax blijft maar kansen weggeven met Heitinga als trainer. Olympique Marseille verzilverde er dinsdag vier in de Champions League (4-0).

Ajax trof vooralsnog vooral tegenstanders die in de onderste helft van de Eredivisie staan. Na de interlandperiode volgt een reeks met zwaardere opponenten. Veel fans van Ajax vragen zich af of Heitinga dan nog hoofdtrainer is, al zien ze ook dat de technische leiding onvoldoende heeft gereageerd op het vertrek van Jordan Henderson en Jorrel Hato.

Zoektocht basisploeg

In zijn zoektocht naar de beste basisploeg wisselt Heitinga wekelijks van opstelling. Tegen Sparta verschenen er vijf andere spelers dan in Marseille aan de aftrap. De trainer miste de geblesseerde Ko Itakura, Owen Wijndal en Youri Regeer. Zij werden vervangen door Josip Sutalo, Jorthy Mokio en Kian Fitz-Jim. De weer fitte Wout Weghorst keerde terug in de spits en Raúl Moro kreeg op de rechterflank de voorkeur boven Steven Berghuis. Gloukh, met 14 miljoen euro de duurste aankoop van afgelopen zomer, moest op de bank plaatsnemen.

Sparta incasseerde de vorige twee duels acht tegentreffers, maar bleef tot vlak voor rust vrij eenvoudig overeind. Toch kwam Ajax in de 42e minuut op voorsprong, Youri Baas bereikte Mika Godts met een lange trap. De Belgische linksbuiten was niet zelfzuchtig en zag dat Wout Weghorst in een nog betere scoringspositie stond (0-1). Ajax slaagde er niet in die voorsprong tot aan de rust te verdedigen. Verdediger Baas maakte hands in zijn eigen strafschopgebied en Tobias Lauritsen benutte de penalty koelbloedig (1-1).

Ajax gaf de wedstrijd in de openingsfase van de tweede helft volledig uit handen. Mitchell van Bergen scoorde in de 52e minuut en Joshua Kitolano trof drie minuten later doel. Met invallers Gloukh en Steven Berghuis ging Ajax in de achtervolging. Weghorst schoot in de 73e minuut raak (3-2) voordat Gloukh toesloeg in blessuretijd.

Meer uit Voetbal

Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

2 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

5 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

7 uur geleden
KNVB doet aangifte om racistische uitingen tegen Oranje-spelers

ZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.

8 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt vertrek bondscoach Nagelsmann

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond heeft het vertrek van bondscoach Julian Nagelsmann bevestigd. Eerder op vrijdag meldden verschillende media, waaronder Sky Sport en Bild Zeitung, al dat de 38-jarige trainer zou vertrekken.

12 uur geleden
Spits Haller neemt afscheid van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Aanvaller Sébastien Haller heeft afscheid genomen van FC Utrecht. Dat deed de 32-jarige international van Ivoorkust op sociale media. De spits had een aflopend contract in Utrecht.

13 uur geleden