Ajax rondt transfer van linksbuiten Edvardsen af
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Oliver Edvardsen afgerond. De 25-jarige linksbuiten uit Noorwegen komt over van Go Ahead Eagles en heeft zijn handtekening onder een contract tot medio 2028 gezet.
Ajax was op zoek naar een linksbuiten sinds het vertrek van Steven Bergwijn begin september vorig jaar. Edvardsen heeft dit seizoen acht doelpunten gemaakt in veertien competitiewedstrijden voor Go Ahead Eagles.
"Wij waren zoals bekend al langere tijd op zoek naar versterking voor de linksbuiten-positie", vertelt technisch directeur Alex Kroes in een persbericht. "Wij zijn daarom erg blij met het aantrekken van Oliver. Hij is een speler met flinke diepgang, scoort veel en kan mooie statistieken overleggen. Daarnaast is hij vanaf beide flanken inzetbaar. Gezien dit complete plaatje zijn wij ervan overtuigd dat we veel plezier aan hem gaan beleven."
Trainer Francesco Farioli liet eerder op de dag weten dat Edvardsen niet bij de selectie zit voor het duel van zondag tegen Feyenoord. De transfer werd te laat afgerond om de Noor al te kunnen laten debuteren.
Meer uit Voetbal
WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
30 minuten geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
50 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
12 uur geleden